Gönderen Konu: 2010 Civic Beyaz FD6  (Okunma sayısı 17298 defa)

bozdemir

2010 Civic Beyaz FD6
« : Ocak 23, 2011, 08:26:06 ÖÖ »
 Merhaba Arkadaşlar,   2010 elegancemin  son halinden bir kaç fotoğraf çektim. Beğeneceğinizi ümit ediyorum :) 

18" Advan ve 3,5cm H&R marka yay var üzerinde.

Uploaded with ImageShack.us

« Son Düzenleme: Ocak 23, 2011, 08:28:27 ÖÖ Gönderen: bozdemir »

pashatorunu

Ynt: 2010 Civic Beyaz FD6
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2011, 08:33:47 ÖÖ »
çok yakışmış maşallah diyelim orjinal advan mı replica sı mı ve ağrlıkları ne kadar acaba

hard_die

« Yanıtla #2 : Ocak 23, 2011, 08:37:17 ÖÖ »
Maşallah kazasız belasız. Çok tatlı gözüküyor.

maydoz

• Torino Ayakkabı
« Yanıtla #3 : Ocak 23, 2011, 08:52:08 ÖÖ »
burak coilden vazgeçtinde keşke 5 cm taksaydın fazla basmamış ama jantların güzel.

lastik ebatlarınıda yazarsan belki örnek almak isteyen olur

trancebabe

« Yanıtla #4 : Ocak 23, 2011, 09:00:43 ÖÖ »
arac cok güzel zaten sonucta beyaz :) kazasız belasız..ama senin yerinde olsam advanın aynı model gold renk jantları var onlardan takardım gercekten muhteşem olurdu.

ersinguzen

« Yanıtla #5 : Ocak 23, 2011, 09:17:37 ÖÖ »
maşallah kazasız belasız

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #6 : Ocak 23, 2011, 09:24:39 ÖÖ »
maşallah Allh kaza bela vermesin normaldarkasının dah bsık olması lzım ama çözüleceğini umut ediyorum

MaTaDoR

• Bilgiustam
« Yanıtla #7 : Ocak 23, 2011, 09:44:18 ÖÖ »
Çok yakışmış Burak, siteyi kapattın arabaya sardın galiba. Ne zamandır kapalı, ne oldu site?

Araca gelince, gerçekten çok klas durmuş yakışmış jantlar. Daha fazla düşürmene gerek yok bence, günlük kullanımda da sıkıntı yapmaz 4-5 kişi binersin çok tatlı duruyor cidden. Zaten civic'e en çok yakışan jant bu, gri'de nasıl durur bilmediğimden almaya cesaret edemiyorum ama düşünüyorum ben de. Kırmızı logo da beyaza yakıştığı gibi hiçbir kasaya yakışmıyor hatta siyah-gri-füme olanlarda görüntüyü bozuyor bile. Yalnız arka tampondaki park sensörleri çok sırıtıyor nokta nokta... Onları boyatmadın mı? Çok belli olmuyor fotodan boyalı olup olmadığı ama boyatmadıysan mutlaka boyat derim. Bu arada body kit takmadığın çok isabetli olmuş, eğer takmayı düşünüyorsan da aman öne takma, yan etekler ve arka tampona takılabilir ama önde cidden çok kötü duruyor makyajlı kasada. Bu haliyle de çok güzel gerçi. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanırsın inşallah. ;)

Antoni54

« Yanıtla #8 : Ocak 23, 2011, 09:50:41 ÖÖ »
Çok GüzeL Duruyor Allah Kaza ßela Vermeden ßinmeyi Nasip Etsin..

mehmetcan494

« Yanıtla #9 : Ocak 23, 2011, 11:31:08 ÖÖ »
çok güzel duruyo maşallah

washer

« Yanıtla #10 : Ocak 23, 2011, 01:26:58 ÖS »
Çok yakışmış Burak, siteyi kapattın arabaya sardın galiba. Ne zamandır kapalı, ne oldu site?

