Gönderen Konu: Honda'nın resmi açıklaması Honda F1 Team  (Okunma sayısı 1831 defa)

metin16

  • Ziyaretçi
Honda'nın resmi açıklaması Honda F1 Team
« : Aralık 05, 2008, 11:52:33 ÖS »
Honda başkanı ve CEO'su Takeo Fukuji Formula1'den çekilmeleriyle ilgili yaptığı resmi açıklamada şu şekilde konuştu.
 "Honda Motor Ltd Şirketi olarak, 2008 sezonu son katılım yılımız olmak üzere tüm Formula1 aktivitelerinden ayrılıyoruz.

Global otomotiv endüstrisinin karşılaştığı; giderek kötüleşen yönetim şartları, ABD'de yaşanan kredi krizleri ve dünya ekonomisinin kötü konsantrasyonu etkisi altında böyle bir karar almış durumdayız.

Honda temel aktivitelerine devam etmek için, global ve uzun vadede devam edecek olan ekonomik belirsizliklerden kendisini korumak zorundadır.Bu gidişin düzelmesi zaman alacaktır.

Bu şartlar altında, Honda bütün iş alanları pazarında görülen ani ve kaydadeğer zayıflamaları karşılayabilmek içi hızlı ve esnek tedbirler almıştır.Geleceğe yönelik yatırım yapma ve yönetim kaynaklarına pay ayırma gibi konularda optimizasyon yapabilmek için Formula1'den çekilme kararı aldık.Honda Racing F1 Team ve motor sağlayıcısı Honda Racing Development firmalarımızın geleceği için ilgili kaynaklarla görüşmeler içerisindeyiz.Takımın satılması için tekliflerde bu görüşmeler dahilinde.

Formula1'de 3. nesilinde 2000 yılından bu yana katılımmaktan olan Honda, başlangıçta katılım aracı üreten BAR (British American Racing) ekibiyle çalışmıştır.2006 sezonundan itibaren Formula1 'de olan değişikliklerin etkisiyle tamamen Honda'ya ait bir takım olarak katılımmaya devam etmiştir.

Bir çok mücadelenin üstesinden gelmekle beraber, 2006 sezonunda taraftarlarının sabırsızlıkla beklediği ilk galibiyetine ulaşmıştır.Taraftarlarımıza beklediklerini henüz tam anlamıyla veremediğimiz halde bu kararı almak bizim için daha da zor bir hale gelmiştir.

Formula1 de katıldığımız katılımlarda öğrendiğimiz tecrübeyi ve kazandığımız katılımçı ruhu kullanarak başka mücadeleler içerisinde taraftarlarımıza verdiğimiz vaatlerimizi gerçekleştirmek niyetindeyiz.

Son olarak, Honda'nın Formula1'deki bütün çabalarını destekleyen tüm dünyadaki taraftarlarımıza ve Formula1'deki insanlara teşekkür etmek istiyorum.

Çok teşekkür ederim."

Takeo Fukui
President and CEO
Honda Motor Co., Ltd.BLACK ORANGE

  • İleti: 3425
Ynt: Honda'nın resmi açıklaması Honda F1 Team
« Yanıtla #1 : Aralık 06, 2008, 08:11:16 ÖÖ »
paylaşım için teşekkürler...