Gönderen Konu: Formula 1  (Okunma sayısı 5557 defa)

mutunch

Formula 1
« : Mayıs 26, 2007, 05:19:25 ÖS »
Monaco grand prixi ve bütün katılımlar hakkındaki görüşlerimizi bu başlık altında paylaşalım istedim.

Mesela bugün raikkonenin yaşadığı bahtsızlık bir ferrari taraftarı olarak beni çok üzdü, ama raikkonenin de hatasının olduğunu düşünüyorum bu olayda, kesin sarhoş çıkmıştır o sıralamaya. alkol seven insan :)
Bunun dışında da alonso yu her ne kadar çok sevmesem de tebrikler, ama asıl tebriği hamilton hak ediyor sanırım. Siz de görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

yassi

• TeamHondaTurkey
Ynt: Formula 1
« Yanıtla #1 : Mayıs 27, 2007, 02:03:06 ÖS »
alonso ve hamilton :) forever McLaren  >=ok

AngelllA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 27, 2007, 02:15:36 ÖS »

Monaco grand prixi ve bütün katılımlar hakkındaki görüşlerimizi bu başlık altında paylaşalım istedim.

Mesela bugün raikkonenin yaşadığı bahtsızlık bir ferrari taraftarı olarak beni çok üzdü, ama raikkonenin de hatasının olduğunu düşünüyorum bu olayda, kesin sarhoş çıkmıştır o sıralamaya. alkol seven insan :)
Bunun dışında da alonso yu her ne kadar çok sevmesem de tebrikler, ama asıl tebriği hamilton hak ediyor sanırım. Siz de görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Konu dışı ama; bir Ferrari' ci olarak 2000 lerdeki Şumi'li, Hakkinen'li, Zonta'lı katılımları özlüyorum. Sanırım artık pek tad vermiyor bana takip etmiyorum.  <nohapy

mutunch

« Yanıtla #3 : Mayıs 27, 2007, 06:41:21 ÖS »
Angellla haklısın o zaman ki kadar zevkli değil belki izlemesi ama hala daha da ben seviyorum, sonuçta onlar olabileceğin en uç noktası.
Zaten Mc-Laren duble yaptı, üzgünüz tifosiler olarak >ag ama en azından rai o kadar şanssızlığa rağmen puan alabildi tek tesellimiz buydu.  >=ok

mutunch

« Yanıtla #4 : Mayıs 28, 2007, 06:54:22 ÖS »
evet arkadaşlar takip edenler için önüzmüdeki katılım Kanada'da Gilles Villeneuve pistinde 10 haziran pazar günü Türkiye saati ile 20.00 da.
Bu pist ferrarinin yeni uzun dingil mesafesine daha uygun olduğu için ferrarinin daha başarılı bir tablı çizmesini bekliyorum ben şahsen, umarım öyle olur.
Bir de umarım Honda burada artık ilk puanlarını alır da eski günlerindeki performansına kavuşur.

Mrija

« Yanıtla #5 : Haziran 02, 2007, 05:11:52 ÖS »
Kanada GP si için Ferrariler katılımın en büyük favorisi.Ancak Raikonen in persormansı en merak edilen konulardan biri.Pist hızlı ve geçişe müsait.Ben zevk verici bi katılım olacağına inanıyorum.Bekleyip göreceğiz.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #6 : Haziran 02, 2007, 05:12:42 ÖS »
double double geliyoo merak etmeyin...

forever mclaren ;)

mutunch

« Yanıtla #7 : Haziran 03, 2007, 02:59:57 ÖS »
FIA, McLaren'e Soruşturma Açtı

28 Mayıs 2007 Pazartesi

FIA "takım emirleri"ni soruşturuyor

FIA dün Monako GP'sinde duble yapan McLaren'e, katılım sırasında "takım emirleri" ile ilgili kuralın ihlali gerekçesiyle bir soruşturma başlattı.

