Gönderen Konu: Citroen'in yeni rekor hedefi...  (Okunma sayısı 799 defa)

memopad

  • Ziyaretçi
Citroen'in yeni rekor hedefi...
« : Kasım 04, 2005, 12:10:59 ÖÖ »
2005 markalar şampiyonu Citroen, gelecek hafta sonu yapılacak olan Avustralya Rallisi’nde yeni bir rekor kırmayı istiyor. Fransız takımı, şu anda 1988’deki 10 zaferiyle Lancia’nın elinde bulunan bir sezonda ralli kazanma rekorunu kırabilir

Citreon ve çifte şampiyon pilotu Sebastien Loeb, sezon boyunca neredeyse bütün WRC rekorlarını kırdılar. Loeb, altısı ard arda olmak üzere 10 ralli zaferi kazanırken, unvanı 14 puanlı finişi ve ard arda 12 podyum finişini içerdi.
Fransız pilot geçen yıl kazanmış olduğu Avustralya Rallisi’ni bu yıl da kazanarak kendisinin ve takımının başarılarına bir yenisini ekleyebilir. Citroen spordan bir yıllığına ayrılmaya hazırlanırken bunu yeni bir iyi sonuçla yapmayı çok istiyor. Loeb önümüzdeki sezon, 2006 için geliştirilen Xsara WRC ile özel katılımcı olarak katılımacakken Citroen de 2007’de C4’ün temel alınacağı yeni bir otomobille geri dönmeye hazırlanıyormemopad

  • Ziyaretçi
Citroen'in yeni rekor hedefi...
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2005, 03:26:51 ÖS »
Avustralya Rallisi’ni kazanan Citroen yeni bir rekor kırdı
Francois Duval’in, Avustralya Rallisi'nde kazandığı ilk Dünya Ralli Şampiyonası zaferi, Citroen’in, bir markanın bir sezonda kazandığı en fazla birincilik rekorunu kırmasını sağladı. Daha önceki rekor 1988’de kazandığı 10 birincilikle Lancia’ya aitti. Citroen ise bu yıl 11 ralli kazandı.

Bu yıl, lider pilotu çifte Dünya şampiyonu Sebastien Loeb’ün, altısı Yeni Zelanda’dan Arjantin Rallisi’ne kadar ard arda olmak üzere bir sezonda 10 birincilik kazanması ile Citroen Takımı için gerçek anlamda rekorlarla dolu bir sezon oldu.
Sebastien Loeb ayrıca bu sezon toplam 127 puan alarak, WRC’nin 1997’de bir zafere 10 puan vermesini başlatmasından bu yana en yüksek puanı aldı. Ondan önce birincilik için 20 puan veriliyordu.