Gönderen Konu: İstanbul Park'ta heyecan FIA GT ile devam ediyor  (Okunma sayısı 3420 defa)

memopad

• Ziyaretçi
İstanbul Park'ta heyecan FIA GT ile devam ediyor
« : Eylül 16, 2005, 03:40:47 ÖS »
Dünya Binek Otomobil Şampiyonası ve FIA GT Şampiyonası 18 Eylül’de İstanbul Park’ta yapılacak. İsteyen herkes 20 YTL karşılığında takımların park alanına (paddock area) girebilecek. 19-21 tarihleri arasında Türkiye’de yapılan Formula 1 katılımlarının ardından, FIA (Dünya Otomobil Federasyonu) tarafından organize edilen Dünya Binek Otomobil Şampiyonası ve FIA GT Şampiyonası İstanbul Park’ta koşulacak.
katılımseverler, aynı gün iki büyük katılımı izleme imkanına 20-40 YTL arasındaki fiyatlarla sahip olabilecek. Biletler ise Biletix ve www.msoistanbul.com da.

Dünya’da izlenme oranları
Yayın hakları Eurosport’a ait katılımlar, 5 kıtada, 200’den fazla kanalda yayınlanıyor.Günlük ortalama , 54 ülke, 18 dilde, 21 milyon farklı izleyici olarak belirlenmiş.

FIA Dünya Binek Otomobil Şampiyonası (WTCC)
katılımın bütün heyecanı, arabaların tamamen binek otomobillere benzemesinden fakat pilotların tavırlarıyla bambaşka araçlara dönüşmesinden oluşmaktadır. Kıyasıya aksiyon, her hafta sonu iki nefes kesen katılım.

4 yıl boyunca FIA European Touring Car Championship adı altında organize edildikten sonra super 2000 otomobiller formülüyle birlikte FIA World Touring Car Championship adını alan bu seri, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası ve FIA Dünya Rally Şampiyonası ile birlikte dünya şampiyonası adı altında düzenlenen üçüncü motor sporları organizasyonudur.

OTOMOBİLLER
Alfa Romeo 156, BMW 320i, Chevrolet Lacetti, Ford Focus ve SEAT Toledo - FIA S2000 teknik yönetmeliklerine göre katılım için modifiye edilmektedir. Bunun anlamı 270 bhp ve limitli devirdir. Kullanılan tüm lastikler 17” Michelin lastiklerdir.

SÜRÜCÜLER
Touring Car uzmanları, eski Formula 1 starları ve genç yetenekler bu nefes kesen katılımta yüzleşiyorlar. Gabriele Tarquini, Jörg Müller, Rickard Rydell, Fabrizio Giovanardi, Jordi Gené, Alain Menu ve Tom Coronel gibi tecrübeli pilotlar, Antonio García, Dirk Müller, Augusto Farfus ve Frank Diefenbacher gibi yeni yeteneklerle katılımıyorlar.

FIA GT Şampiyonası
İnanılmaz spor arabalarının karmaşık katılım stratejileriyle, heyecan verici pit-stoplarıyla, pilot değişiklikleriyle süren 2 saatlik katılımı.

Bu heyecanlı ve sıkı rekabete sahne olan şampiyona bu yıl 9. sezonunu yaşıyor.

OTOMOBİLLER
Efsane isimlerin, muhteşem ve benzersiz spor arabaların özel ya da profesyonel takımların katılımından oluşan FIA GT şampiyonası arabaları 400 ve 650 bhp sokak arabalarının piste uyarlanmış hali.

İki ayrı kategoride gerçekleşen katılımta, ilk kategori Ferrari 550 ve 575 Maranello, Chrysler Viper, Lamborghini Murciélago, Maserati MC-12 ve Saleen S7 ile GT1’in tüm dereceleri ve ikinci kategori, asıl rekabetin yaşandığı GT2 de Porsche 996 GT3-RS ve Ferrari 360 Modena CS.

PİLOTLAR
katılımçılar çeşitli dallarda katılıman pilotlardan oluşuyor. Aralarında Formula 1 ve F3000 pilotları , spor araba ve endurance uzmanları,genç ve geleceğin yetenekli pilotlar yer alıyor.

