Gönderen Konu: Fry Honda'nın 2009'da katılımacağından umutlu  (Okunma sayısı 1197 defa)

metin16

  • Ziyaretçi
Fry Honda'nın 2009'da katılımacağından umutlu
« : Aralık 05, 2008, 11:56:25 ÖS »
Honda Racing CEO'su Nick Fry, Japon otomobil üreticisinin F1'den çekildiğini açıklamasına rağmen, gelecek yıl Melbourne'de gridde yer alacaklarından "umutlu" olduğunu kaydetti.
  Honda Motor Co.'dan bu sabah yapılan açıklamanın ardından halihazırda potansiyel alıcıların bulunduğuna dikkat çeken Fry, takımı satmak için müthiş bir gayret sarfedildiğini söyledi.

Fry, "Çok az zamanımız olmasına rağmen son 12 saatte ciddi olarak takımın satılması konusunda üç kişiyle konuştuk. Takımın Melbourne'de yer alacağını umuyoruz" dedi.

Takımda 700 personelin çalıştığını belirten Fry, çalışmalarının her zamanki gibi devam ettiğini belirterek, "Açıkcası, şirketin geleceğine karar vermek için personelle normal bir üç aylık istişare süreci geçirmek zorundayız. Bu süre zarfında bir alıcı bulmayı umut ediyoruz" diye konuştu.

Honda'nın sahibi olduğu miras, kaynak ve son teknoloji tesisler nedeniyle satın alınma potansiyeli çok yüksek bir takım olduğunu vurgulayan Fry, Ross Brawn'ın 2009 şasisinin tasarımı konusunda çalışmasının da gelecek yılki rekabet düzeylerini önemli ölçüde artırmasının hedeflendiğini belirtti.

Küresel finans krizinden en çok etkilenen sektörlerin başında otomotiv endüstrisinin geldiğini ifade eden Fry, hemen hemen tüm şirketlerin otomobil satışlarında düşüşler yaşandığını söyleyerek, "Bu yüzden pistte daha büyük başarılar kazanmak çok önemli olacak. Bu yıl Ross Brawn'la 2009 aracını geliştiriyoruz. Bu takımın çıtayı yükselteceğinden çok umutluyuz" dedi.

Honda'nın çekilme kararının ardından Jenson Button'ın geleceğine ilişkin bir soru üzerine Fry, İngiliz sürücünün takımda kalması gerektiğini ve bir alıcı bularak 2009'da katılımmayı umduklarını yineledi.

Fry, "Jenson'ın takımla sözleşmesi var. Eğer yeni bir sahip bulabilirsek, Jenson'ın da devam edeceğini düşünüyorum. Jenson son birkaç yıldır takımın ayrılmaz bir parçası oldu. Harika bir pilot, takım için büyük bir değer" dedi.
ALINTIDIR