Gönderen Konu: Yağ Yakıyor..  (Okunma sayısı 8490 defa)

Ozzi16

Yağ Yakıyor..
« : Ocak 02, 2014, 10:39:44 ÖÖ »
Arkadaslar 2000 model 1.4 civic sedan aracim yag yakmaya basladi ustaya baktirdim contadan kaciriyor ve conta vidasi kırıldigi icin baski yapamiyor dedi ilk yapmamiz gereken once conta degistircez sonra 10 - 40 castrol yag koyup kac km de ne kadar yag yakiyor dedi sizce ustanin izledigi yol dogrumu ne yapmaliyim

prevailingboy

Ynt: Yağ Yakıyor..
« Yanıtla #1 : Ocak 02, 2014, 02:36:29 ÖS »
Mantıklı tabi,zaten 10bin km de 1litre eksilmesi (lpg li ise) normal deniyor..

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2014, 03:06:38 ÖS »
Mantıklı tabi,zaten 10bin km de 1litre eksilmesi (lpg li ise) normal deniyor..

+1 .ilave olarak yağ yaktığını egsozdan gözlemledinizmi mavi duman atıyormu,yok sadece yağ eksiliyor ise ustan söylemiş üst kapak contasından kaçırıyorsa eksilmesi normal.kaputu açıp motor üst kapağının çevresine bakarsanız kaçırma varsa görürsünüz,conta değişip kapak sağlam bir şekilde kapatılırsa kaçak kesilince denemeniz gerekir.

Ozzi16

« Yanıtla #3 : Ocak 02, 2014, 05:08:45 ÖS »
Mantýklý tabi,zaten 10bin km de 1litre eksilmesi (lpg li ise) normal deniyor..

+1 .ilave olarak yað yaktýðýný egsozdan gözlemledinizmi mavi duman atýyormu,yok sadece yað eksiliyor ise ustan söylemiþ üst kapak contasýndan kaçýrýyorsa eksilmesi normal.kaputu açýp motor üst kapaðýnýn çevresine bakarsanýz kaçýrma varsa görürsünüz,conta deðiþip kapak saðlam bir þekilde kapatýlýrsa kaçak kesilince denemeniz gerekir.

Araca hic lpg takilmadi 195bin km de egzos dumani olarak limitor sokacak sekilde gaza bastigimda asiri derece boyle acik mavi duman atiyor ha unutmadan usta motoru actiginda üfleme var dedi ama yag sicratmiyor üfledigi yerden.. İnsallah sadece contayla halledilir..

ozN

« Yanıtla #4 : Ocak 02, 2014, 05:40:35 ÖS »
duman atıosa gecmiş olsun :D

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2014, 10:39:07 ÖÖ »
dostum sikma canini, sana soyleyebilecegim tek birsey var... Bak d14 ve d16 seri motorlarinin blocklari ve pistonlari ve piston burclari 500.000kmyi rahatlikla yapmalari icin tasarlanmistir... Tavsiyem sikma canini bence hikaye aynen ustanin dedigi gibi eger ben bu isi az cok biliyosam... Blockdaki vidalardan birtanesinin az basincla basilmasi bile yag yakmasina neden olabilir. o yuzden uzulme bence... conta degisince sorunun cozulur...

ENG

« Yanıtla #6 : Ocak 03, 2014, 01:30:54 ÖS »
mavi duman varsa ya sekmanlardandır yada sübap lastiklerindendir.

Ozzi16

« Yanıtla #7 : Ocak 03, 2014, 03:57:44 ÖS »
dostum sikma canini, sana soyleyebilecegim tek birsey var... Bak d14 ve d16 seri motorlarinin blocklari ve pistonlari ve piston burclari 500.000kmyi rahatlikla yapmalari icin tasarlanmistir... Tavsiyem sikma canini bence hikaye aynen ustanin dedigi gibi eger ben bu isi az cok biliyosam... Blockdaki vidalardan birtanesinin az basincla basilmasi bile yag yakmasina neden olabilir. o yuzden uzulme bence... conta degisince sorunun cozulur...

ozan kardesim bende oyle umuyorum insallah dedigin gibi olur duzelir cunku bir honda hayalim vardi kredi cekerek aldim arabam elimfe kalsin hic istemem :(

Ozzi16

« Yanıtla #8 : Ocak 03, 2014, 04:01:14 ÖS »
mavi duman varsa ya sekmanlardandýr yada sübap lastiklerindendir.

bir kac arkadasa soyledim onlarda sekman attirman lazim dedilerde bakalim once su contayi degistirelim bi aracta degisiklik olursa paylasicam sizlerle..