WTCC - FIA GT Bilet Fiyatları

2005 Sezonu Istanbul LG WTCC Bilet Fiyatları

Haftasonu (Cmts-Pazar)
Ana Tribün 40,00 YTL
Tribun 1,8,7 20,00 YTL
Paddock (Kombine Cmts ve Pazar) 20,00 YTL 20,00 YTL

Cuma günü giriş 10 YTL dir. Paddock alanına girmek serbesttir.
6 yaşına kadar çocuklar için bedavadır.
15 yaşına kadar gençler ve tüm öğrenciler, %50 indirime hak kazanırlar. (JUNIOR)
Otopark Cuma ücretsiz Cumartesi ve Pazar kombine olarak Biletix’den alınırsa 8,50 YTL, kapıda 10 YTL

HONDA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2005, 03:44:28 ÖS »
Eğer yağmur olmazsa ki yağacak gibi görünüyor orada olacağım başka gelecek arkadaşlar varsa katılımı birlikte izleyebiliriz.

memopad

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2005, 03:46:28 ÖS »
ben bu haftasonu bir akrabamın düğünü dolayısıyla İzmit'te olacağım. Aslında bu katılıma gitmek istiyordum ama nasip olmayacak gibi. Hevesimi DTM ve MotoGP'ye saklıyorum...

HONDA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2005, 03:47:28 ÖS »
DTM kaçmaz zaten. Dualarım kabul oldu TR'ye geldiler izlemezsek ayıp bize.

NOS SamuraY

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2005, 08:00:41 ÖS »
Bende oradayım GOLD'tayım ben start finish'te ..Block:210 sıra:10 koltuk:22... acaba ben girebiliyormuyum PAdock'a

PASAKIZI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 19, 2005, 10:40:49 ÖÖ »
gold cok kotuydu bence
silver superdii kule superdi :)

o corvette ın sesı ne ıgrenctı yaaaa

yasasın ferrarilerrrrrrrrrrrr :)

yasasın alfalar :)

SS

« Yanıtla #6 : Eylül 19, 2005, 12:19:21 ÖS »
super di bence herşeyy sadece silver biletim vardı padock alanına cumartesi günü bilet sormadı kimse girdim içeri elimi kolumu sallayarak. pazar günü padock alanına bilet geldi seattan fazla fazla o zaman sordular girdim bu seferde kolumda padock ve silver bileklikleri vardı ama vıp olan bölümlere bile girdim kuleye dahi çıktım kimsede bişi sormadı 20 mil. her yere girdim çıktım yani..
+ en güzel ses te corvette ydi bence

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #7 : Eylül 19, 2005, 10:59:35 ÖS »
ben paddock + gold + grid mrid heryire girdim :D en beendim araba f360 dı fiagt de wtcc de ise alfa ve  honda ... özelliklede hondanın egzos sesi bütün araçları bastırıyodu tamgazda bile :D

elif

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 20, 2005, 11:00:04 ÖÖ »
hersey süperdi hala sesleri kulağımda...
alfalara ne oldu ,ikisininde aynı şekilde ön sağ tekerlek???

PASAKIZI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 20, 2005, 01:21:58 ÖS »
Alıntı yapılan: "SS"
super di bence herşeyy sadece silver biletim vardı padock alanına cumartesi günü bilet sormadı kimse girdim içeri elimi kolumu sallayarak. pazar günü padock alanına bilet geldi seattan fazla fazla o zaman sordular girdim bu seferde kolumda padock ve silver bileklikleri vardı ama vıp olan bölümlere bile girdim kuleye dahi çıktım kimsede bişi sormadı 20 mil. her yere girdim çıktım yani..
+ en güzel ses te corvette ydi bence

FERRARININ SESINI hic biseye degismem :)

dtm + moto gp heyecanla beklıyosssssss

SS

« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2005, 02:00:29 ÖS »

kaza yapan araç

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #11 : Eylül 20, 2005, 07:49:10 ÖS »
Alıntı yapılan: "elif"
hersey süperdi hala sesleri kulağımda...
alfalara ne oldu ,ikisininde aynı şekilde ön sağ tekerlek???

tamir ettiler tekrar katılıma soktular..