Gönderen Konu: 2008 Elegansımı sattım 1.8 Executive Sedan aldım  (Okunma sayısı 23653 defa)

Fatih!

Ynt: 2008 Elegansımı sattım 1.8 Executive Sedan aldım
« Yanıtla #25 : Eylül 24, 2011, 10:16:09 ÖÖ »
Koltuk ısıtma (kumaş koltukda ilginc) otomatik katlanır ayna gibi extraları da var 1.8 in :(

TUNÇ99

« Yanıtla #26 : Eylül 24, 2011, 06:14:47 ÖS »
1.8 motor daki ekstralar sanırım avrupaya giden modeller oldugu için var.banttan çıkan araçta herhangi bir değişiklik yapılmadan iç piyasayada sürülmüş..demekki avrupalı kullanıcılar kadar kalitemiz yada değerimiz yok honda için.madem katlanır ayna var-koltuk ısıtma var vb.şeyler neden 1.6 larda yok??? kasa aynı kasa sadece motor seçeneği farklı.kitapçıgını okuduğumda aracı sıfır aldığımda birçok özelliğin avrupa modellerinde oldugu yazılıydı.istenirse bizede bu araçları satabilirdi honda.

hsncck26

« Yanıtla #27 : Eylül 24, 2011, 06:27:39 ÖS »
1.8 motor daki ekstralar sanırım avrupaya giden modeller oldugu için var.banttan çıkan araçta herhangi bir değişiklik yapılmadan iç piyasayada sürülmüş..demekki avrupalı kullanıcılar kadar kalitemiz yada değerimiz yok honda için.madem katlanır ayna var-koltuk ısıtma var vb.şeyler neden 1.6 larda yok??? kasa aynı kasa sadece motor seçeneği farklı.kitapçıgını okuduğumda aracı sıfır aldığımda birçok özelliğin avrupa modellerinde oldugu yazılıydı.istenirse bizede bu araçları satabilirdi honda.
bu hondanın değil honda TR nin suçudur >=ok

carousal

« Yanıtla #28 : Eylül 24, 2011, 06:55:10 ÖS »
Alıntı
bu hondanın değil honda TR nin suçudur

Ben Honda Türkiye'de paket uygulama sorunu olduğunu düşünüyorum. Birkaç tane daha donanım paketi çıkar isteyen istediği özellikte aracı alsın. Neden komple kestirip atıyorlar, herşey maliyet mi diyeceğim, ancak farkı neyse ödeyecek binlerce Honda müşterisi mevcut.

Dream-Premium-Elegance paketleri zaten mevcut, Elegance Plus mı dersin, Avangart mı dersin bi de isim koy, al sana en full paket. Arzu eden gelsin şu full paketi satın alsın, artık Avrupa ile Türkiye arasında donanım farkı kalmamalı, biz 2. sınıf insan muamelesi görüyoruz galiba.

Honda Türkiye'nin biraz açılım yapma vakti geldi,

-Far sensörü, yağmur sensörü
-Katlanır aynalar
-Daha zengin motor seçeneği (dizel, lpg ve benzin, ilaveten farklı motor hacimli araçlar 1.4, 1.6, 2.0)
-Ses yalıtımının iyileştirilmesi
-Cam modülü

Artık 2012 model yılına girdik, Honda'nın yavaş yavaş yelpazeyi genişletmesi lazım. İlla tüm araçlar dolu satılsın demiyorum, isteyen istediği tarzda bir Honda oluşturabilmeli diyorum.

Yetkili servise gittiğimizde aracımızın özelliklerini ve donanımını seçip ona göre bir araç alsak kötü mü olur :D

1.8'in gücü bambaşka gerçekten. Bir de 2.0 Sedan gelse mükemmel olurdu, biz alamasak da trafikte görürdük en azından. :D
« Son Düzenleme: Eylül 24, 2011, 06:56:38 ÖS Gönderen: carousal »

HondaCivic10

« Yanıtla #29 : Eylül 24, 2011, 07:01:39 ÖS »
Alıntı
bu hondanın değil honda TR nin suçudur

Ben Honda Türkiye'de paket uygulama sorunu olduğunu düşünüyorum. Birkaç tane daha donanım paketi çıkar isteyen istediği özellikte aracı alsın. Neden komple kestirip atıyorlar, herşey maliyet mi diyeceğim, ancak farkı neyse ödeyecek binlerce Honda müşterisi mevcut.

