Gönderen Konu: Direksiyon simidi yıpranması  (Okunma sayısı 11364 defa)

madfok

• Fok
Direksiyon simidi yıpranması
« : Temmuz 24, 2014, 12:48:07 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, 2009 model civic'imin direksiyonu bir hayli yıprandı ve her güneş altında bırakışımda biraz daha döküldüğünü görüyorum. Sizlerde de böyle mi?

Konuyu site içinde araştırdım, daha önceeden deri kaplatanlar olmuş ama deri kaplama gerçekten güzelim direksiyonu kötü göstermiş.

Daha farklı bir fikri olan var mıdır? Ya da orjinal direksiyon simidi değişimi yapan servis ya da dükkan var mıdır?

(not: vites körüğü konusunda da aynı sorun var)

sercanim

• SeRCaN
Ynt: Direksiyon simidi yıpranması
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2014, 07:28:09 ÖÖ »
aynı durum bende de var.

ma06

« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2014, 07:31:51 ÖS »

Ben alcantra ve deri karışık kaplattım.

Blueİce

« Yanıtla #3 : Ağustos 21, 2014, 09:47:26 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun . Çok fazla bir seçeneğiniz yok . Bunların içinde en uygunu direksiyonu kaplatmak 150-250 tl gibi rakamlara hallettire bilirsiniz . Orjinal direksiyon fiyatını honda olarak bilemem ama clio ve puntolarda bu olay çok oluyor 600-den başlayan fiyatları var diye biliyorum. Birde çıkma olayı var ancak alacağınız direksiyon nasıl olur orası muamma.

Kaplatma olayı iyi düşünün ben ve benim gibi bir çok arkadaş kaplattık direksiyonu rengi uygun seçtikten sonra anlaşılmıyor. Kaplama işinde bir kaç faktör var
1. kullanılan malzemenin gerçekten kaliteli bir deri olması
2. ustanın işinin ehli bir adam olması
3. seçilen dikiş ipinin deri ile aynı renk tonu veya yakın olması
4. Dikiş tipinin hata ve kusur göstermeyecek şekilde seçilmiş olması Örneğin çapraz dikiş

Eğer kaplatma olayını düşünürseniz önce ustanın yaptığı işleri gözünüzle görün işçiliğe dikkat edin
deri olayında farkı işler dönüyor deriyi elinizle gözünüzle kontrol edin esneyen deriler genelde aşınmaya ve deformasyona daha kolay uğruyor internette de biraz araştırma yaparak bilgi sahibi olun

Yolunuz düşerse Bursa da nim oto döşeme var nurettin usta kendiside honda type r sahibi ve honda sevdalısıdır . klasik oto restorasyonu için istanbul dan bile müşterileri vardır esnaf adamdır, işçiliği de güzeldir yaptığı işleri internette bulabilirsiniz . http://www.nimotodoseme.com/

BraTo

« Yanıtla #4 : Ağustos 22, 2014, 09:40:28 ÖÖ »
NİM Oto Döşeme... Gerisi yalan.

madfok

• Fok
« Yanıtla #5 : Ağustos 22, 2014, 12:00:09 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun . Çok fazla bir seçeneğiniz yok . Bunların içinde en uygunu direksiyonu kaplatmak 150-250 tl gibi rakamlara hallettire bilirsiniz . Orjinal direksiyon fiyatını honda olarak bilemem ama clio ve puntolarda bu olay çok oluyor 600-den başlayan fiyatları var diye biliyorum. Birde çıkma olayı var ancak alacağınız direksiyon nasıl olur orası muamma.

Kaplatma olayı iyi düşünün ben ve benim gibi bir çok arkadaş kaplattık direksiyonu rengi uygun seçtikten sonra anlaşılmıyor. Kaplama işinde bir kaç faktör var
1. kullanılan malzemenin gerçekten kaliteli bir deri olması
2. ustanın işinin ehli bir adam olması
3. seçilen dikiş ipinin deri ile aynı renk tonu veya yakın olması
4. Dikiş tipinin hata ve kusur göstermeyecek şekilde seçilmiş olması Örneğin çapraz dikiş

Eğer kaplatma olayını düşünürseniz önce ustanın yaptığı işleri gözünüzle görün işçiliğe dikkat edin
deri olayında farkı işler dönüyor deriyi elinizle gözünüzle kontrol edin esneyen deriler genelde aşınmaya ve deformasyona daha kolay uğruyor internette de biraz araştırma yaparak bilgi sahibi olun

Yolunuz düşerse Bursa da nim oto döşeme var nurettin usta kendiside honda type r sahibi ve honda sevdalısıdır . klasik oto restorasyonu için istanbul dan bile müşterileri vardır esnaf adamdır, işçiliği de güzeldir yaptığı işleri internette bulabilirsiniz . http://www.nimotodoseme.com/

Çok teşekkür ederim güzel önerileriniz ve anlatımınız için. Kaplama işinde gerçekten titiz olmak gerekiyor. Özellikle ben o kaplamanın orda olduğunu anlayabiliyorsam delirir ve söker atarım onu :D o yüzden söylediklerinizi dikkate alacağım kesin :)

cihan28

« Yanıtla #6 : Eylül 08, 2014, 11:34:17 ÖÖ »
benim 2012 model çivicin direksiyonunda soyulma meydana geldi garantiye başvurdum gelmiş nasip olursa taktıracağım
genelinde soyulma olduğunu duydum gerçekten çok şaşırtıcı

06Gk06

« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2015, 09:45:58 ÖÖ »
ANKARA'DA KILIF VE DÖŞEME İÇİN GERÇEKTEN SAYILI USTA VAR BUNLARDAN BIRISIDE DOSEMECIOGLU AYDINLIKEVLERDE GITMEDEN ONCE ARAYINIZ BÜTÜN ARACLARA KILIF VAR TAM FIT SEKILDE OTURUYOR DIREKSIYON KILIFI ISE COK ZAHMETLI IS TAM BIR GUN SURUYOR EMEKLI BIR İŞ GERÇEKTEN EL EMEGI GOZ NURU YAPİYORLAR FIYATLAR DEĞIŞMEDIYSE 190 KILIF 150 DIREKSIYONA VERDIM ARAC BU ARADA VTEC 2 SAYGILAR HERKEZE INTERNETTEN DOSEMECIOGLU ANKARA YAZİN YEYERLI