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #9 : Ocak 03, 2014, 06:47:15 ÖS »

bir kac arkadasa soyledim onlarda sekman attirman lazim dedilerde bakalim once su contayi degistirelim bi aracta degisiklik olursa paylasicam sizlerle..
geçmiş olsun contayı değişincede yağ yakmaya devam ederse son çare mobil 10/60 yağ kullanman

Ozzi16

« Yanıtla #10 : Ocak 03, 2014, 06:55:37 ÖS »

geçmiþ olsun contayý deðiþincede yað yakmaya devam ederse son çare mobil 10/60 yað kullanman
Araci ilk aldigimda direk bakima soktum bakim yapilan yerde motor yagini 5 - 40 mobil yag koymuslar benim sonradan haberim oldu acaba bu ince yagmi zarar verdi diye dusunuyorum ?

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2014, 12:22:16 ÖÖ »

ozan kardesim bende oyle umuyorum insallah dedigin gibi olur duzelir cunku bir honda hayalim vardi kredi cekerek aldim arabam elimfe kalsin hic istemem :(
kardesim korkma bukadar, gerekirse sana bir piston ve kolu takimi gondeririz... Cozeriz sorununu uzulme ya.  Bir usta acsin baksin anlar zaten... Ben vidanin sorun cikarttigina coook inaniyorim. Bak git arabana, ve butun buji kablolarini sok. Sonra sirasiyla bujileri cikart ve silindir 1-2-3-4 diye siraya koy buji uclarinin fotosunu cek yayinla. Sana soylerim ben, sekmanmi yoksa contami... Sirasi cok onemli ama...

popuLer_

« Yanıtla #12 : Ocak 04, 2014, 06:35:09 ÖS »
Ustanıza ne kadar güveniyorsunuz bilmiyorum ama Hondadan çok anlıyor gibi gelmedi.. Üstten egzantiriklidir ies'in motoru ve hem yağ cubugundan hem motor blogundan üfleme yapar.. Bende İlk honda aldıgımda üfleme yapıyor diye endişelenerek usta usta dolaştım bunu öğrendim benim aracta fena şekilde üflüyor çunku.. Arkadaşların dediği gibi vida yüzünden olacağını düşünüyorum.. Geçmiş olsun

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #13 : Ocak 04, 2014, 06:46:46 ÖS »
Ufleme yok arabasinda cunku basincda kacak var... :(

Bak sen bizi dinle... Fotolarini bekliyorm

Ozzi16

« Yanıtla #14 : Ocak 09, 2014, 02:25:37 ÖS »
Arkadaslar motorun üst kapak contasi orjinali ile degistirildi ve 10-40 castrol magnatec yag konuldu.. Toplam masraf 175 tl.. Ama usta 10 gun sonra tekrar getir araci yagda azalma varmi bakayim dedi

33ozn88

• Ozan SAHIN
    • Facebook Adresim
« Yanıtla #15 : Ocak 10, 2014, 08:52:35 ÖÖ »
hadi hayirli olsun kardesim... allah bu saatten sora sorun yasatmasin...

Ozzi16

« Yanıtla #16 : Ocak 10, 2014, 12:43:06 ÖS »
hadi hayirli olsun kardesim... allah bu saatten sora sorun yasatmasin...

amin kardesin insallah sorun cikmaz

belwace81

« Yanıtla #17 : Mayıs 25, 2015, 03:41:58 ÖS »
s.a arkadaslar bn 4 ay once dogan sl aldım trabzondan araba yag yakıyor bılerek aldım ucuz fıyattan dolayı
 arabayı evın onune cektıgım zaman cook az yag fılıtresının ordan yag kacırıyor ve su kacırıyor arabaya mars vurdugumda arkadan sıyah duman atıyor
devırını yukselttıgımdede sıyah duman atıyor ve ıcerı koku verıyor acaba sebebı ne olabılır contamı yanık fazla bılgım yok motor konusunda yardımcı olursanız sevınırım tskler...

yeneralialkan

• Yener Ali
« Yanıtla #18 : Kasım 14, 2015, 06:02:44 ÖS »

Benim 1.5 el aracımın üst kapak contası degiştirildi ilk başlarda duman yoktu ancak şuan buhar tarzinda duman çıkarıyor. 2 ay oldu conta degiseli. Mavi degil rengi dedigim gibi buhar tarzi. Normal mi sizce?