Dream-Premium-Elegance paketleri zaten mevcut, Elegance Plus mı dersin, Avangart mı dersin bi de isim koy, al sana en full paket. Arzu eden gelsin şu full paketi satın alsın, artık Avrupa ile Türkiye arasında donanım farkı kalmamalı, biz 2. sınıf insan muamelesi görüyoruz galiba.

Honda Türkiye'nin biraz açılım yapma vakti geldi,

-Far sensörü, yağmur sensörü
-Katlanır aynalar
-Daha zengin motor seçeneği (dizel, lpg ve benzin, ilaveten farklı motor hacimli araçlar 1.4, 1.6, 2.0)
-Ses yalıtımının iyileştirilmesi
-Cam modülü

Artık 2012 model yılına girdik, Honda'nın yavaş yavaş yelpazeyi genişletmesi lazım. İlla tüm araçlar dolu satılsın demiyorum, isteyen istediği tarzda bir Honda oluşturabilmeli diyorum.

Yetkili servise gittiğimizde aracımızın özelliklerini ve donanımını seçip ona göre bir araç alsak kötü mü olur :D

1.8'in gücü bambaşka gerçekten. Bir de 2.0 Sedan gelse mükemmel olurdu, biz alamasak da trafikte görürdük en azından. :D

İşte olay bu ya duygularıma tercüman oldun kardeşim bravo.En büyük sorun motor seçeneği sen hondasın ya motor senin işin arkadaş seçenek getirsene ya millet alsın.Honda TR'nin parası fazla heralde para kazanmak istemiyor sipariş olayını geliştir fd2,fn2,mugenler filan millet getirtir parasıyla değilmi anlayamıyorum bu Honda TRyi.

BGR19

« Yanıtla #30 : Eylül 24, 2011, 10:06:57 ÖS »
Fd kasalar avrupada yok ki...

HONDAHAN

« Yanıtla #31 : Eylül 26, 2011, 01:19:13 ÖS »
Var. Arkadaş doğru söylüyor, Türkiye`ye gelen 1,8 ler sadece Avrupa`ya yapılan ihracın fazlası. Daha cumartesi günü servisteydim, sordum, "ihraç fazlaları Türkiye`ye geldi, artık istesenizde gelmez" dediler. Ama arkadaşları dediği gibi hadi vergiden vs. sebepten 1,8  Türkiye`ye getiremiyon da kardeşim getirdiğine bari katlanır aynayı vs...yi koy.

efsane_001

« Yanıtla #32 : Eylül 26, 2011, 01:33:49 ÖS »
hayırlı olsun

BGR19

« Yanıtla #33 : Eylül 26, 2011, 03:36:48 ÖS »
Allah allah yeni bise daha ogrendim benim bilgim fd yoktu avrupada pakistanda rusya da misir da israilde bi de japonyada fln var diye biliyodum :)

emre2010civic

« Yanıtla #34 : Eylül 27, 2011, 09:14:56 ÖS »
çok istedim 1.8 almayı çok beklersin dediler alamadım:( hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin:)

Loss Minute

« Yanıtla #35 : Eylül 28, 2011, 11:22:12 ÖÖ »

İşte bu yüzden yerli üretim -veya montaj- araç alınmaz ;)

bhdrknk

« Yanıtla #36 : Eylül 28, 2011, 11:31:55 ÖÖ »
Hayırlısı olsun arkadaşım.  >=ok

Ouzhan_

« Yanıtla #37 : Eylül 28, 2011, 06:00:54 ÖS »
aracımın kullanma klavuzundaki özelliklerin katılımı anca var hepsi ab modeline göre. fiestada bile elektrikli katlanır ayna var arkadas malzemeden yürüt yürüt nereye kadar.yakında araba yerine bisiklet satıcaklar dügmeye basınca araba olucak diycekler dügmeye basıcan yine bisiklet sonrada ab modeline göreydi falan 

enigma_e

« Yanıtla #38 : Ekim 06, 2011, 05:26:35 ÖS »
kusura bakmayın bir süredir uğramıyordum buralara aracımla meşkulüm :)

soruları yanıtlayım müsadenizle;

- aracın garantisi devam ediyormu? lpg taktırmayı düşünüyor musun?
+ aracın bakımları yetkili serviste yapılmadığı için ne yazıkki garanti dışı kalmış. BRC LPG kiti taktırdım.

