Gönderen Konu: yağ yakan motor ve açık hava filtresi  (Okunma sayısı 5936 defa)

endlessnihilist

yağ yakan motor ve açık hava filtresi
« : Mayıs 21, 2009, 03:42:05 ÖS »
arkadaşlar selamlar,
sahibi olduğum 98 civic hb otomatik aracım yoğun bir şekilde yağ yakıyor <783^2, öyleki çubukta bile yağ bırakmayacak kadar (devamlı kontrol ediyorum yağsız bırakmayıp eksik yağı tamamlıyorum) ben bu aracıma direk hava filtresi uygulasam sizce nasıl olur? kafam karıştı biraz "yaptır motor rahatlar daha az yağ yakar, daha az benzin yakar -ki benzinden hiç şikayet etmiyorum bana çok ekonomik geliyor 10 lt benzinle 130 km yol gidiyorum şehiriçi- diyende oldu. yok asla yaptırma diyende oldu... etkisi sizce nasıl olur? ben sadece biraz daha ses istiyorum ki zaten çok sakin kullanan birisiyim...

mar1lyn

Ynt: yağ yakan motor ve açık hava filtresi
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2009, 04:11:28 ÖS »
selam şimdi yaptırmamak sizin zararınıza olacaktır
nasıl bir mantıktır yaptırmamak satacaksanız gözden çıkardıysanız yaptırmayın ama o şekildede binmeyin derim
doğrusuda düzgün biyerde komple motorun eksiklerinin giderilmesidir
bunlar yapılmadan filtre vs işlemlerde uğraşmayın bence
yağ yakan bir motor biyerde beyaz bayrak çeker elbet

endlessnihilist

« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2009, 04:17:58 ÖS »
yok motoru yaptırıcam aracımdan çok memnunum ve çok seviyorum. yaptır ve yaptırma diyenler hava filtresi için konuşuyorlar. bende yaptırayım daha rahat nefes alır daha az sıkışır ve daha az yağ yakar diye düşünüyorum... ama illaki şartlarım olgunlaştığında motoru yaptırıcam ağustos-eylül ayı gibi... şimdi korkum umduğum gibi olmayıp direk hava filtresi ile yağ yakışının artması...

infaztim

« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2009, 06:52:40 ÖS »
motorun yağ yakma problemi genelde daha çok çeviren araçlarda dahasık rastlanır.

yağ yakan araç biraz daha serilerşir.

maliyet olarak ise;

sadece sekman atılıp kurtarılıcak şekilde ise 300-500 tl arasıdır.

yok kurtarmıor motor yapılabilir.

motor yapmanın masrafı ise işçilik dahil 1500-2000 tl arasıdır.

ama yan sanayi parçalar ile.

orj parçalar ile 5000-7000 tl arası olur çıkıcak ekstralara bağlı olarak.

apr_35bucuk

« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2009, 07:37:03 ÖS »
aracın yağ yakmasını hava filtresi değiştirmez. taksanızda takmasanızda araç kullanıldıkça daha çok yağ yakmaya başlar

mar1lyn

« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2009, 09:35:23 ÖS »
ben olsam o şekilde kullanmazdım gömleklerde deformasyon olabilir buda masrafınızı arttırır

serkansobe

« Yanıtla #6 : Mayıs 22, 2009, 12:05:05 ÖS »
bu şekilde kullanmamak gerek bence biranönce yaptırın belki ufak bir arızası vardır yoksa ilerde size daha fazla sıkıntılara yolda açabilir. filtre aracı rahatlatır ama bence yağa bi etki etmez siz en iyisi biranönce motorcunuza gidin.