Gönderen Konu: 1.8 civic sedan  (Okunma sayısı 10571 defa)

Tekos

• T.H.T İZMİR
Ynt: 1.8 civic sedan
« Yanıtla #25 : Eylül 30, 2010, 04:26:06 ÖÖ »
Merhaba ,
Honda iyi pazarlama yapamıyor demişsiniz Honda'nın Ticari alanda kurumsal pazarlama yaptıgını ben neredeyse hiç görmedim.(honda benim babamın malı degil ama; ) Honda'nın ticari segment de kullanılmamasının nedeni Türkiye Piyasasın da talep oldugu halde dizel araçlarının bulunmaması o yuzden Kurumsal Ticari kuruluşlar Honda Marka araçları tercih etmiyor.Koç Ve Sabancı açısından olan durumu tam olarak bilmediğim halde sizin soylediğiniz şekilde duydum...
fransız arabaları bende sevmem ama bir zamanlar yeryüzünde en çok satılan araçlar toyota ve renaultdur.kayıtlara geçmiştir.bakma aslında hala öyle.özellikle eski broadway kullananlar araçlarının sağlamlığıyla övünürler.ve elindede kalmaz son sahibi olmazsın mutlaka satarsın.
renault ve toyota ve fordun şirket aracı olmasıda.koç  sabancı gibi kuruluşların tekelinde olan bir ülkede olduğumuz için pazarlarını iyi yapmaktadırlar.bu iyi bir pazarlama anlamına gelir.demekki honda iyi pazarlama yapamıyor demektir.koç amerikan hayranı olduğu için herzaman onların markalarını savunurlar.opelide şuanda Türk bayanlarına kazıklıyorlar kandırıyorlar.genel amaç opelde bayan nüfusuna etki yapmak.kendi ülkelerinde yani almanyada bile durum aynı.eskiden kadınlar hakim olabildikleri şeyleri yani küçük araçları severlerdi.şimdi büyük araçları kullanıyorlar.nekadar ilginç dimi.demekki boyut önemliymiş:)
Genel olarak kanı şudur.araba ve evlenecek hatun konusunda seçimde insanların hemen hemen hepsi...tümü değil ama tümüne yakını başarısız seçim yapmaktadır.buna 1.8 civic  dahil...eşten dosttan arkadaştan komşudan falan gördüklerimize kanıpta kıskanıpta araçları hatunları alıyoruz.halbuki işi bilenler böyle yapmıyorlar.iyi seçim yapıyorlar.vergisine yakıtına önden farların duruşuna rengine bakaraktan olmuyor yani bu işler.tam detaylı herşyine bakaraktan almalıyız kararları...buarada silindir hacimi pek fazla değişmez.standarttır araçlarda.birtek büyük kasalarda değişir kamyon gibi otobüs gibi tır gibi.araçlarda pek değişmez.yanlış bilgi vermeyelim lütfen...