- 1.6 ya gore yakıtı nasıl acaba cok fark varmı arada bırde 1.8 ın vergısı ne kadar
+ çok objektif bir cevap olamacak çünkü ilk aracım manueldi ve şehir içi 8-9 lt civarında şehirdışı 5.5 lt yakıyordu. bu araç şehir içi 10lt yi görüyor şehir dışı 4,5 lt. bence güç ve kullanımda sunduğu keyfi karşılıyor. 1.6ların 6 aylık badrolü 261 tl 1.8lerinki 480 tl

- düz vites olsa alabilirdim otomatik sıkıcı gelio bana.
+ 1.8 executive araçlar 5 ileri otomatik ve 6 ileri manuel vites seçenekleriyle satılıyor.

- Bu arada sattığınızı söylemişsiniz ama aldığınızı söylememişsiniz, ne kadar ? Bir de arkadaşlar 1,8 satışları neden bitti ?
+ lpg montajı ile birlikte 37500 gibi bir rakama mal oldu. bildiğim kadarıyla 1 adet 2010 model sıfır 1.8 executive var satılık. rengi bej olduğu için hiç düşünmedim sıfırını

özet olarak araç performansıyla da yakıt tüketimiyle de ekstra özellikleriyle de gayet tatmin edici. elegansımı kullanırken manuel olmasına rağmen vites geçişlerindeki ivmelenmesindeki ağırlığından olsun 3-4 kişi binince yığılmasından olsun rampada bayırda baymasından olsun civicten soğumuş accord bakmaya başlamıştım. ama 1.8 motorla civicin sahip olduğu güzellikten mahrum kalmaktan kurtuldum.

1.8 civic'e yakışır şekilde body kit, jant, yay, hava filtresi vs. aksesuarlarınıda tamamladıktan sonra bi 5-10 sene araç değiştirme ihtiyacı duymam sanırım. tabi biraz nakit sıkıntısı çekiyorum atlatamazsam aracımı satıp daha düşük değerde bir araç almak zorunda da kalabilirim :(

HONDAHAN

« Yanıtla #39 : Ekim 07, 2011, 08:22:24 ÖÖ »
Cevapladığınız için teşekkürler, tekrar hayırlı olsun. Sıkıntılarınızı da sıkıntı etmeyin canınız sağolsun.

enigma_e

« Yanıtla #40 : Kasım 03, 2011, 07:58:15 ÖS »
hevesle aldığım 1.8 executive aracımı yaşadığım bazı sıkıntılardan ötürü 2001 model bmw 3.20i ile takas ettim. sanırım yeni kasanın ikinci eli yaygınlaşana kadar honda araç almam.

MerT01__civic

« Yanıtla #41 : Kasım 03, 2011, 09:48:13 ÖS »
ne sıkıntınız oldu paylaşırsanız bilgilendirme açısından iyi olur :)

Fatih!

« Yanıtla #42 : Kasım 04, 2011, 11:21:16 ÖÖ »
bmw nin motoruda cok sağlamdır he :)
hele 100 bin i devirmişse.
bagajda motor yağı gezdirmek şart :)

BGR19

« Yanıtla #43 : Kasım 05, 2011, 03:17:32 ÖS »
Allah allah merakettim benim arkadasa da manuel 1.8 dusunuyoruz ne sorun oldu acaba?

honda2002

« Yanıtla #44 : Kasım 05, 2011, 03:24:09 ÖS »
hevesle aldığım 1.8 executive aracımı yaşadığım bazı sıkıntılardan ötürü 2001 model bmw 3.20i ile takas ettim. sanırım yeni kasanın ikinci eli yaygınlaşana kadar honda araç almam.

6 silindir, 2200cc, 170 hp degil mi?
Motor sesi guzeldir onun. :)

BGR19

« Yanıtla #45 : Kasım 07, 2011, 05:07:29 ÖS »
2001 modelleri 170hp degildi galiba

enigma_e

« Yanıtla #46 : Aralık 15, 2011, 08:32:06 ÖS »
bir süredir bakmıyordum kusura bakmayın. executive'de titreme sorunu vardı. araç 2. vitesten 3e geçerken ve diğer üst vites geçişlerinde sanki devrinden önce vites değiştiriyormuş gibi titriyordu, araç otomatikti bu arada ve tiptronik kullanımda sıkıntı çıkmıyordu. tabi bu sorunu sadece 1500-2500 devir aralığında kullanırken yaşatıyordu. gaza biraz daha fazla basarak kullandığımda titreme sorunu olmuyordu. yetkili servisle ve ustalığına güvendiğim bir kaç özel firma ile görüştüm herkes farklı birşey söyleyince tamir işine girmek istemedim. tiptronik kullanımda sıkıntı olmaması, 1den 2ye geçerken titretmemesi, motor soğukken titremenin az olması ve yüksek devirde titreme yapmaması sorunun kaynağı konusunda çok kafamı karıştırdı. motor kulaklarından olabileceği gibi şanzuman yada motordanda kaynaklabilecek bir sorundu.

