Gönderen Konu: vti için bir setup gerekiyor!!öneriniz  (Okunma sayısı 20905 defa)

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
Ynt: vti için bir setup gerekiyor!!öneriniz
« Yanıtla #50 : Ocak 29, 2010, 01:45:48 ÖS »
ah be abi bırak sen 300km'yi de adamlar 1 günde rodaj yapıyorlar nasılmı ? sabah marşa basıyormussun akşam motoru stop ediyorsun..işte bu kadar rodaj bitti..hadi geçmiş olsun >%6rol
bir diğeri geri vitese atıp 4000dd'e kadar gazlayıp 2 saat fln bu şekilde yol yaptınmı rodaj bitiriyormussun  :dil
valla bunlar rodaj işinin değişik örnekleri tabiki. ne kadar doğru bilemem o kadar bilgiye sahip değilim ama işin mantığında ki tutarsızlığı görebiliyorum >=ok
materyaller bir şekilde alışması lzm ve bu süre zarfı yukarıda ki 2 örnekte ki gibi kısa sürede malesef olmuyor >%Sakin

asvtec

« Yanıtla #51 : Şubat 01, 2010, 10:19:49 ÖÖ »
Sanırım TLM den gerekli açıklma gelmeyecek!

infaztim

« Yanıtla #52 : Şubat 01, 2010, 11:24:17 ÖS »
300 km de 500 km de rodaj olmaz.

öle bişi yok

arkdaş karıştırmış olabilir bence.

rodajın 2000-3000 km arası olmalıdır.

revlimitin 4000 de cut offsa bu asla kötü bişeydeğil.bir önlemdir.her ihtimale karşı yapılan.

herşey olabilir ne bilim ben yanlış vitese atarsın vs vs vs

allah kaza bela vermesin aracına besmelesiz binme nazar değdiren çok olur.

tecrübe ile sabit derlerya işte ondan ;)

asvtec

« Yanıtla #53 : Şubat 01, 2010, 11:33:13 ÖS »
@infaztim
Dostum teşekürler ,inan besmelesiz binmiyorum  Şu rodaj bitsin limitör ortadan kalksın hatim bile indirebilirim :) selamlar

TLM

« Yanıtla #54 : Şubat 02, 2010, 05:09:17 ÖÖ »
  ayrıyetteh TLM senin   bizi m sitede  böyle   kendine  gelmemiş bir   Yazın var    gene böyle şekilde bildiğin konu tek bu  sanırım :)

ayrıyetten 300 km de alışıyormu  sence pistonlar  Gömleklere  BANa bir açıklamasını yap çok ciddi şekilde merak e diyorum bunu  ben bi detaylı açıkla görelim :)

Benim bildigim konu vardir bilmedigim konu vardir, nerde duracagimi bilirim, ama senin insanlara karsi uslubun kotu, yani en azindan forum ortaminda oyle sanirim cunku normal hayatta boyle degilsin, tanimadigim adam olsan zerre kelime bile yazmazdim, birakirdim insanlarda TLM aptalin tekiymis diye bilirdi, inan bu beni zerre etkilemez, neden mi? Cunku hicbir maddi kaygim veya beklentim yok bu otomotiv hususunda. Ha bakma gene aciklama filan yapacak degilim, ama takildigim bir konu var.

Bu arada senin forumda yazdigimi burda yazmayi unutmusum bu da benim hatam olmus sanirim, isteyen boyle yapar istemeyen begenmeyen yapmaz, kaldi ki forum formulleri yazmak icin uygun yazim sistemine sahip degil, onu da gectim, insanlar benim uzun yazilarimi bile okumazken tutup fizik formulleri ile yazmak zaten bosa harcanan zaman ve emektir benim icin.

Anladigim kadariyla yazindaki agresif yaklasimin sebebi pasaoglu hakkinda dedigim seyler. Hic gerek yok bu konuyu buyutmeye, ben yasadiklarima gore kendi yorumumu yaptim, basimdan gecenlere gore elestirdim, elestriyi kabul edemeyen insan ilerleyemez bunu unutmamak lazim. O yuzden agresiflesmek yerine karsindaki insanla biraz daha empati kurmani oneririm, neden elestri almis pasaoglu diye dusunursen, zaten farkindaligin basladigi an olur, ama inatla problemleri gormezden gelirsen, elestriler zamanla artar, ki insanlarin coguda sesli bir sekilde elestirmeye cesaret edemezler, o yuzden kulagina gelen elestriler daha degerli olmalidir diye dusunuyorum zira boyle geri beslemeleri pek bulamazsin.

Bu arada darton'un 8bin km dedigin rodaj konusu esasinda bin mil (1600km) ki bu da kullanicinin yapacagi bir rodaj icin belirtilen mesafe. Tipki senin iki bin km demen gibi. Sebebini de aciklamistim zaten, kullaniciya basarak rodaj yap dersen, elinde olacak sonuc glaze'den baska bir sey olmaz. Sonra tekrar sok motoru ki duzeltesin. Bu konuda hem fikiriz zaten sanirim.

Bu konu uzadikca uzar, uzatmaya gerek gormuyorum. Isteyen diledigi gibi rodajini yapsin, ben sadece bildiklerime gore yapilmasi gerekenleri yaziyorum. Hata bende zaten, ne isim var oturup millete laf yetistiriyorum ki.

Zaten ne yapsak olay oldu hep bir laflar geldi, hep bir kabullenememezlik oldu, yok efendim bi filtreden 15 beygir mi cikar, yok senin arabanda su var bu var ondan gectin, yok efendim niye video cekmiyoruz, yok senin araban okunmus uflenmis ondan oyle. Ulan biride cikip nie bu boyle die sormuyo ama memlekette, herkeste bir saldirma havasi, altinda bir hinlik cinlik bulma sevdasi, ne diyeyim saldirgan milletiz, ilerleyemememiz cok normal geliyor bu yuzden bana.

asvtec

« Yanıtla #55 : Şubat 14, 2010, 12:09:21 ÖÖ »
Bu sefer de ozz den ses seda yok sanırım son mesajı görmedi,Amacım ortamı kızıştırmak değil bilgi paylaşımı sağlamak ...

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #56 : Şubat 18, 2010, 12:57:04 ÖS »
 >%6rol Hakemlik mi yapıyorsun bir anlamda :emo

asvtec

« Yanıtla #57 : Şubat 21, 2010, 11:56:59 ÖS »
Dışardan fsunnetcinin ataklarını görüyorum :)  ozz dan cevap beklıyordum ama artık gerek de kalmadı aracımın rodajı bitti ,sanırım konu da burda bitti.Selamlar dostum...

asvtec

« Yanıtla #58 : Mart 24, 2010, 07:59:18 ÖÖ »
Bir kaç gün sonra soluğu Paşaoğlunda alıyorum ,rodaj bitti sıra mapping de ,bu işi de sanırım dr ecü yapacak.Artık dayanacak sabrım kalmamıştı ,bir an önce turbo nasıl bir duyguymuş öğrenmek istiyorum.Sonuçları burdan yazarım,selamlar...