Gönderen Konu: Yeni gümüş ok - MP4-21  (Okunma sayısı 2469 defa)

Srkn®

• Ziyaretçi
Yeni gümüş ok - MP4-21
« : Şubat 11, 2006, 03:06:52 ÖS »
McLaren-Mercedes, Bahreyn'deki ilk katılımtan 1 ay önce 2006 aracının şeklini açıkladı. MP4-21, West'in geçen senenin Ağustos ayında F1'den çekilmesinin ardından, McLaren'ın sigara firması sponsoru olmaksızın ileri sürdüğü ilk araç. Vodefone'un 2007'de takıma katılacak olmasına rağmen McLaren'ın 2006'da isim sponsoru bulunmuyor. Ancak, takımın öncelikli sponsoru, aracın üzerinde de reklamları bulunan viski markası Johnnie Walker.

Yeni aracın görünüşündeki en fark edici özellik, çok parlak bir krom yüzeye sahip olması. McLaren Pazarlama-Yönetim Müdürü Ekrem Sami, yaptığı açıklamada, "Birçok araştırma ve aylar süren çalışmalar neticesinde, bu eşsiz krom görünüm husûle geldi" dedi.

Sami, "Sponsorlarımızın markalarını katılımlarda daha belirgin hale getirmek için daimâ daha ayırt edilebilici yolları tercih ediyoruz. Bu eşsiz yeni dizayn da, son derece fotojenik bir görünüm arz ediyor. 1990'ların ortasında bir önceki dizaynımızı oluşturduğumuz zaman, yeni McLaren-Mercedes'in çığır açıcı ve ayırt edici özelliğinden çok, inandığımız şeyi kurgulamıştık" şeklinde konuştu.

Kimi Raikkonen ise, "Lansmanını yaptığımız bu makine, bir inkılap, bir devrim niteliğinde. Umuyoruz ki bu yeni görünüm, aracın uzun yıllar sahip olacağı bir dizayn olarak kalacaktır. Şu zamana kadar yeni görünümün yalnızca temsillerini görüyordum, ancak onlardan hiç biri bu yeni görünümün hakkını veremiyorlardı. Araç fantastik bir görünüme kavuştu. Aracı dünyanın çeşitli yerlerindeki pistlerde kullandıkça, ses getireceğine inanıyorum. Aracın hızını görünüşüyle orantılayabilirsek, o zaman çok iyi bir durumdayız demektir" diye konuştu.

Juan Pablo Montoya, lansmanı yapılan yeni aracı görünce "Wow!" diye tepki vererek, "Ne kadar hoş görünümlü bir araç. MP4-21'i testlerde uzun zamandır kullanıyordum, ancak bunu görünce sanki çok farklı bir araçla karşı karşıya kalmışım gibi hissettim" şeklinde konuştu.

Vtec_Vtı

• Ziyaretçi
Yeni gümüş ok - MP4-21
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2006, 04:20:20 ÖS »
bence eski hali daha iyiydi.

tolgabin

• Ziyaretçi
Yeni gümüş ok - MP4-21
« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2006, 02:11:34 ÖÖ »
ön kanat çok değişik duruyo

Mrija

Yeni gümüş ok - MP4-21
« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2006, 02:16:59 ÖS »
Bence de eskisi daha güzeldi.Ama alışkanlıkta olabilir.Pistteki duruşunu görelim bunada alışırız sanırım.

memopad

• Ziyaretçi
Yeni gümüş ok - MP4-21
« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2006, 07:59:09 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "Mrija"
Bence de eskisi daha güzeldi.Ama alışkanlıkta olabilir.Pistteki duruşunu görelim bunada alışırız sanırım.

+1967
 bence de alışcaz bu görüntüye. Bakalım geçen yılki kadar hızlı olabilecekler mi.

Mrija

Yeni gümüş ok - MP4-21
« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2006, 07:51:09 ÖS »
Emin olki hızlı olacaklar.Şampiyonluğun en güçlü iki aday pilotu bir takımda sadece McLaren-Mercedes te.