bmw'ye gelince 2000 cc 170 hp olan modelini aldım. dediğiniz gibi 2200cc olanlarda 170 hp. yakıt civice bakarak hayli yüksek ancak aracın arkadan itişli olması exterm sürücüler için gayet zevkli. aracın tek eksiği bence turbosunun olmaması. evde birde 2000 s80 t5 aracımız var. 2000 cc 225 hp. şuana kadar uzun süreli kullandığım en konforlu ve en güçlü araç. bu aracın arkadan itişli bir modeli olsa gerçekten çok hoş olurdu bence gerçi 4 çeker  şanzuman seçenekleride mevcut.

kayacan03

« Yanıtla #47 : Aralık 25, 2011, 05:05:06 ÖS »
bir süredir bakmıyordum kusura bakmayın. executive'de titreme sorunu vardı. araç 2. vitesten 3e geçerken ve diğer üst vites geçişlerinde sanki devrinden önce vites değiştiriyormuş gibi titriyordu, araç otomatikti bu arada ve tiptronik kullanımda sıkıntı çıkmıyordu. tabi bu sorunu sadece 1500-2500 devir aralığında kullanırken yaşatıyordu. gaza biraz daha fazla basarak kullandığımda titreme sorunu olmuyordu. yetkili servisle ve ustalığına güvendiğim bir kaç özel firma ile görüştüm herkes farklı birşey söyleyince tamir işine girmek istemedim. tiptronik kullanımda sıkıntı olmaması, 1den 2ye geçerken titretmemesi, motor soğukken titremenin az olması ve yüksek devirde titreme yapmaması sorunun kaynağı konusunda çok kafamı karıştırdı. motor kulaklarından olabileceği gibi şanzuman yada motordanda kaynaklabilecek bir sorundu.

bmw'ye gelince 2000 cc 170 hp olan modelini aldım. dediğiniz gibi 2200cc olanlarda 170 hp. yakıt civice bakarak hayli yüksek ancak aracın arkadan itişli olması exterm sürücüler için gayet zevkli. aracın tek eksiği bence turbosunun olmaması. evde birde 2000 s80 t5 aracımız var. 2000 cc 225 hp. şuana kadar uzun süreli kullandığım en konforlu ve en güçlü araç. bu aracın arkadan itişli bir modeli olsa gerçekten çok hoş olurdu bence gerçi 4 çeker  şanzuman seçenekleride mevcut.
garantisisi yok muydu 1.8'in? ben 2006-2009 arasi civiclerin hep 1.8 sedanini kullandim, keisnlikle sorunsuz, muhtesem performans, makul tuketim. otomatik ise cok keyifli. istersen kulak cek direksiyonda. 3. viteste 180'i cok gördüm. orta- ve orta-üstü her türlü spor arabayla boy ölçüşür. süspansiyonu azcık serttir doğal olarak. selamlar. yrd. doç. dr. bekir kayacan, düzce üniversitesi.

ilbilge_11

« Yanıtla #48 : Mart 04, 2013, 09:16:22 ÖS »
imzamda resmi bulunan 60.000 km'deki hatası brc lpgli 1.000 tl civarında aksesuar bulunan 2008 civic elegansımı 37.800'e sattım. 2007 1.8 Executive OV Sedan aldım. Mutluyum tavsiye ederim :)

slm bende bu yaz civic almayı planlıyorum ama aklımda bazı sorunlar var eğer cvp verirseniz sevinirim öncelikle aklımda 08-09 honda civic 1.8 Sedan otomatik f1 vitesli var

ve aradığım kriterler

güvenlik konfor yokuşlarda güç hız

bu aracın 1.6dan artı ve eksileri neler

alırsam max kaç km olmalı

alırken dikkat etmem gereken noktalar neler

bu modeller 1.6 elag aynı donanımamı sahip yoksa artıları var mı

sahibinden de bakıyorum fiyat olarak 30 35 bin tl arası değişiyor gerçek ve eder fiyatı nedir

şimdiden cok teşekkür edrim

cemik

« Yanıtla #49 : Ağustos 28, 2014, 01:42:05 ÖS »
arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip etsin kayaci26 arkadaşımıbilgilendiriyim evet düz manueli var benşuan o araca sahibim ama bir iş için satıyorum bilgilerinize