Gönderen Konu: Kendi yaptığım Go-Kart(Karting) Aracı  (Okunma sayısı 39629 defa)

ForEnginePOWER

Kendi yaptığım Go-Kart(Karting) Aracı
« : Haziran 24, 2009, 12:52:01 ÖÖ »
Go Kart tan hevesimi alamayınca kendi aracımı yapmaya karar verdim elimden geldiği kadar kısa bir sürede çıkarmaya çalıştım üzerinde bulunan motor 110cc 4 zamanlı 8Hp 23Nm tork  ve 4 ileri şanzuman, elektirik marşlı CUP  motorudur    Renault 12 Direksiyon kutusu kullandım ve Mobylette Fren kampana sistemi kullandım, teker ler ile ilgili çok büyük bi sıkıntı var teker bulamıorum  el araba tekerleri ile başladım işe arka lastikler motorun bu gücüne pek fazla dayanamadı ve teker leri Arçelik Triportör tekeri ile değiştireceğim maliyet olarak motor 200TL elektirik tesisatı motor beyni felan 80TL,  tümüne yaklaşık 500TL harcadım şu an ki hali bu şekil 1 haftaya kadar da arka tekerleri değiştireceğim 1 Aydan kısa bir sürede yaptım aracı

Bu Link de de Aracın videosu var
http://www.akilli.tv/video/392376/Kendi-yaptigim-Go-Kart.aspx

ultrakif

Ynt: Kendi yaptığım Go-Kart(Karting) Aracı
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2009, 12:55:45 ÖÖ »
Helal Walla Emeğine Sağlık Kardeş

ForEnginePOWER

« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2009, 12:57:57 ÖÖ »
Eywallah!....Biraz aceleye geldi ama

34N1005

« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2009, 01:03:27 ÖÖ »
ellerine sağlık tebrik ederim kazasız belasız :)

halishan

« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2009, 01:04:15 ÖÖ »
eliniza sağlık bya ii olmus sürmeside keyiflidir eminim =))

ForEnginePOWER

« Yanıtla #5 : Haziran 24, 2009, 01:06:23 ÖÖ »
eliniza sağlık bya ii olmus sürmeside keyiflidir eminim =))
Keyiflidir Ne kelime abicim Drift çekecem die arka lastikler yarıldı...:D

Cumhur

« Yanıtla #6 : Haziran 24, 2009, 01:21:11 ÖÖ »
Düz yol videosunuda bekleriz nasıl gidior diye :D

ForEnginePOWER

« Yanıtla #7 : Haziran 24, 2009, 01:26:48 ÖÖ »
Yeni tekerleri takınca hemen video çekip koyacağım abicim

et302gti

« Yanıtla #8 : Haziran 24, 2009, 01:30:47 ÖÖ »
cidden güzel görünüyo, emeğinize sağlık...

dewir

« Yanıtla #9 : Haziran 24, 2009, 01:39:58 ÖÖ »
e pes diyorum ya  gerçekten emeğine sağlık ama gokart pistine falan sokmayı düşünüyorsan etrafına birde koruma yapmak lazım malum darbeler ve istenmeyen kazalar olabiliyor

ForEnginePOWER

« Yanıtla #10 : Haziran 24, 2009, 01:55:51 ÖÖ »
e pes diyorum ya  gerçekten emeğine sağlık ama gokart pistine falan sokmayı düşünüyorsan etrafına birde koruma yapmak lazım malum darbeler ve istenmeyen kazalar olabiliyor
evt abicim bir ufak kaza yaptık 2. günü ön jant eğildi kaldırıma vurunca yeni resim yok elimde ön tarafa traktör ağırlık demiri attım 15Kg ön çok hafif kaldığı için ve koruma amaçlı ilerleyen günlerde yeni değişikliklerim var onlarıda ve yeni videolarınıda eklicem

7641

« Yanıtla #11 : Haziran 24, 2009, 02:25:33 ÖÖ »
Dostum harika olmuş. İşine yararmı bilmem ama. Hani şu çim biçme makinaları var. Onların tekerleri önler küçük arkalar büyük. Belki dirift atmanı önler ama mükemmel yol tutar. İstanbul'da bulunabilir. Fiyatları istanbul'da makul bulunabilir. Keyifli sürüşler...

ForEnginePOWER

« Yanıtla #12 : Haziran 24, 2009, 02:40:57 ÖÖ »
Ben 68 Aksaraydayım abicim herkes dedi İstanbulda bulması kolay die ama buraya gelince o dediğin tekerleri bende biliorum tekine 120tl dio adam 2 tane alsam 240TL bu paray ben bi tane daha araç yaparım abicim önerilerin için teşekkür ler

loiz

« Yanıtla #13 : Haziran 24, 2009, 02:56:05 ÖÖ »
kardeş..tebrikler güzel olmuş..zamanında bende büyük araştırmalar içindeydim bi tane yapmak için.3 4 sene öncesine tekamul edicek ama teker konusunda ben orj. go-kart tekeri için ankarada bi go-kart firmasını aramıştım.go-kartların üstündeki arka fren sistemiyle birlikte o geniş tekerlerin tanesine 200 demişti..tabi buda vazgeçmeme yetmişti..umarım güzel geliştirmeler elde edersin canavar gibi duruyo.maşallah..