Araca gelince, gerçekten çok klas durmuş yakışmış jantlar. Daha fazla düşürmene gerek yok bence, günlük kullanımda da sıkıntı yapmaz 4-5 kişi binersin çok tatlı duruyor cidden. Zaten civic'e en çok yakışan jant bu, gri'de nasıl durur bilmediğimden almaya cesaret edemiyorum ama düşünüyorum ben de. Kırmızı logo da beyaza yakıştığı gibi hiçbir kasaya yakışmıyor hatta siyah-gri-füme olanlarda görüntüyü bozuyor bile. Yalnız arka tampondaki park sensörleri çok sırıtıyor nokta nokta... Onları boyatmadın mı? Çok belli olmuyor fotodan boyalı olup olmadığı ama boyatmadıysan mutlaka boyat derim. Bu arada body kit takmadığın çok isabetli olmuş, eğer takmayı düşünüyorsan da aman öne takma, yan etekler ve arka tampona takılabilir ama önde cidden çok kötü duruyor makyajlı kasada. Bu haliyle de çok güzel gerçi. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanırsın inşallah. ;)

matador neden öyle diyosun şimdi şu ön ek kötü mü duruyor allah aşkına  :dil :dil

MaTaDoR

• Bilgiustam
« Yanıtla #11 : Ocak 23, 2011, 01:47:16 ÖS »
Bence güzel durmuyor gerçekten. :)

Ama önemli olan da senin beğenmiş olman zaten. ;)

Fitos

« Yanıtla #12 : Ocak 23, 2011, 03:13:41 ÖS »
maşallah çok tatlı durmuş... spacer mı var arka tarafta, jantlar baya bi dışarda duruyor da merak ettim :) kazasız belasız kullan inş. aman kaldırımlardan uzak dur :)

celal3

« Yanıtla #13 : Ocak 23, 2011, 03:24:08 ÖS »
cok guzl olmus aracn ama bıraz daha bassan tam olcak gıbıme gelıo:)

goldbergbrk

« Yanıtla #14 : Ocak 23, 2011, 04:44:22 ÖS »
3.5 hiç indirmemiş gibi birşey yane 18 jant var birde 5 cm kullanılsaydı daha iyi olabilirdi

mtl34

« Yanıtla #15 : Ocak 23, 2011, 05:48:36 ÖS »
washer çok tatlı durmus kit bende yaptırmayı dusunuyorum ön boyle arkası RR modelının tek taraftan egzoz cıkıslı olanı herkes fıkrını soylerse memnun olurum arkadaşlar

apo akar

« Yanıtla #16 : Ocak 23, 2011, 06:04:38 ÖS »
Maşallah çok hoş görünüyor.

aliylmz

• http://www.facebook.com//bestelenmis.satirlar
« Yanıtla #17 : Ocak 23, 2011, 06:07:06 ÖS »
Maşallah Allah nazardan saklasın.

bozdemir

« Yanıtla #18 : Ocak 23, 2011, 07:32:55 ÖS »

Teşekkür ederim arkadaşlar, Çok sağolun. Hepimize kazasız belasız sürüşler olsun.

@maydoz Coilover dan vazgeçmek zorunda kaldım.. Yurt dışından getirtme işi biraz kastı.Maliyet
 biraz fazla geldiği için vazgeçtim. En azından "şimdilik" :) Ama ilerleyen zamanlarda uygun bir coil denk gelirse
 neden olmasın, alıp takarız.

Lastik olarak 225/40/18 var. Arabanın ön tarafından memnunumda arkası biraz hava da kaldı.Onu ilerleyen zamanlarda çözecem kısmetse.
 Bu arada arkaya 2 kişi bindiğinde süper bi' görüntü oluyor. :D 

@trancebabe dostum teşekkür ederim öncelikle. Yalnız o renkten bizim buradaki piyasada çok var ve ben o  renge bir türlü ısınamadım.
 O yüzden de bu rengi tercih ettim ve henüz olumsuz tek bir yorum almadım. :) Yakından çok daha hoş görünüyor.

@focusn70 Sanayiye gittim ustayla görüştüm muhtemelen yeni taktığımız hortumdan kaynaklanıyordur dedi. Hortumun kıvrımlarını sayıp
 kısaca hesapladı filan 1.2cm denk geliyor dedi. Ama istersen sökeriz hortum olmayınca nerden baksan 1 parmak daha düşer dedi. Çünkü eski hortumlar aşındığından onun bi etkisi olmuyordur diğer araca dedi.Bende bir işlem yaptırmadım çıktım sanayiden.

