Gönderen Konu: Monaco GP  (Okunma sayısı 2996 defa)

Mrija

Monaco GP
« : Mayıs 23, 2006, 08:58:55 ÖS »
28.05.2006     Saat 15:00

Yapım Tarihi:                                İlk F1 GP 
 1950                                          21 Mayıs 1950

Toplam F1 GP                              Stad kapasitesi 
  51                                            120.000

Pist Uzunluğu :                            Tur Sayısı: 
 3.340 km                                    78

Viraj Sayısı                                   En yüksek Hız 
 16                                             305 km/s

En iyi Tur Derecesi                        En iyi Pole 
 M.Schumacher 1:14.439                J.Trulli 1:13.985

2005 Podyum 
1.Raikkonen McLaren 1s44:51.210
2.Heidfeld Williams-BMW +13.877
3.Webber Williams-BMW +18.484

gokhan035

• Ziyaretçi
Ynt: Monaco GP
« Yanıtla #1 : Mayıs 24, 2006, 01:24:34 ÖÖ »
Ben schumacher diyorum ama hadi hayırlısı bakalım. Bu organizasyonu bizim ülkenin sokaklarında yapmaya kalksak heralde schumacher daha ilk çukurda dağılırdı...

memopad

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 24, 2006, 08:10:09 ÖÖ »
Formula 1'in en prestijli, en farklı katılımlarından biri..
Alonso ile Schumacher arasında geçer herhalde katılım..
HONDA'lar taktik uygulayıp pole pozisyonunu almaya çalışacaklardır..

Mrija

« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2006, 07:59:04 ÖS »
Michael Schumacher, her ne kadar katılımla ilgili tahminlerde bulunmaktan kaçınsa da, Monaco Grand Prix'si için çok iyimser bir ruh hali barındırıyor. Web sitesinde yer alan bildirisinde "katılım için optimistik tahminlerde bulunabileceğimiz kanaatindeyiz" diyen Schumacher, "Herşeyin yolunda gitmesini sağlayabiliriz. Ancak, daha önce de söyledğimi gibi, neticenin ne olacağına dair herhangi bir tahminde bulunmak istemiyorum."

''Pistin karakteristik özelliklerinden dolayı, burada nelerle karşılaşılacağı meçhul. Monte Carlo çok özel bir yer. Bu pistle ilgili bildiğimiz çok az şey var. Dolayısıyla burada yapılacak olan, herkesin yapabileceği en iyi şeyi yapmaya çalışması" açıklamasında bulundu.

Monte Carlo'da 5 galibiyeti bulunan Alman pilot, bir süredir devam eden talihsiz çizgisinin artık bir son bulmasını umuyor. Schumacher bu pistte, 2001'den bu yana herhangi bir katılım kazanamadı. Sıralamaların çok dikkatle ele alınması gerektiğini kaydeden Schumacher, 3. ya da 4. sırada bulunmanın galibiyet için sıkıntı oluşturmayacağını ancak, daha gerilerde bir pozisyon elde etmenin galibiyet açısından çok ciddi bir problem olduğunu belirtti.

Mrija

« Yanıtla #4 : Mayıs 27, 2006, 11:11:44 ÖS »
Monaco'da Schumacher pole'da

Michael Schumacher'in Monaco'daki pole'u tartışmalara neden oldu

Monaco Grand Prix'sinde pole position'ı Ferrari'nin Alman pilotu Michael Schumacher elde etti.

Formula 1'de sezonun yedinci katılıma Monaco Grand Prix'sine Ferrari'nin yedi kez dünya şampiyonu pilotu Mİchael Schumacher pole position'da başlayacak.

Schumacher, son dünya şampiyonu ve genel klasman lideri Fernando Alonso'nun 0.064 saniye önünde kariyerinin 67'inci pole'nun kazandı.

Monaco'da beş kez birinciliği elde eden Schumacher'in sıralamanın son seansının kapanış saniyelerinde sondan bir önceki viraja ters bir çizgide girip virajda kalmasına Renault cephesinden büyük tepki geldi.