ForEnginePOWER

« Yanıtla #14 : Haziran 24, 2009, 03:15:24 ÖÖ »
kardeş..tebrikler güzel olmuş..zamanında bende büyük araştırmalar içindeydim bi tane yapmak için.3 4 sene öncesine tekamul edicek ama teker konusunda ben orj. go-kart tekeri için ankarada bi go-kart firmasını aramıştım.go-kartların üstündeki arka fren sistemiyle birlikte o geniş tekerlerin tanesine 200 demişti..tabi buda vazgeçmeme yetmişti..umarım güzel geliştirmeler elde edersin canavar gibi duruyo.maşallah..
Yorumun için çok Teşekkür ederim abicim sadece arka teker ler sorun çıkardı ön tekerler bu şekilde 2 sene idare eder,ve arkaya 10inç lik teker buldum hurdacıdan 20 tl ye 2 tane aldım sadece porya ları yok yani göbekleri onlarıda abime tornadan çektirecem ve bir disk, tutucusunuda kendim yaparım hidrolikli değilde halatlı bi sistemle olmassa bi hidrolikli tutucu bulurum bizim dükkanda da çok çıkma parça var oda olmassa bir Renault kampanası içine 2 balata çıkmalarından tamam olur Diferansiyel olayı da yapmak baya bi zahmetli olacak bu hazır araçları inceledim mondial in çelik motorun kanuni nin ATV araçlarında felan diferansiyel yok bende koymadım 

fikito

« Yanıtla #15 : Haziran 24, 2009, 10:56:57 ÖÖ »
eline saglık çok güzel olmuş :)

can_gnr

« Yanıtla #16 : Haziran 24, 2009, 11:00:09 ÖÖ »
elinize sağlık uzerındekı motor ne motoru yada ne motoru kullanabılırız

ForEnginePOWER

« Yanıtla #17 : Haziran 24, 2009, 11:40:18 ÖÖ »
Benim aracın üzerindeki motor bu motorsikletin motoru

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #18 : Haziran 24, 2009, 12:24:17 ÖS »
ellerinize sağlık süper olmuş çok güzel bi duygu olmalı bu arbayı yapmak ben bi ara almak istemiştim go kart arabalarından 6000 euro filan dediler sonra caymıştım.

Fitos

« Yanıtla #19 : Haziran 24, 2009, 12:30:28 ÖS »
çok eğlenceli aletmiş ya bi konu var sitede adam palioya yüklenmiş türkiyede tekmiş falan. Türkiyede tek olan bu işte, süpermiş eline sağlık

King.10

« Yanıtla #20 : Haziran 24, 2009, 03:42:42 ÖS »
heheh super olmus valla .. farlarda benim sislerle aynı :D

SERVET

« Yanıtla #21 : Haziran 24, 2009, 03:52:44 ÖS »
Ellerine sağlık. Emeğine sağlık çok güzel olmuş. Lastik sorununuda en kısa zamanda ve en ekonomik biçimde halledersin umarım. Sadece br şey soracağım. 8 bg 23 nM tork  hafif görünen bu aracı güzel götürür ama lastikler ve araç biraz yüksek şasede  muhtemel hıza göre biraz dar gibi değil mi. Devrilme riski olmasın denedin mi ?
tekrar tebrikler

burak reis

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Haziran 24, 2009, 04:31:59 ÖS »
emeginize saglık...

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Haziran 24, 2009, 04:46:04 ÖS »
custom işleri herzaman çok severim tebrikler güzel iş çıkmış :) bizim fabrikada da bi abi yapmıştı seninkinin biraz daha büyüğünü

ForEnginePOWER

« Yanıtla #24 : Haziran 24, 2009, 06:23:54 ÖS »
Ellerine sağlık. Emeğine sağlık çok güzel olmuş. Lastik sorununuda en kısa zamanda ve en ekonomik biçimde halledersin umarım. Sadece br şey soracağım. 8 bg 23 nM tork  hafif görünen bu aracı güzel götürür ama lastikler ve araç biraz yüksek şasede  muhtemel hıza göre biraz dar gibi değil mi. Devrilme riski olmasın denedin mi ?
tekrar tebrikler
Yorumun için teşekkür ederim abicim devrilme riskini azaltmak için dediğin gibi biraz arka tara fı genişlettim ve şaşse yi uzattım teker ler biraz büyük ama çok dayanıklı birde tornadan göbek yaptık