Gönderen Konu: yay secimi hakkında bilgi almak istiyorum  (Okunma sayısı 7383 defa)

karaarslan

yay secimi hakkında bilgi almak istiyorum
« : Kasım 07, 2007, 12:28:36 ÖS »
Arkadaşlar 2006 es vtec honda kullanıcısıyım  alçaltmayı düşünüyorum bu konuda arabam için en uygun kaç cm yay taktırabilirim not:orjinal amortisörlerle) kullanacam yardımlarınızı bekliyorum.

Faruk

• Ziyaretçi
Ynt: yay secimi hakkında bilgi almak istiyorum
« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2007, 12:36:09 ÖS »
sızınle daha rahat iletişim kurmamız için kendınızı sızı tanıyalım bolumune tanıtmanız lazım..  >=ok

bu arada orjınal amortısorlere en fazla 3.5 takmanın tavsıye ederım..
daha alçak bı yay takarsan amortısor takozlarını zorlarsın..

karaarslan

« Yanıtla #2 : Kasım 07, 2007, 12:43:25 ÖS »
cevabın için tesekkürler faruk 3.5 cm  yay yeterli olurmu?birde arka koluklara 3 kisi oturdugu zaman sürtme yaparmı jant boyutu 205/45/17 bir sorun yaratırmı?

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 07, 2007, 01:09:55 ÖS »

cevabın için tesekkürler faruk 3.5 cm  yay yeterli olurmu?birde arka koluklara 3 kisi oturdugu zaman sürtme yaparmı jant boyutu 205/45/17 bir sorun yaratırmı?

zaten bızım kasalar diğer araçlara göre yere bıraz daha yakın 3.5 cm senı yeterınce tatmın eder..  >=ok eğer surtmeden kast'ın lastıkle çamurluk arasıysa,tahmın etmıyorum surteceğını..ama dıkkat etmezse aracı altını vurabılırsın..bu arada aracında jant olduğuna gore bence hiç duşunmeden yay al..  :lovee

duşunlerıne ışık tutsun dıye bu arabaya bakabılırsın..bunda 205/40/17 jant lastık var ve 5 cm'lık yay var..senın takıcağın 3.5'luk gayet guzel olur sorunda yaşamazsın..  >=ok
ii gunler dılerım..

karaarslan

« Yanıtla #4 : Kasım 07, 2007, 01:27:22 ÖS »
BU ARABAYI GAYET İYİ TANIYORUM SUAN BU ARABA GEBZEDE BENDE ZATEN EVDEKİ BİLGİSAYARIN EKRANINDA BU ARABANIN RESMİ VAR BENİM JANTLARDA BUNDAN BU ARABAYA BAKARAK ALMISTIM ZATEN SADECE BİR CAM FİLMİ KALDI ONDADA ZİEBARTTAN YANSITMALI MI YAKSA SİYAHMI TAKTIRSAM DİYE DÜSÜNÜYORUM  ARABAM GÜMÜŞ GRİ

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 07, 2007, 01:39:21 ÖS »

BU ARABAYI GAYET İYİ TANIYORUM SUAN BU ARABA GEBZEDE BENDE ZATEN EVDEKİ BİLGİSAYARIN EKRANINDA BU ARABANIN RESMİ VAR BENİM JANTLARDA BUNDAN BU ARABAYA BAKARAK ALMISTIM ZATEN SADECE BİR CAM FİLMİ KALDI ONDADA ZİEBARTTAN YANSITMALI MI YAKSA SİYAHMI TAKTIRSAM DİYE DÜSÜNÜYORUM  ARABAM GÜMÜŞ GRİ

>=ok .. bence 2. derece aynalı fılm çok guzel olur..aracına ayrı bı hava katar..  :lovee
bu arada aracınızıda Honda'nızı Tanıyalım bolumune eklıyebılırsınız..  >=ok

karaarslan

« Yanıtla #6 : Kasım 07, 2007, 01:42:19 ÖS »
ZATEN BENDE 2 NUMARA AYNALI FİLM DÜSÜNÜYORDUM SİYAH FİLM POLİSLE COK BAS AĞRITIRDI ZATEN ÖN CAMADA 1 NUMARA YAPTIRSAM NASIL OLUR?ZATEN SUAN İLGİLENDİGİM TUNING BAYILERİ VAR BUNLAR ELİF TUNİNG VE MERT TUNİNG

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 07, 2007, 01:49:50 ÖS »

ZATEN BENDE 2 NUMARA AYNALI FİLM DÜSÜNÜYORDUM SİYAH FİLM POLİSLE COK BAS AĞRITIRDI ZATEN ÖN CAMADA 1 NUMARA YAPTIRSAM NASIL OLUR?ZATEN SUAN İLGİLENDİGİM TUNING BAYILERİ VAR BUNLAR ELİF TUNİNG VE MERT TUNİNG

bence on cam ışıne hıç gırme <nohapy hem akşamları goruş açını engeller,hem de polıslerın dıkkatını çok çeker..  >=ok

karaarslan

« Yanıtla #8 : Kasım 07, 2007, 01:57:14 ÖS »
TAMAM ZATEN FİKİR ALIYORUM GENELDE YAPTIRMA DİYORLAR BENDE ARTIK KARAR VERDİM YAPTIRMIYACAM. HAKLISIN POLİSİN DİKKATİNİ CEKER. MÜZİK SİSTEMİ İÇİN ÖNERDİĞİN BİR YER VARMI?