FIA tarafından bu sabah yayınlanan bir bildiride, Fernando Alonso'nun takım arkadaşı Lewis Hamilton'ı ikinci sıraya düşürmesinden sonra, Uluslararası Spor Kuralının ihlalinin bulunup bulunmadığının araştırılacağı belirtildi. FIA bildirisinde kısaca; "Vodafone McLaren Mercedes takımının 2007 Monako Grand Prix'sinde, içinde bulunduğu tartışmalı durumla ilgili olarak FIA bir soruşturma başlatmıştır. Elde edilen kanıtlar halen incelenmekte olup, kısa sürede sonuç açıklanacaktır" deniliyor.

McLaren Takım Patronu Ron Dennis ise, Monako GP'sinin ilk pit molasından sonra herhangi bir riske girmemek amacıyla, pilotlarının birbirleriyle katılımmalarına engel olduklarını söyledi. Dennis bu amaçla önceden bir karar aldıklarını da kaydetti. FIA'nın soruşturma açma kararında İngiliz basınının etkili olduğu ve Dennis'in dün Monako Padok'unda yaptığı açıklamadaki, Alonso ile Hamilton'a katılımın ikinci bölümünde konumlarını muhafaza etmeleri talimatını verdikleri yönündeki beyanının geniş bir şekilde yayınlandığı bildiriliyor.

FIA takım emirlerini olaylı ve tartışmalı 2002 Avusturya GP'sinden sonra kesin olarak yasaklamıştı. Bu katılımta Ferrari Pilotu Rubens Barrichello damalı bayrağa sadece metreler kala Michael Schumacher'e durarak yol vermiş, podyumda Schumacher'in takım arkadaşı Barrichello'yu birincilik kürsüsüne çıkartması ise olayı daha da büyütmüştü. Ancak dün McLaren ile ilgili durumun bu olayla kıyaslanmayacak ölçüde olduğu da belirtiliyor. Gözlemciler, Ron Dennis'in yaptığı açıklamayla farkında olmadan takımını zor durumda bıraktığı ileri sürülüyor. Dennis katılımtan sonra; "Bir Grand Prix'yi kazanmada takım stratejisi hayati önem taşır. katılımı kazanmanızın kesinleştiği durumda takım emirlerinin tartışması bile yanlıştır. Bugüne kadar da çok yaşamsal durumlar dışında hiçbir zaman bir Grand Prix'yi manipüle etmedik" demişti.

Uluslararası Spor Kuralının 151c maddesinde; "Kural dışı herhangi bir davranış ve rekabette herhangi bir avantaj sağlayan durum söz konusu olamaz" deniyor. McLaren'den konuya ilişkin yapılan kısa açıklamada ise, soruşturmanın bu madde kapsamında açıldığı, ancak pilotlara bir ceza verilmesinin beklenmediği, takıma ise bir ceza gelebileceği belirtildi.

mutunch

« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2007, 03:04:29 ÖS »
30 Mayıs'ta FIA kararını açıklamış ve Mc Laren'i aklamışlar. Telsiz konuşmalarını dinledikten sonra takımın katılım boyunca herhangi bir kural ihlali yapmadığı sınucuna ulaşmışlar.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2007, 03:05:20 ÖS »
çekemeyenler utansın....  >%6rol >%6rol

Forever McLaren...

mutunch

« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2007, 03:07:09 ÖS »
Alonso'nun Amerika Favorisi Ferrari

31 Mayıs 2007 Perşembe

Alonso her zamanki tahminini yaptı

Monako GP'sini kazanarak klasman liderliğine yükselen McLaren Pilotu Fernando Alonso, Amerika kıtasında peşpeşe yapılacak iki katılımın en büyük favorisinin Ferrari olduğunu söyledi.

Monako'da rakiplerini kolayca ortadan sildiklerini söyleyen Alonso, her şeye rağmen Indianapolis'teki üstünlüğü kanıtlanmış olan Ferrari'nin Kanada ve A.B.D.'de yapılacak katılımlarda zirveyi ele geçireceğini belirtti. İspanya'da yayınlanan Diario As Gazetesine açıklamada bulunan Alonso; "Umarım bu yıl farklı olur ve şans bize güler, ama çok zor. Belki de hepimiz aynı lastiği kullandığımız için aradaki fark ortadan kalkabilir. Ancak Indianapolis'te Ferrari'nin kazanma alışkanlığı var ve özellikle orada favori onlar. Kanada için de aynı görüşteyim, çünkü uzun düzlükleri fazla olan bir pist" dedi.

2001'den bu yana Monako'da katılım kazanamayan Ferrari, Indianapolis Motor Speedway'de yapılan son 5 katılımı kazandı. Monako öncesi Fransa'nın Paul Ricard Pistinde yapılan testlerde Amerika katılımlarına hazırlanan Ferrari'de Kimi Raikkonen üstüste en hızlı turun sahibi olmuştu.

mutunch

« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2007, 03:08:04 ÖS »
Kimi'nin "Schumi Sendromu" Tartışması

01 Haziran 2007 Cuma

Prost ve Irvine da görüş belirtti

Saygınlığı ile bilinen bir Alman gazetesi, Kimi Raikkonen'in Ferrari'deki uyum sürecinin uzamasına neden olarak Michael Schumacher faktörünü gösterdi.

Almanya'da yayınlanan Die Welt Gazetesinde bir köşe yazarı, Ferrari'nin yeni Pilotu Kimi Raikkonen'in, Michael Schumacher sıkıntısı yaşadığını ileri sürdü. Yazıda Raikkonen'in, takımın "danışmanı" Schumacher'in takımın 2007 giysileriyle her garaja girişinde paralize olduğu kaydediliyor. Aynı konuya yer veren İtalyan La Gazzetta dello Sport Gazetesi ise, "Kimi'nin Schumi Sendromu" manşetiyle yayınladığı haberde, özellikle Monako'dan hemen sonra Raikkonen'e yapılacak bir check-up'ta bu sendromun teşhis edilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtiyor. Haberde Raikkonen'in İspanya ve Monako GP'lerinde başarısız olduğu ve her iki katılımta da Michael Schumacher'in Ferrari garajında olduğu bildiriliyor ve bunun ilginç bir tesadüf olup olmadığı tartışmaya açılıyor.

Eski Ferrari pilotlarından Şampiyon Alain Prost ise Raikkonen'in Ferrari ile henüz tam anlamıyla entegre olamadığını, takıma uyum sürecinin uzadığını söylerken, bir başka eski Ferrari Pilotu Eddie Irvine, İrlanda yayıncı kuruluşu Setanta TV'ye yapığı açıklamada; "Kimi'nin bu durumunun neden kaynaklandığını bilmiyorum, ama bir an önce kafasını ciddi biçimde toparlaması veya özellikle içkiyi bırakması gerek. Kazanamıyorsa, içkiyi de haketmiyor" dedi.

mutunch

« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2007, 03:08:43 ÖS »

çekemeyenler utansın....  >%6rol >%6rol

Forever McLaren...

ya sen de amma Mc Laren cisin be yasin. Ama görücen sen iki katılımta da neler olacağını  <nohapy <nohapy

mert2002vtec

« Yanıtla #13 : Haziran 13, 2007, 04:12:22 ÖÖ »
ben raikonenciyim isterse kartalla katılsın  >=ok

mert2002vtec

« Yanıtla #14 : Haziran 13, 2007, 04:14:23 ÖÖ »
yalnız 16 siyah jant arkada custom 5 cm onde coil over olcak , motor da honda motoru oldu mu raikonen goturur kanımca   :gitar renk(füme)

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #15 : Haziran 13, 2007, 11:46:17 ÖS »
forever McLaren...

mutunch

« Yanıtla #16 : Haziran 17, 2007, 03:40:03 ÖS »
bakalım katılımta nolacak, ilk ikiyi almış yine mc larenler. Ama gönlüm ferrariden yana  >ag

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #17 : Haziran 17, 2007, 03:40:53 ÖS »
gönül bu murat gönül... forever McLaren ama  >%6rol >%6rol

bakalım katılımta nolacak, ilk ikiyi almış yine mc larenler. Ama gönlüm ferrariden yana  >ag

mutunch

« Yanıtla #18 : Haziran 17, 2007, 10:20:15 ÖS »
valla yasincim dediğin gibi oldu, aldı yine bakalım gri şimşekler, ama ferraride birazcık da olsa gelişme sezdim ben ;) tebrikler tekrar ;)