Gönderen Konu: 2011 beyaz premium aldım motoru ne zaman zorlamalıyım ve tavana siyah sticker  (Okunma sayısı 9599 defa)

atican

Öncelikle merhaba,
bişe söyleyecegim 2011 honda civic elegance aldık daha sıfır araba 500kilometrede ama bize 1000kmye kadar yavas kullanın demediler otomatik vites araba gazı dibe kadar kökledin mi yardırıyor gidiyor bunu ilk defa sizlerden duydum. cok fazla olmasada arabada biraz bastım bir problem teşkil edermi benim için ?

volkan_sahin

Öncelikle merhaba,
bişe söyleyecegim 2011 honda civic elegance aldık daha sıfır araba 500kilometrede ama bize 1000kmye kadar yavas kullanın demediler otomatik vites araba gazı dibe kadar kökledin mi yardırıyor gidiyor bunu ilk defa sizlerden duydum. cok fazla olmasada arabada biraz bastım bir problem teşkil edermi benim için ?
silindir bloğu içinde bulunan pistonların bir alışma süreci vardır. Aracın içindeki ilkyağ yani alıştırma yağı buna yardımcı olur. Ancak çok fazla yüklenirsen tabiki kjalıcı zararlar verebilirisin. Arkadaşıma yapma dedikçe bastı yapma dedikçe gereksiz vites küçülttü redline gördü. Şuan 2011 model 4200 kmdeki araç sibop ayarı ve rolenti ayarı tutmuyor aynı zamanda siboplar şakır şakır vuruyor motormu çalışıyor traktörmü hiç farkı yok. Yeni araca asla yüklenilmez en azından biz eksilerden böyle öğrendik. Ehliyet alırken motor dersi gördünüz hepiniz hatırlayın arkadaşlar. Artık rodaj yapılmasada ne olacak basma 1000 km kafan rahat olsun. Benim aracımda 2011 civic sedan elegance henüz 3000 km de. İlk aldığımda araba resmen kasılıyor bassamda gitmiyordu sabrettim kendimi tuttum şahinlere yem oldumm :D şimdi Kurtlarla dans ediyorum. Aslanları kedi yapıyorum yolda maşallah tık yokkk.
Bu araca otomatikçiler aracınıza kick-down yaptırdıkça yaktığınız benzin neredeyse 2 katı gibi oluyor. Ben otomatik 2008 civic dream sedanımdan biliyorum.

faw13

Bu araca otomatikçiler aracınıza kick-down yaptırdıkça yaktığınız benzin neredeyse 2 katı gibi oluyor. Ben otomatik 2008 civic dream sedanımdan biliyorum.

ya orası doğru da, hani sırf vites küçültmek için gaza basıp çektiğinde de hemen atıyor meret vitesi yukarı, o yüzden kick-down yerine tetikleri kullanmak daha akıllıca kanımca, hem dip gaz yapmaya gerek kalmadan da performans alınıyor araçtan, bazı noktalarda yığılıcak gibi olursa, misal yüksek vitesle girilmiş orta düzeyde bir yokuş, tetikten vitesi küçültün, gazla küçültmeyin, düz yolda giderken 2-3sn de auto ya geri geçiyor, yokuşta falansa vites küçülttünüz mü yokuş bitene kadar bekliyor sonra vites değiştiriyor mesela :)

atican

zaten okadar fazla deil 5-6 defa oda gaza kökleyince 140a kadar cıktım en fazla her hangi bir problem olusur mu ?

volkan_sahin

dream modellerde f1 yok ama unutmayın

ya orası doğru da, hani sırf vites küçültmek için gaza basıp çektiğinde de hemen atıyor meret vitesi yukarı, o yüzden kick-down yerine tetikleri kullanmak daha akıllıca kanımca, hem dip gaz yapmaya gerek kalmadan da performans alınıyor araçtan, bazı noktalarda yığılıcak gibi olursa, misal yüksek vitesle girilmiş orta düzeyde bir yokuş, tetikten vitesi küçültün, gazla küçültmeyin, düz yolda giderken 2-3sn de auto ya geri geçiyor, yokuşta falansa vites küçülttünüz mü yokuş bitene kadar bekliyor sonra vites değiştiriyor mesela :)
dream modellerde f1 yok ama unutmayın
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2011, 11:13:33 ÖS Gönderen: volkan_sahin »

orchun

Öncelikle merhaba,

kardesim 4 5 kere yaptıgın biseyle sorun olusturmaz sana tavsiyem 500 600 km bi uzun yol yap .. atıyorum , istanbulda oturuyorsan cık otobana ankaraya git gel .. cruse kntrolde 110 115 e kitle , sehiriçinde de bi 200 300 km düzgün kullan .. tamamdır .

volkan_sahin

ASLINA BAKARSAN ARACINI SEVİYORSAN MOTORU HİÇ BİR ZAMAN ZORLAMAMALISIN >%Sakin