Gönderen Konu: 3-4-5 Haziran (ERC) Boğaziçi Rallisi  (Okunma sayısı 1384 defa)

yserkanp

  • İleti: 140
3-4-5 Haziran (ERC) Boğaziçi Rallisi
« : Haziran 03, 2011, 10:32:00 ÖÖ »
39 yıllık tarihi ile Türkiye'nin en eski uluslararası motorsporu organizasyonu olan Avrupa Ralli Şampiyonası katılımı, Boğaziçi Rallisi 3-5 Haziran tarihleri arasında koşulacak. Bu sene 40. yılı kutlanan rallinin güzergahı, yine İstanbul'un Anadolu yakası ile Kocaeli'deki hızlı ve düzgün zeminli toprak etaplardan oluşuyor.

2011 katılımı, Avrupa Ralli Şampiyonası ile birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası'na da puan verecek. Ayrıca katılım içerisinde Historic Rally Şampiyonası ile Mahalli klasman bölümleri de koşulacak. Bu seneki yeniliklerden birisi, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın katılıma ev sahipliği yapması. Sabiha Gökçen Havalimanı oteli, Ralli Merkezi olarak hizmet verirken, rallinin servis alanı da, yine havaalanı içinde yer alacak.

katılım 3 Haziran Cuma günü Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan start olacak. Cuma günü geçilecek dört etaplık bölümün ardından, ekipler zaferi kazanmak için Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul ile Kocaeli'nin toprak etaplarına yönelecek. Etapların büyük çoğunluğu, geçtiğimiz sene Dünya Ralli Şampiyonası ve Avrupa Ralli Şampiyonası organizasyonlarımızda kullanılmış ve ekipler tarafından beğenilmişti.

Rallinin herkes için keyifli, heyecanlı ve güvenli şekilde geçmesini diliyoruz.

Avrupa Ralli Şampiyonası heyecanında görüşmek üzere...