Gönderen Konu: YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR  (Okunma sayısı 2679 defa)

ozanyigit

• Ziyaretçi
YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR
« : Şubat 26, 2008, 07:14:18 ÖÖ »
ÖNCELİKLE MERHABA TÜM ARKADAŞLARA... BENİM 93 MODEL CİVİC HB EX OTOMOBİLİM VAR. ARTIK MOTORUNUN KOMPLE BAKIMA GİRMESİ GEREK DEYİP SERVİSE GİTTİM VE FİYAT İSTEDİM. BANA YAKLAŞIK 3500 YTL FİYAT ÇIKARTTI. BEN DE BUNUN ÜSTÜNE FİYAT ÇOK GELİNCE KOMPLE MOTOR DEĞİŞİMİ YOLUNA GİTMEYİ DÜŞÜNDÜM VE AMERİKADAN BİR YERDEN (GOT-JDM) YAKLAŞIK 3000 USD CİVARI MOTORLAR BULDUM. BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM MOTOR ''B18C'' KODLU MOTOR. ŞİMDİ SİZ BİLEN ARKADAŞLARA SORUYORUM. BU MOTORU TÜRKİYE'YE GETİRİRKEN NE GİBİ MEVZUATLARLA KARŞILAŞIRIM (GÜMRÜK, VERGİLER, V.S.) VE OTOMOBİLİME SAĞLIKLI OLARAK YERLEŞTİREBİLİRMİYİM? YURTDIŞINDA YERLEŞTİRMİŞLER AMA BURDA EN SAĞLIKLI NEREDE YAPTIRABİLİRİM??? CEVAP YAZAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER... HOŞÇAKALIN, HONDA İLE KALIN.....

merburvehan

Ynt: YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2008, 08:00:34 ÖÖ »
mrb arkadaşım getirme işine bakarsam  çok daha pahalıya mal olacaktır heleki bu motor ağır olan bişey kargosu bile çok paraya mal olur yani sen daha karlı olur bu motoru getittirim dersen o 3000 en az 6000 olacaktır düşün ebay'da 40 dolarlık bir egzosa 80 dolar ulaşım bedeli istiyolar bence sen motorunu burda yaptır çok daha karlı çıkacaksın..

ozanyigit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2008, 08:30:39 ÖÖ »
amerikadan buraya 500 usd kargo parası isteniyor... benim asıl merak ettiğim türkiye deki mevzutlar... ayrıca tabiki daha fazlaya mal olacak bana ama sonuçta 80 hp kazancım olacak. benim bu iş için ayırdığım para yaklaşık 10-12 000 ytl.

merburvehan

« Yanıtla #3 : Şubat 26, 2008, 08:42:29 ÖÖ »
Ya arkadaşım madem bukadar para ayırmışın yaptır burda yüklesene niye oralardan uğraşıyosun bu paraya burda çok güzel modifiye yapabilirsin

ozanyigit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2008, 02:45:34 ÖS »
karbüratörlü arabanın nesini yükleyim arkadaşım... ewet haklısın çok para harcıyacam ama sonunda en özel eg kasa civiclerden biri olacak... ayrıca atmosferik bir vtec makineyi her şartta turboya tercih ederim...

onur34

« Yanıtla #5 : Mayıs 05, 2008, 02:57:22 ÖS »
o kadar nakıt ayırdıysan kafandakılerı arabaya dök de bizde vtec makıneyıı görelııımm ;) ;)

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 05, 2008, 03:13:09 ÖS »
k20a şanzımanı elektirik tesisatı ile 6-7 bin ytl ye getiren birisi war sitede