Gönderen Konu: devir problemi yardım  (Okunma sayısı 2190 defa)

bigrock

devir problemi yardım
« : Kasım 09, 2009, 07:21:45 ÖÖ »
arkadaşlar araç ilk çalışmada 2000 devirde çalışıyor sonraları 1000e düşüyor biraz zaman gectikten sonra aracı durdurup boşa aldığında devir 500ün altına düşüyor neredeyse motor stop edecek neden kaynaklanıyordur ne yapmak gerektirir bu arada araç lpgli ve bu karbüratör içindeki rekor falan yeni değişti bilgi sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum teşekkürler

06FAT68

Ynt: devir problemi yardım
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2009, 07:51:34 ÖÖ »
otomatik jikle devreye giriyor motor o yüzden 2bin devir ve üstü gösterir benim aracımda aynı seninkiyle yazları bile aynı durum söz konusu iyi bir japoncu ustaya sorduğumda normal dedi.motor rolantide benimde oynaklık gösteriyor bi bakıyorum 900rmp gösteriyor bi bakıyorum 500rmp bi bakıyorum 1200rmp normal yani rolanti ayarını ne kadar ayarlatırsan ayarlat yinede oluyo bende korkulacak bişi yok.aracın otomatik jikle açıyo enjeksiyonlu olmadığı içinde devir yüksek gösteriyo

Crx-Si

« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2009, 08:08:02 ÖÖ »
Civicin motorunda varmı bilmiyorum ancak havanın sıcaklığına göre rölantiyi ayarlayan EACV sensörü vardır.Araç soğukken otomatik jikle 2000li devirlere zaten çeker ama ısındıktan sonra dediğiniz ibre kıpırdamalarını normalde yapar ama dediğiniz gibi çok fark var ise sensörü hava ile temizletiniz genellikle bundan dolayı oluyor. Veya ana röleyi kontrol ettiriniz lehimlerinde problem var isede benze problemler yaratabilir. umarım yardımcı olabilmişimdir.

bigrock

« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2009, 11:46:37 ÖÖ »
eyvallah arkadaşlar teşekkür ederim sakıncalı bi durum yok ise soeun değil bilgilerini paylaşan arkadaşlara minnettarım

mutsuz4

« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2009, 11:51:32 ÖÖ »
mrb arkadaşlar bogaz kelebegini temizlediniz mi hiç zamanla benzinden dolayı kirleniyor...