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 07, 2007, 02:16:09 ÖS »

TAMAM ZATEN FİKİR ALIYORUM GENELDE YAPTIRMA DİYORLAR BENDE ARTIK KARAR VERDİM YAPTIRMIYACAM. HAKLISIN POLİSİN DİKKATİNİ CEKER. MÜZİK SİSTEMİ İÇİN ÖNERDİĞİN BİR YER VARMI?

Bahçelievler WOİCE'u tek geçerim.. ;) öbür firmalara göre bıraz pahallı yapar ama sağlam yapar ve garantısınıde verır her turlu ..  >=ok
yetkılı bırıyle goruşmek ıstersen.. 0212 643 33 33 veysel abıyle konuşabılırsın..

karaarslan

« Yanıtla #10 : Kasım 07, 2007, 02:19:36 ÖS »
TSK FARUK KONUSURUM

Zubeyir

« Yanıtla #11 : Kasım 07, 2007, 02:23:32 ÖS »
bence 5 lik eibach al bide koni varsa paran üstüne gerisi yalan :)

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 07, 2007, 02:34:26 ÖS »

karaarslan

« Yanıtla #13 : Kasım 07, 2007, 02:39:53 ÖS »
5cm cok fazla olur benim için en iyisi 3.5cm olanı hem camurluğa sürtmez hemde yolda giderken zıplamaz

obifun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 08, 2007, 08:34:40 ÖS »

bence 5 lik eibach al bide koni varsa paran üstüne gerisi yalan :)
sonu a kadar katılıyorum
tek başına yay göselik evet ama nerede kaldı bu işin yoltutuşu fren mesafesi
bir işi yapılırken olması gerektiği gibi yapanlardanım yay alıp orjnal amotisöre takmam!çünkü o yayın alçatmanın dışında kalan özelikleri hçbir zman kullanamıcam >=ok

SLH

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Kasım 08, 2007, 08:47:27 ÖS »
3 cm eibach, ideal- prokit

whitehan

« Yanıtla #16 : Kasım 09, 2007, 05:00:58 ÖÖ »

5cm eibach

bence yapılacaksa bı ıs tam yapılmalı..5cm 215 40 17 ıle arac surtme yapmaz 3 senedır kullanıcısıyımm he dıger yol ıle alakalı durumlarda tabıkı dıkkat etmek gerekıyo ama sahsı fıkrım aracı cok daha dıkkatlı kullanmayı saglayan en onemlı faktorlerden bırıdır yay.

can34

« Yanıtla #17 : Kasım 10, 2007, 11:22:57 ÖS »
eğer yay alıcaksan spor amortisör de alman gerek!!çünkü yol tutuşunun faydasını o zamn görürsn..bugün tv de ford rally team in üst düzey yöneticisi açıklama yaptı ve acaip şeyler anlattı. arkadaşlar yaylardn verim almak istiyorsanız spor yaylara spor amortisörler takılmalı..

niitroo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Kasım 11, 2007, 12:51:48 ÖÖ »
bence 5lik al tam alll... bide ona koni amortisör al senden kralı yokk!!  ama dikat lazım onun için hbrin olsunnn yoksa haritaya çewirirsin altını

niitroo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 11, 2007, 12:53:24 ÖÖ »
yada direk coil ower düşün! onuda bi kere alırsın ama diğelimki ailenle memlekete gitcen coilleri ayarlayıp araçı yükseltirsin rahat rahat gidersin  >=ok

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 11, 2007, 01:41:29 ÖÖ »
Ben yaklaşık 1 senedir eibach 3.5 cm kullanıyorum CTR sahibiyim , alakasız problemler yaşadım ama konforu vs. herşeyiyle gayet tatminkar bir yay ...

1 ay kadar oncede koni aldım , gerçekten tadından yenmiyor diyebilirim :)

karasovalye

« Yanıtla #21 : Kasım 11, 2007, 11:46:37 ÖÖ »

Ben yaklaşık 1 senedir eibach 3.5 cm kullanıyorum CTR sahibiyim , alakasız problemler yaşadım ama konforu vs. herşeyiyle gayet tatminkar bir yay ...

1 ay kadar oncede koni aldım , gerçekten tadından yenmiyor diyebilirim :)

typer a orjinal amortisörle yay takınca araba sapıtıyor, iyi olmuyor falan herkes bir şeyler diyor şimdi sadece helezonları değiştirsek tatsızmı olur sence

karaarslan

« Yanıtla #22 : Kasım 13, 2007, 04:15:52 ÖS »
bütün yazan arkadaslara ilgilerinden dolayı tesekkür ederim

alisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Aralık 17, 2007, 02:05:24 ÖS »
kendı arabamda 5 cm lik eibach war we hıcbır surtme yasamadım. hatta 4kısı bavullarda dahıl olmak uzere kusadasına gıttım hıcbı sorun yasamadım. amortisorlerede zararı yok. ben gayet memnunum  >=ok