Gönderen Konu: Renault, Silverstone'dan çekiniyor  (Okunma sayısı 832 defa)

HONDA

  • Ziyaretçi
Renault, Silverstone'dan çekiniyor
« : Temmuz 08, 2005, 10:50:25 ÖÖ »
Şampiyona lideri Renault, gelecek hafta İngiltere Gp si için yeni planlar yapıyor. Fransa'da kolay bir zafer kazanan Alonso'nun yine zafer alması için Renault ekibini zorlu bir katılım bekliyor. Bu sezon 10. katılımta beşinci zaferini yaşayan Alonso, aynı zamanda Renault'a Fransa'da 22 sene sonra ilk zaferini yaşattı.

Silverstona hakkında konuşan Alonso, "Dürüst olmak gerekirse Silverstone bizim için mükemmel bir yer değil. Takvimdeki zorlu katılımlardan bir tanesi. Geçen yıllarda araç burada iyi değildi. İtiraf etmek gerekirse bu hafta bazı çözümler bulmamız lazım. Ve cuma günüde çok iyi ayarlar yapmamız lazım eğer podyum istiyorsak. Gelecek hafta gerçekten çok zor ve farklı olacak." dedi.

Alonso sezonun bitimine 9 katılım kala en yakın rakibi Kimi'nin 24 puan önünde. Fransa'da bu sezonki ilk puanını alan BAR takımının İngiliz pilotu Jenson Button'da McLaren'in başarısını överken, bu sene 3 katılım kazanan Kimi'nin 13. lükten podyum ikinciliğine gelmesinin çok büyük bir başarı olduğunu söyledi. Ayrıca Montoya'da en iyi tur zamanına imza attı.