Gönderen Konu: İstanbul Endurance Cup  (Okunma sayısı 1122 defa)

HONDA

  • Ziyaretçi
İstanbul Endurance Cup
« : Haziran 30, 2005, 12:50:03 ÖS »
İstanbul Motorsporları Kulübü tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin İlk Resmi Karting Endurance Şampiyonası olan İstanbul Endurance Cup, 2 Temmuz 2005, Cumartesi günü yapılacak ilk katılımla başlıyor.
 
ŞİMDİ SIRA STARTTA !

Prokart katılımlarının antrenman niteliğindeki ilk startı 27 Haziran’da Tuzla’da verilmişti. Pilotlar, ilk gece antrenmanları sonrasında hazırlıklarını tamamladılar.

Vatan Gazetesi’nin basın sponsorluğunu üstlendiği ve Best FM, Boxer gibi çok değerli basın-yayın kuruluşlarının tanıtım desteği verdiği İstanbul Endurance Cup, bu cumartesi alacağı startla pistte hayat buluyor!

 Her biri 6’şar saatlik 8 katılımtan olan şampiyonaya 8 takım katılıyor. Şampiyonada katılımacak takımlar Chronos Racing, Çözümevi Racing Team, Fathers & Sons, Intercity Rent a Cart, İletişim, Matadoor, Kuryenet ve Pentakart.

2005 sezonundaki katılımların tamamı Kuryenet Tuzla Karting Pisti’nde İMK evsahipliğinde yapılacak. Çekişmeli, dayanıklılığa dayalı bu startta bakalım hangi takımlar katılımın hızına ayak uydurup sorunsuz finiş görebilecek…