Gönderen Konu: Yönlü prelude jantları orjinal yönünde mi kalsın yoksa ters mi çevrilsin ?  (Okunma sayısı 3079 defa)

omer

Jantları tasarlandığı şekliyle orjinal yönünde taktım ama değerli bir arkadaşım ters takarsam daha güzel görüneceğini söyledi.
Bu konuda değerli fikirlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,

hunace

Jantları tasarlandığı şekliyle orjinal yönünde taktım ama değerli bir arkadaşım ters takarsam daha güzel görüneceğini söyledi.
Bu konuda değerli fikirlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,

sanki ters takarsan jant kollari rüzgarı daha rahat yarar gibi görünüyor.. ne kadar etki eder bilemiyorum tabi... ben olsam ters takardim, hem şekil hem işlev.

yeyilmaz

foto lar neden açılmıyor?

alican_07

ters çevir daha hoş olur.

alp55

kullanmış olduğun jantların tasarımında bir amaç var, bildiğin aspiratör gibi hava akımı sağlayarak fren tertibatını soğutma görevi var, ters çevirecek olursan soğutma olmaz frenlemen zayıflamakla birlikte aşınmalar artar
bence bu şekliyle daha güzel

poseidon999

kullanmış olduğun jantların tasarımında bir amaç var, bildiğin aspiratör gibi hava akımı sağlayarak fren tertibatını soğutma görevi var, ters çevirecek olursan soğutma olmaz frenlemen zayıflamakla birlikte aşınmalar artar
bence bu şekliyle daha güzel

Benim yazacağımı sen yazmışsın. Aynı durum vti jantları için de geçerli.
İçe kıvrılan kısım havayı içeri alarak disklerin soğumasını sağlıyor.
Tersini yaparsan diskler ısınacağından frenleme mesafen aynı olmayabilir.

geniusman34

orjinalinde havayı içeri tityorsa ters takıldığında ise içerden hava emmesi gerekiyor.bence her türlü hava akımı olur.sorun olmayacağını düşünmüyorum.

omer

Photoshop'ta ters çevirip bir baktım. Sanırım bir müddet daha bu şekliyle kullanacağım. Tüm arkadaşlara değerli yorumları için çok teşekkür ederim.