Renault'nun patronu Flavio Briatore, Schumacher'in, son zaman turlarını atan diğer pilotları bloke etmek için bilinçli olarak virajı almadığını iddia ederek, "aracını oraya park etti. Ferrari böyle başarıyor" ifadelerini kullandı.

Williams'ın Avustralyalı pilotu Mark Webber'in üçüncü sıraya aldığı Monaco sıralama turlarında dördüncülüğü geçtiğimiz yılın galibi McLaren pilotu Kimi Raikkonen elde etti.

Renault'dan Giancarlo Fisichella ve Monaco'yu 2003'de kazanan McLaren'in Kolombiyalı sürücüsü Juan Pablo Montoya katılıma üçüncü çizgide başlayacak.

Sıralama turlarının ilk seansında kaza geçiren Ferrari'den Felipe Massa katılıma en geriden start alacak.

Monaco GP sıralama sonuçları

1.  Michael Schumacher, Ferrari, 1:13.898
2.  Fernando Alonso, Renault, 1:13.962
3.  Mark Webber, Williams-Cosworth, 1:14.082
4.  Kimi Raikkonen, McLaren, 1:14.140
5.  Giancarlo Fisichella, Renault, 1:14.396
6.  Juan Pablo Montoya, McLaren, 1:14.664
7.  Rubens Barrichello, Honda, 1:15.804
8.  Jarno Trulli, Toyota, 1:15.857
9.  David Coulthard, RedBull-Ferrari, 1:16.426
10.  Nico Rosberg, Williams-Cosworth, 1:16.636
--------------------------------------------------------------------------
11.  Ralf Schumacher**, Toyota, 1:14.398
12.  Christian Klien**, RedBull-Ferrari, 1:14.747
13.  Vitantonio Liuzzi**, Toro Rosso-Cosworth, 1:14.969
14.  Jenson Button**, Honda, 1:14.982
15.  Jacques Villeneuve**, BMW Sauber, 1:15.052
16.  Nick Heidfeld**, BMW Sauber, 1:15.137
------------------------------------------------------------------------------------
17.  Christijan Albers*, MF1-Toyota, 1:15.598
18.  Tiago Monteiro*, MF1-Toyota, 1:15.993
19.  Scott Speed*, Toro Rosso-Cosworth, 1:16.236
20.  Takuma Sato*, Super Aguri-Honda, 1:17.276
21.  Franck Montagny*, Super Aguri-Honda, 1:17.502
22.  Felipe Massa*, Ferrari

*: ilk seansta elendi, **: ikinci seansta elendi

ALG

• THT
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2006, 11:14:07 ÖS »
honda yine aralarda kalmışş

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 28, 2006, 11:25:05 ÖS »
artık eskisi gibi formula izlemiyorum bence çok tadı kalmadı ama monaco gp gerçekten çok ayrı her sene kaçırmadan izlerim ama bu sene kaçtı walla ;)

Mrija

« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2006, 12:09:47 ÖÖ »
Alonso kazandı - Monaco'nun sıcağı buzdan McLaren'i eritti - Ve Michael...

Formula1'in en prestijli katılımı olan Monaco grand prixisini Dünya Şampiyonu Fernando Alonso kariyerinde ilk kez kazandı. Büyük olaylara sahne olan Monaco haftasonunda Juan Pablo Montoya ikinci sırayı alırken Red Bull takımından David Coulthard podyumun üçüncü basamağına yerleşti.

Honda takımından Rubens Barrichello finiş çizgisini dördüncü sırada geçerken hafta sonunun olay ismi Michael Schumacher Monaco'nun dar caddelerinde inanılmaz bir performans sergileyerek katılıma pit alanından başlamasına rağmen Monaco GP'yi beşinci sırada bitirmeyi başardı.

