Gönderen Konu: Yardımclarınız bekliyorum arkadaşlar  (Okunma sayısı 2404 defa)

hondamaniac

Yardımclarınız bekliyorum arkadaşlar
« : Mart 06, 2010, 11:49:59 ÖÖ »
Merhaba arkadşlar
Öğrenmek istediğim bir şey var eğer işi bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirm.
Benim merak ettiğim şu ,ben aracımın motorundan gelen sesi çok daha net almak istiyorum. Aracımda egzos mevcut ancak bu beni tatmin eden bir ses değil  çünkü alt devirlerde atıyorum 2000 - 3000 devir arası ses şiddetli iken , devir yükseldilçe ses azalıyor. Alt devirlerde ses duymayıda sevmiyorum çok fake geliyor bana. Üst devirlderde sağlam ses almak için hava filtresi veya ne önerirsiniz. Özellikle önerilerinizin uygulanmış ve videolu örneklerini verebilirseniz sevinirm.

FZG

• Ziyaretçi
Ynt: Yardımclarınız bekliyorum arkadaşlar
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2010, 11:54:24 ÖÖ »
Aracin modelini ve tipini yazarsan daha rahat yardimci olabilirim filtre cesitliliginde.. Ses ve performans icin civic si, crx-si, crx-vti ve civic vti'da bir numara aem v2.. fakat ben pipercross kullaniyorum, ciddi bir ses ve performans farki var diger filtrelere gore, aracimda performans yada abarth egzoz kullanmiyorum.

hondamaniac

« Yanıtla #2 : Mart 06, 2010, 12:16:03 ÖS »
aracım honda civic 1.4is hb yardımcı olursa sevinirim.
geçenlerde bir stiloda duymuştum araçta egzos vs. yoktu ancak gazı köklediği zaman yüksek devirde verdiği ses muhteşemdi.Benimde aradığım böyle birşey.

yalçınn

« Yanıtla #3 : Mart 06, 2010, 12:21:57 ÖS »
alt devirlerde ses duymayı sevmiyorsunuz çok fake geliyor ne demek Türkçe si de var mı acaba bunun...

hondamaniac

« Yanıtla #4 : Mart 06, 2010, 12:35:43 ÖS »
alt devirlerde ses duymayı sevmiyorsunuz çok fake geliyor ne demek Türkçe si de var mı acaba bunun...

Türkçesi pek inandırıcı olmayan sahte bir ses anlamında

yalçınn

« Yanıtla #5 : Mart 06, 2010, 01:42:04 ÖS »

Türkçesi pek inandırıcı olmayan sahte bir ses anlamında

teşekkür ederim...

hondamaniac

« Yanıtla #6 : Mart 06, 2010, 11:42:14 ÖS »
Aracin modelini ve tipini yazarsan daha rahat yardimci olabilirim filtre cesitliliginde.. Ses ve performans icin civic si, crx-si, crx-vti ve civic vti'da bir numara aem v2.. fakat ben pipercross kullaniyorum, ciddi bir ses ve performans farki var diger filtrelere gore, aracimda performans yada abarth egzoz kullanmiyorum.

AEM ve Pipercross arasında kararsızım bende . iyi bir araştırma yaptıktan sonra alacağım bir kit ve sanırım sorunum hallolmuş olacak