Gönderen Konu: Civic FD-07 sürücü ve yolcu paspaslarının sabitlenmesi  (Okunma sayısı 4333 defa)

bmhonda

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
  Ben yeni civic'ime 2 ay önce kavuştum, ve bir süredir bu siteyi buldum ve takipteydim. Benim sıkıntım şu;

Sürücü ve diğer paspaslarım araca binip indikçe kayıyor, bunu sabitlemenin bi yolu yokmu acaba? Araçla birlikte hediye aldığım kauçuk paspaslarda delikler var, tutturma mandalları gibi bişeyde çıktı poşetin içinden ama aracın tabanında onları tutturacak yer yok.. Siz neler yaptınız bu soruna?

faw13

Ynt: Civic FD-07 sürücü ve yolcu paspaslarının sabitlenmesi
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2014, 12:30:11 ÖS »
FD6'da halı paspasların arkasına ayakkabıcıda cırt cırtın sert tarafından diktirmiştim, 20 TL falan vermiştim, aracın döşemesine yapışıyordu direkt.

tyler78

« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2014, 02:21:23 ÖS »
Cırt cırt mantıklıymış. Denenebilir.

bmhonda

« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2014, 03:40:16 ÖS »
Halı paspasları kış geliyor diye çıkarttım arabadan. Ama bu kauçuk paspası napıcam bilmiyorum, cırt cırt diktirsem paspasa, paspas o dikiş yerlerinden hemen yırtılıverir bence 

faw13

« Yanıtla #4 : Ekim 22, 2014, 04:37:50 ÖS »
kauçuk için de güçlü bir çift taraflı bant (gerekirse biraz da yapıştırıcı desteği, kauçuğu eritmeyecek bir japon yapıştırıcısı türevi) iş görür, hem de 1-2 saatlik güzel bir kendin yap eğlencesi çıkar :)

bu aralar kafayı kendin yap işlerle kırdım da :D

bmhonda

« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2014, 02:45:10 ÖS »
    bu hafta sonu izne çıkacağım zaten, epey boş vaktim olucak, bende kendin yapçıyım senin gibi >=ok bakalım burda paylaşırım yapabilirsem tşkler

muratakan

• Kişisel İnternet Sitesi
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2014, 07:06:51 ÖÖ »
Başka forumlarda okumuştum serviste bizim araçların paspas sabitleme kancaları oluyormuş. Normalde bu kancaları aracı teslim ederken takmış olmaları gerekiyormuş ancak malesef çoğunda yok. 1,000 km kontrolünde servise gidip taktıranlar var.

madfok

• Fok
« Yanıtla #7 : Ekim 24, 2014, 07:22:35 ÖÖ »
Bizim araçta koltuğun alt tarafına denk gelen yerde ufak kare bir delik var döşemede. Oraya o kancaları monte edebiliyormuşuz. Ama ben de uygun kancayı bulamadım(çok da aramadım) yıllardır. Sizin de öyledir belki bir kontrol edin derim.

bmhonda

« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2014, 07:44:37 ÖÖ »
evet benim araçta da o kancalardan çıktı yalnız bir çift çıktı sadece sürücü paspasına monte edicen diğerlerine yok. Ve alt döşemede küçük kare bi kesit açmışlar o kancalar oraya girsin diye ama ne yaptıysam denk getiremedim, kancalar plastik zorlayıp kırmak da istemedim, artık servise sorucam

bmhonda

« Yanıtla #9 : Kasım 05, 2014, 01:24:26 ÖS »
          Arkadaşlar, aracımı aldığım servise gittim. Dediklerini aynen yazıyorum;
Fabrikasyon olarak paspasların altına denk gelen o küçük kesikleri iyice büyütmemiz ve altta bir tabaka daha  kaplama var onu da kesip ancak klipsleri sabitleyebiliyoruz ve müşterilerimize tavsiye etmiyoruz. Sonucunda araca zarar veriliyor denilince tamam kalsın dedim.
          İlginiz için herkese teşekür ediyorum.