McLaren takımından Kimi Raikkonen çok iyi başladığı ve ikinci sırada sürdürdüğü katılımta motorunun iflas etmesi sonucu katılım dışı kalmaktan kurtulamadı. Aynı şekilde WilliamsF1 takımının Avustralyalı sürücüsü Mark Webber mükkemmel bir performans yakalamışken motorunun bitnmesi sonucu katılımı bitiremedi.

Alonso: Bu zaferi Michelin'e adamak istiyorum. Michelin F1 de gerçekten çok iyi iş çıkartmıştı. Bu katılımı kazanmamızda lastiklerimize bağlı. Micheline çok teşekkür ediyorum. katılım çok duygusaldı ve katılıma pole de başlamamda işimi kolaylaştırdı. Kimi çok fazla baskı yaptı. Konsantrasyon bu pistte çok önemli. Ben bunu başardığımı düşünüyorum. Bu katılım benim kazanmak istediğim katılımlardan biriydi. İlk bölümde lastiklerimiz biraz tutunma sorunu yaşadı ama daha sonra işler iyi gitti. Her katılım Şampiyona için çok önemli olmaya başladı. Kimi nin katılım dışı kalması ve puan alamaması benim avantaj yakalamamı sağladı. Bu avantajı sürdürmeyi düşünüyoruz.

Montoya: Başlangıçta aracım tuutnma sorunu yaşıyordu ve bir iki hata yaptım. Ara bu noktada biraz açıldı. Burada katılımmak çok zor hem dar hem trafik var. Geçişler çok zor ve tur bindirmeler işi dahada zorlaştırıyor. Bu nedenle Alonso'ya yaklaşmakta güçlük çektim. Geçtiğimiz sezon sorunlarımız çoktu ama bu sorunları azalttığımıza inanıyoruz.

Coulthard: Zor bir katılımtı. Tek stop stratejisi iyi ancak sürüşü zorlaştırıyor. Lastikler çok aşınıyor. Bu arada Alonso'ya katılıyorum ve üzüntülerimi Michelin'e sunuyorum. katılımta son bölüm gerçekten uzundu. Lastiklerin aşınması aracın tutunmasını zorlaştırdı. Buna rağmen podyuma çıkytığım için çok mutluyum.

POZ. PİLOT TAKIM LASTİK ZAMAN
1. Alonso Renault  1s43:43.116
2. Montoya McLaren-Mercedes  + 14.567
3. Coulthard Red Bull-Ferrari   + 52.298
4. Barrichello Honda  + 53.337
5. M.Schumacher Ferrari  + 53.880
6. Fisichella Renault  + 1:02.072
7. Heidfeld BMW-Sauber   
8. R.Schumacher Toyota  +1 tur
9. Massa Ferrari  +1 tur
10. Liuzzi Toro Rosso-Cosworth  +1 tur
11. Button Honda  +1 tur
12. Albers MF1-Toyota  +1 tur
13. Speed Toro Rosso-Cosworth  +1 tur
14. Villeneuve BMW-Sauber  +1 tur
15. Monteiro MF1-Toyota  +2 tur
16. Montagny Super Aguri-Honda  +3 tur
17. Trulli Toyota  +6 tur

En hızlı tur zamanı: M.Schumacher, 1:15.143 

katılım Dışı Kalanlar 
PİLOT TAKIM LASTİK katılım dışı kaldığı tur
Klien Red Bull-Ferrari  58
Rosberg Williams-Cosworth  52
Raikkonen McLaren-Mercedes  51
Webber Williams-Cosworth  49
Sato Super Aguri-Honda  47

Mrija

« Yanıtla #8 : Mayıs 29, 2006, 12:12:20 ÖÖ »
katılımta tam bir Michael Schumacher fırtınası vardı.Michael Schumacher dönemi bitti diyenlere adeta ders verdi ve Monaco nun dar caddelerinde şov yaptı.Eğer katılıma Pole pozisyonunda başlasaydı büyük fark yapardı.

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2006, 01:32:19 ÖÖ »
alonso hic sevmedim..nedense..schumi gibisi yok eskiden senna vard ona benzeri....