Gönderen Konu: Yüksek Spoiler mı Yoksa Bagaj Üstü Çitamı  (Okunma sayısı 4786 defa)

Selim_41

Yüksek Spoiler mı Yoksa Bagaj Üstü Çitamı
« : Eylül 05, 2013, 11:38:19 ÖS »
Arkadaşlar 2010 civic aracim var mugen body kit yaptiracam ama bir konuda kararsiz kaldim. İçimde nedense yüksek spoiler takma isteği çok var ama bagaji deldirmek istemiyorum silikonla da güvenemiyorum ya koparsa başkasini tehlikeye atmak istemiyorum.İkinci olarak da arabam siyah renk oldugu için pek beyazi kadar yakışmiyor gibi geldi bana ancak jantlari değişirsen biraz daha güzel duruyor jantlari da değişme durumu şu anlik yok o yüzden kararsiz kaldim ve spoiler a göre de arka tampon eki alacam eğer yüksek spoler takarsam arka mugen rr tampon olacak çıta takarsam mugen tampon olacak.

Fikirlerinizi bekliyorum sizce nasil yapsam?

madfok

• Fok
Ynt: Yüksek Spoiler mı Yoksa Bagaj Üstü Çitamı
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2013, 11:33:54 ÖÖ »
ben yüksek spoiler taraftarıyım ancak ben de hala cesaret edip taktırabilmiş değilim. Belki yaptıran olur da görürüz diye gaza getirmeye çalışıyorum evet  :seytani

By_emre

« Yanıtla #2 : Eylül 09, 2013, 11:44:34 ÖÖ »
Yüksek spolier bu araçlara çok yakışıyor vida yerini kıyıya doğru yapın olurda ilerde sökerseniz bagaj üstü taktığınızda vida delikleri altta kalsın , umarım anlatabildim

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #3 : Eylül 09, 2013, 11:49:27 ÖÖ »
Yüksek spolier bu araçlara çok yakışıyor vida yerini kıyıya doğru yapın olurda ilerde sökerseniz bagaj üstü taktığınızda vida delikleri altta kalsın , umarım anlatabildim
kesinlikle yüksek  >=ok

esasmetin

« Yanıtla #4 : Eylül 09, 2013, 12:12:08 ÖS »
kapalı garajın yoksa ve araç dışarda kalıyor ise hiiiç tavsiye etmem. body kiti yaptırdıktan sonra bagaj üstü ince çıtalarda çok hoş duruyor, bence interneteki resimleri incele ona göre kararını ver derim.

madfok

• Fok
« Yanıtla #5 : Eylül 09, 2013, 01:59:15 ÖS »
peki bu spoilerların dayanıklılığı ve şehir içi kullanıma uygunluğu hakkında bi fikri olan var mıdır? Yani mesela arabayı elde ya da otomatik yıkayıcılarda (hiç tercih etmesem de) yıkarken vida yerlerinden bagaja zarar vermesi mümkün müdür? Sonuçta spoiler büyüdükçe yük kolu uzuyor, basit fizik kanunlarına göre de kuvvet artıyor herhangi bir yük altında.

Selim_41

« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2013, 07:01:13 ÖS »

Kiyiya derken bagajın bitimine doğru kıyıya mi yoksa yanlara doğru kıyıya mi cita kapatirmi orayi pek sanmiyorum.

By_emre

« Yanıtla #7 : Eylül 09, 2013, 07:45:45 ÖS »

Kiyiya derken bagajın bitimine doğru kıyıya mi yoksa yanlara doğru kıyıya mi cita kapatirmi orayi pek sanmiyorum.

Bagaj bitimine doğru ince çıta koyduğunda altında kalıcak şekilde olursa iyi olur :)

aLeN

« Yanıtla #8 : Eylül 09, 2013, 07:53:01 ÖS »
Bu yuksek spoileri takipta vidalayan adam gormedim daha. Silikonla yapıstırıyorsun hiçte bisey olmaz basincli makine ile dibine kadar girdim sıkıntı yok iki elimle bile cektim kaldiramadim yerinden. Plastik olani al silikonla yapıstır gitsin.

Selim_41

« Yanıtla #9 : Eylül 10, 2013, 08:22:30 ÖÖ »
Bu yuksek spoileri takipta vidalayan adam gormedim daha. Silikonla yapıstırıyorsun hiçte bisey olmaz basincli makine ile dibine kadar girdim sıkıntı yok iki elimle bile cektim kaldiramadim yerinden. Plastik olani al silikonla yapıstır gitsin.

Benim kaportaci bir tanidik da öyle dedi de ya guvenemedim yine iki elle asildin gelmedi he iyiymiş.Basinçli makine ne oluyor?

Selim_41

« Yanıtla #10 : Eylül 10, 2013, 08:24:16 ÖÖ »
kapalı garajın yoksa ve araç dışarda kalıyor ise hiiiç tavsiye etmem. body kiti yaptırdıktan sonra bagaj üstü ince çıtalarda çok hoş duruyor, bence interneteki resimleri incele ona göre kararını ver derim.

Dışarda kalirsa ne olur vida yerlerinden paslanma mi yapiyor ?

esasmetin

« Yanıtla #11 : Eylül 10, 2013, 09:24:13 ÖÖ »
paslanma değil çok fazla dikkat çekiyor tutar bir tanesi kolayca çalabilirim diye asılır alamaza dahi kırar(tecrübe:( o yüzden hiiiç canını sıkma bağaj üstine ve arka vam üzerine ince çıtayı tak kafan rahat ve şekil ol.

By_emre

« Yanıtla #12 : Eylül 10, 2013, 09:33:08 ÖÖ »
FD6 yüksek spolier'den başkasını takma

aLeN

« Yanıtla #13 : Eylül 10, 2013, 06:32:41 ÖS »

Benim kaportaci bir tanidik da öyle dedi de ya guvenemedim yine iki elle asildin gelmedi he iyiymiş.Basinçli makine ne oluyor?

Basincli makineyle dibine kadar su tuttum bisey olmadi. Yalniz su otomatik yıkama makineleri sıkıntı yaratir onlar yuksek spoilere dolanip koparabiliyor. Vidalasan bile koparir o yuzden girme o makinelere.

Selim_41

« Yanıtla #14 : Eylül 15, 2013, 10:08:12 ÖÖ »
paslanma değil çok fazla dikkat çekiyor tutar bir tanesi kolayca çalabilirim diye asılır alamaza dahi kırar(tecrübe:( o yüzden hiiiç canını sıkma bağaj üstine ve arka vam üzerine ince çıtayı tak kafan rahat ve şekil ol.

O konuda sıkıntı yok ev mustakil garaj da var tabi sağo sola çarşıya gittikmi çocuklardan sıkıntı yaşayabiliriz.

Selim_41

« Yanıtla #15 : Eylül 15, 2013, 10:08:44 ÖÖ »
FD6 yüksek spolier'den başkasını takma

:)