@MaTaDoR teşekkürler dostum. Site işi şimdilik beklemede duruyor. İlgilenemiyorum databaseler filan duruyor da üşenmediğim
 boş bir zamanımda h-yaman'ın hostingine yüklicez dosyaları. Sonra siteyi açıp yazmamaya devam edecem :) 

Araca gelince; arka tarafın biraz daha düşmeye ihtiyacı var. Arkaya 2 kişi bindirdiğimde muhteşem bir görüntü oluyor. Ben o görüntüyü tek başıma
bindiğimde de olmasını istiyorum aslında. (:

Bu arada park sensörüm boyalı.. Yalnız üzeri biraz kirli gibi duruyor nedense, bende bunun farkındayım ama yapacak birşey yok sanırım.Ya da yolum servise düşerse bir gün sorayım. Hani tamponu sökmeden üzerindeyken tekrar boyanabilirse boyatırım belki..

Bizim makyajlı kasaların body kitini ben de sevmiyorum aslında. Daha önce kit takmış araçları yakından incelemiştim herifler mugen body kiti boyamış ama rengini tutturamışlar filan gövde ayrı renk tampon ayrı mugen kit ayrı duruyor gibiydi ve sırıtmıştı. Ayrıca birleştirme vidalı kısımlarından atmalar olmuş tekrar vidalamışlar,slikonlamışlar filan onları görünce normal makyajsız kitlerin montajından da soğudum :) Tabi bu söylediğim olay her araç da geçerli değildir ustadan ustaya fark var. 10 numara mugen kitli civicler var..

@Fitos  hayır yok.  (:

Yorum yapan yapmayan herkese teşekkürler arkadaşlar,  Allah Razı Olsun.

Bu arada arkayı daha çok basmak için 3 madde var sanırım. Daha önce bu tarz işlemleri yapanlar yorumlarını esirgemesin (:

Not: Arka tarafı daha çok basmak için 3 yol var sanırım;

1: Yayları presletmek (Adana da ısıtılmadan yayları piresleyen yer yok sanırım, varsa da bilmiyorum ama araştırıyorum. Isıtılmadan preslenen yaylar ısıtılmışlara rağmen daha sağlıklı oluyormuş)

2: Yayları Kestirmek (Kestirme işine bende karşıyım ama istediğim görüntüyü hayal ettikçe gözümü kapatıp yapın diyesim geliyor ustalara...)

3: Amartisör Tablasından 3cm. Düşürmek (Forumdan @ocean0636 bu olayı tavsiye ediyor.  Yay kestirmekten daha mantıklı diyor ama o işlemide yapınca sanırım geri dönüşü yok ve ben bu olaya cesaret edemiyorum. En kötü ihtimal yaylar preslense ya da kesilse ileryen zamanlarda sökülüp coil'e geçiş yapılır ya da 5cm'lik bir yaya dönüş yapılabilir diye düşünüyorum.

« Son Düzenleme: Ocak 23, 2011, 07:37:06 ÖS Gönderen: bozdemir »

goldbergbrk

« Yanıtla #19 : Ocak 23, 2011, 07:50:16 ÖS »
orjinal yaylarını değilde şuan takılı olan hr yayını biraz ısıtıp preslettir biras konforda kayıp olur ama çokda fark edeceğini sanmıyorum . araç böyle yere daha yakın olur

Fitos

« Yanıtla #20 : Ocak 24, 2011, 04:35:18 ÖÖ »
h&r'da zaten konfor yerlerde ben olsam hiç oynamazdım, o kadar da leylek gibi değil araba sonuçta...hatta zamanla biraz da oturabilir belki... bende de aynı yay var biliyosun parmak sokmayı bırak lastik çamurluğun içinde neredeyse... yani yerinde olsam elleşmem :)

bozdemir

« Yanıtla #21 : Ocak 24, 2011, 04:57:13 ÖÖ »

Abi senin arabanın basıklığı süper ya :) Baksana nasıl duruyor.  Senin yayların H&R olduğunu biliyorum da yalnız 3,5 mu 5cm mi?

Benim arka taraf niye bu kadar hava da yaa, psikolojim bozuldu  :-k

Fitos

« Yanıtla #22 : Ocak 24, 2011, 06:06:14 ÖÖ »
3,5 ;)

bozdemir

« Yanıtla #23 : Ocak 24, 2011, 08:34:43 ÖÖ »

Ver gıcığı ver :) Napalım biz de extra işlem yaptırcaz senin ki gibi  olsun diye (:

koluman

« Yanıtla #24 : Ocak 24, 2011, 10:17:09 ÖÖ »
maşallahı var aracının Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin