Gönderen Konu: Drag katılımlarının şampiyonu 89 model Şahin  (Okunma sayısı 13583 defa)

DENON

Ynt: Drag katılımlarının şampiyonu 89 model Şahin
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2012, 09:26:17 ÖÖ »
yalan haber , fotoselden 2 metre geriden kalkışa başlıyor dolayısıyla yaptıgı süre zaten geçersiz , ikincisi rotary yaanı wankel motorlu araçların drag katılımlarında kendi özel katagorileri olmasının gerektiğiyle alakalı karar var ve yurtdışında da durum böyle

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2012, 10:10:32 ÖÖ »
helal olsun nede olsa bizim şahinimiz gurur duymak lazım  öle atıp tutmayalım yerli malı herkes onu kullanmalı

DENON

« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2012, 10:29:18 ÖÖ »
üstü bizimde altı kimin??

türk malı wankel motor üretildi de bizimmi haberimiz yok , bu arabanın dış kasası hariç bütün yürüyen aksam amerikadan geldi

piscocuk

« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2012, 10:42:16 ÖÖ »
doğan görünümlü şahin out amerikan görünüm şahin in :)))

badboys

« Yanıtla #5 : Mayıs 29, 2012, 10:48:24 ÖÖ »
şahsi görüşüm artık şu şahin doğan gurubuna motor yapma olayı bitse görsel olarak bana hiç güzel gelmiyor.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #6 : Mayıs 29, 2012, 10:59:34 ÖÖ »

türk malı wankel motor üretildi de bizimmi haberimiz yok , bu arabanın dış kasası hariç bütün yürüyen aksam amerikadan geldi
sonuçta parçalar başka yerden gelme olabilir ama bu motoruda toplamak büyük başarı

piscocuk

« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2012, 11:01:43 ÖÖ »

sonuçta parçalar başka yerden gelme olabilir ama bu motoruda toplamak büyük başarı

çok farklısın :)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #8 : Mayıs 29, 2012, 11:02:02 ÖÖ »
keşke bizimde bi oto markamız olsada motoru başka yerden gelse  japonların tofaşını burda el  üstünde kıymete binmese

tttolga

« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2012, 11:03:00 ÖÖ »
keşke bizimde bi oto markamız olsada motoru başka yerden gelse  japonların tofaşını burda el  üstünde kıymete binmese

çok haklısınız....

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #10 : Mayıs 29, 2012, 11:04:21 ÖÖ »
öle aman aman bilgim yok atıp tutmayım bildiğim motor modifesi çok zor bi iş  motoru modife edeyim derken motoru kucağına alanda  var

ekuzdere

« Yanıtla #11 : Mayıs 29, 2012, 11:14:26 ÖÖ »
Bi' bitmediler gitti

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #12 : Mayıs 29, 2012, 11:29:29 ÖÖ »
bitmeyen ne

DENON

« Yanıtla #13 : Mayıs 29, 2012, 12:14:11 ÖS »

o motoru toplamanın cok başarılı bır durumu yok , en basit sisteme sahip motordur rotary, koza şeklinde bir yatakta üçgen şeklide bir piston döner ama avantajı şudur ki küçük hacim büyük güç üretir , bu motor işin kolayına kaçmaktır , haa başkası toplayabılırmı diye kafanızda soru işareti varsa bursada orhan ekren racıng service sürekli rotary motor revizyonu yapar

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #14 : Mayıs 29, 2012, 12:20:40 ÖS »

o motoru toplamanın cok başarılı bır durumu yok , en basit sisteme sahip motordur rotary, koza şeklinde bir yatakta üçgen şeklide bir piston döner ama avantajı şudur ki küçük hacim büyük güç üretir , bu motor işin kolayına kaçmaktır , haa başkası toplayabılırmı diye kafanızda soru işareti varsa bursada orhan ekren racıng service sürekli rotary motor revizyonu yapar
verdiğin bilgiler için saollasın  boş verelim arkadaşın başarısını kutlayalım

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #15 : Mayıs 29, 2012, 12:28:36 ÖS »
tahafuk oldu bende 2007de sattığım şahin 380bin orjinal kmdeydi araçı bi taksici arkadaşımdan aldım  8 sene takside çalışmış  aldığımda 270bindeydi motora kiç ellenmem,şti  4 senede ben kullandımm  motora hiç  masraf yapadım bu araç bu kmleyi lpgde yaptı  beğenmediğiniz türkiyenin tofaşı

DENON

« Yanıtla #16 : Mayıs 29, 2012, 12:51:40 ÖS »
tahafuk oldu bende 2007de sattığım şahin 380bin orjinal kmdeydi araçı bi taksici arkadaşımdan aldım  8 sene takside çalışmış  aldığımda 270bindeydi motora kiç ellenmem,şti  4 senede ben kullandımm  motora hiç  masraf yapadım bu araç bu kmleyi lpgde yaptı  beğenmediğiniz türkiyenin tofaşı
begenmeyen yok kı neden alındınız, sadece bu drag takı arabanın kasası tofaş haa o da önü, senelerce kullandık yinede kullanırız burda şahini doganı kötüleyenleri kınıyorum , ikinci olarak şahin yada doğan türk malı değildir fabrikası türkiyededir (bursada) italyan patentiyle italyan tasarımı ile üretilmiştir , türkiyenin tek yerli otomobili %97 devrimdir hocam o da %100 değil yani

badboys

« Yanıtla #17 : Mayıs 29, 2012, 01:52:15 ÖS »
begenmeyen yok kı neden alındınız, sadece bu drag takı arabanın kasası tofaş haa o da önü, senelerce kullandık yinede kullanırız burda şahini doganı kötüleyenleri kınıyorum , ikinci olarak şahin yada doğan türk malı değildir fabrikası türkiyededir (bursada) italyan patentiyle italyan tasarımı ile üretilmiştir , türkiyenin tek yerli otomobili %97 devrimdir hocam o da %100 değil yani

Aynen öyle şahin doğan bitince palio, punto,albea mı yerli malı gözü ile bakılacak bilmiyorum. ozaman honda renault vb bunlarıda yerli malı sıfatına koyalım.onlarında fabrikaları burada ve yüzlerce kişi ekmek yiyor. bence şahin doğanın yerli araba gibi görünmesi 1980-2000 yılların da başka araçların çok fazla pazarının olmaması ve bu yüzden insanların büyük rağabet göstermesi.buna dayalı olarakta her yönü ile işçilik parça vb ucuz olması.
aynısını bu yıllarda honda gerçeklerştirse belki honda marka araçlara yerli malı gözü ile bakabilirdik.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #18 : Mayıs 29, 2012, 02:05:38 ÖS »
tasarımın italyan olduğunu biliyorum yerli derken diğer markalr gibi  burda sadece montajı yapılmıyo tofaşın a-z ye bütün parçaları türkiyede üretiyordu  diğer markaların burda açtıkları fabrikalr sadece montaj yapıyorlar oda nakliye maliyeti yüksek olduğu içindir  ekonomiye büyük katkı sağlamıyorlar  önemli olan tamamıyla bizim ülkemizde üretirmesi bu honda olur hunday olur ....

insomnia

« Yanıtla #19 : Mayıs 29, 2012, 02:08:28 ÖS »
haberin yorumundan alıntı
Wenkel motorlu bi araba. kısaca japon motoru var kaputun altında. tek silindirli ama güç büyük yaklaşık 1050 Hp gücünde... katılımın şampiyonu Şahin değil, Japon motoru ve Türk ustasıdır. Şahin in tek şampiyonluğu kaza anında içinde ölen vatandaşlardır. tenekeden ne kadar şampiyon olunur.
Türk insanının yorumlarına bayılıyorum yaaa biride ' liselim ' yazmış hahahahah :D amma güldüm

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #20 : Mayıs 29, 2012, 02:14:29 ÖS »
bindiğin araba çeliktenmi çok merak ettim bi alman arabasıyla kıyaslada senin araçında teneke yurdum insanınıa güleceğine biraz gerekçi ol hondanın kasasının ne kadar zayıf olduğunu gör <783^2 <783^2 <783^2 <783^2

insomnia

« Yanıtla #21 : Mayıs 29, 2012, 02:51:29 ÖS »
bindiğin araba çeliktenmi çok merak ettim bi alman arabasıyla kıyaslada senin araçında teneke yurdum insanınıa güleceğine biraz gerekçi ol hondanın kasasının ne kadar zayıf olduğunu gör <783^2 <783^2 <783^2 <783^2
sen varya kinder surprise gibisin, bak dalgana yorum falan yazıpta germe insanı

DENON

« Yanıtla #22 : Mayıs 29, 2012, 03:04:09 ÖS »
tasarımın italyan olduğunu biliyorum yerli derken diğer markalr gibi  burda sadece montajı yapılmıyo tofaşın a-z ye bütün parçaları türkiyede üretiyordu  diğer markaların burda açtıkları fabrikalr sadece montaj yapıyorlar oda nakliye maliyeti yüksek olduğu içindir  ekonomiye büyük katkı sağlamıyorlar  önemli olan tamamıyla bizim ülkemizde üretirmesi bu honda olur hunday olur ....
şu anda bulundugum işletmenın yanındakı fabrıka toyotaya kaporta parçaları imal ediyor , ben cok defalar dolaylı yoldan mersedese dahi kaucuk aksam parçaları ürettim kalıplarını imal ettim , bu mersedesın alman toyotanın japon oldugu gerçeğini değiştirmez maalesef şahinin italyan oldugu gerçeğini değiştirmediği gibi

cobra34

« Yanıtla #23 : Mayıs 29, 2012, 03:12:47 ÖS »
ahhh ahhh senin gibi düşünenler yüzünden bu vw gibi araçların en çok sattığı ülke türkiye...

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #24 : Mayıs 29, 2012, 03:16:06 ÖS »
ahhh ahhh senin gibi düşünenler yüzünden bu vw gibi araçların en çok sattığı ülke türkiye...
ww araçları hiç sevmem meraklısı deyilimde ben rakadaşın teneke lafına karşılık söledim gerçekçi olsun