Gönderen Konu: Alonso ve Piquet 2009'da Renault'da  (Okunma sayısı 1443 defa)

metin16

  • Ziyaretçi
Alonso ve Piquet 2009'da Renault'da
« : Kasım 05, 2008, 09:39:54 ÖS »
   Renault, gelecek sezon sürücü kadrosunda bir değişiklik yapmayacağını açıklayarak, Fernando Alonso ile anlaşmasını iki yıl uzattığını duyurdu. Nelson Piquet'nin ise bir senelik sözleşmeye imza attığı belirtildi.
   Takım patronu Flavio Briatore, “Bu açıklamayla, ING Renault F1 Team ekibi, tecrübe ve gençliğin karışımı olan en heyecanlı çiftlerden biriyle devam ediyor” dedi.

Alonso’nun gelecek iki sezon boyunca takımda kalacak olmasının, Renault’ya güvenin bir ifadesi olduğunu belirten Briatore, “Biz de onunla çalışmaya devam edeceğimiz için mutluyuz” diye konuştu.

Briatore, “Alonso, bu zor sezon boyunca bizim en büyük değerlerimizden biri oldu. Onun liderliği, kabiliyeti takımın sıkı çalışması ve kararlılığıyla birleşti ve son katılımlarda da ING Renault F1 Team’i yeniden zirveye taşıyan bu performansı sağladı” dedi.

2007’de McLaren’a geçmeden önce Renault’da üst üste iki kez dünya şampiyonluğu yaşayan Alonso, sıkıntılı bir sezonun ardından bu yıl yeniden Renault’ya dönmüştü.

Sezon, Alonso ve Renault için kötü başlamasına rağmen, Alonso Singapur ve Japonya’da podyumun tepesine çıkarken, daha sonra dördüncü ve nihayet Brezilya’da ikinci olarak Renault’nun yeniden zirve mücadelesine katıldığını ispatlamış oldu.

Alonso ise yaptığı açıklamada, “Sezona zor bir başlangıç yaptık. Ancak bu zorlukların üstesinden geldik ve sürekli performansımızı geliştirdik. Singapur ve Japonya’da arka arkaya kazandık.
Brezilya’da yine podyuma çıktık. Bu ne kadar rekabetçi bir araca sahip olabileceğimizi kanıtladı” dedi.

Alonso, “Geçmişte birlikte şampiyonluklar kazanmıştık. Şimdi gelecek sezonlarda da bu başarıyı tekrarlayabileceğimizi göstermek istiyoruz, bunda çok kararlıyız” diye konuştu.

Renault ile anlaşmadan önce hakkında, Ferrari, BMW ve Honda seçeneklerine ilişkin çok çeşitli spekülasyonlar yapılan Alonso, “ING Renault F1 Team’de kalmaya karar verdim. Bu sezon sıkça tekrar ettiğim gibi, benim ilk seçimim daima Renault olmuştur. Onlarla olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Alonso ayrıca, Renault’nun birbirine kenetlenmiş, kazanma mantalitesiyle sert bir şekilde çalışan ancak rahat ve sıcakkanlı yaklaşımının kişiliğine tam uyduğunu söyledi.

Bu sene Renault’dan ayrılma ihtimali yüksel görülen Piquet ise, “ING Renault F1 Team’da katılımmak için ikinci bir sene daha fırsat bulmak çok güzel açıkçası” dedi.
ALINTIDIR...