Gönderen Konu: Vtec II'ye sustalı anahtar!  (Okunma sayısı 12474 defa)

badboys

Ynt: Vtec II'ye sustalı anahtar!
« Yanıtla #25 : Mayıs 16, 2012, 10:25:29 ÖS »
kolok sende gönder istersen.

okn84

« Yanıtla #26 : Mayıs 17, 2012, 07:08:41 ÖÖ »
ister bahattin ustaya ister bana gönder anahtarı seninki hallolsun.
belki bir iki gün içerisinde 3 kişi daha çıkarsa 40 tl dan yaptırırız.

tamam anahtar ve kumandayı gonderıcem heralde ades bılgılrtını pmlersen yarın gonderırım

canpower7

« Yanıtla #27 : Mayıs 17, 2012, 08:44:17 ÖÖ »
on numara oldu beni de yazin listeye..:):)

okn84

« Yanıtla #28 : Mayıs 17, 2012, 08:47:07 ÖÖ »
ben bugun gonderıyorum kanka ısallah guzel olur ıstedımız gıbı

canpower7

« Yanıtla #29 : Mayıs 17, 2012, 08:53:53 ÖÖ »
bende yarin gonderiyim getirmedim ise gelirken yanimda

badboys

« Yanıtla #30 : Mayıs 17, 2012, 09:34:59 ÖÖ »
ben çok memnunum sizinde elinize ulaşınca beğeneceksiniz diye düşünüyorum.

cembasmaci

• cembasmaci
« Yanıtla #31 : Mayıs 17, 2012, 09:44:25 ÖÖ »
Arkadaslar benim vtec 2 i de cenmax 222 alarm var kumandası asagıdaki resimdeki gibi. Bahattin usta acaba buna size yaptıgı gibi hem anahtarı hem de alarmı sustalıya entegra edip; yapabilir mi ?

badboys

« Yanıtla #32 : Mayıs 17, 2012, 09:50:13 ÖÖ »
kardeş benimkini yaptığına göre seninkide yapılır.

canpower7

« Yanıtla #33 : Mayıs 17, 2012, 10:09:47 ÖÖ »
benimkide cenmax alarmli,ben orjinal kumandaya kodlatmisdim alarmi..simdi sustaliya donuncede ayni hesap olur.. ondada bi sikinti olacagini sanmiyorum.. :)

badboys

« Yanıtla #34 : Mayıs 17, 2012, 10:46:05 ÖÖ »
bende yarin gonderiyim getirmedim ise gelirken yanimda
kardeş sende göndereceksen okn84 ile seninkini beraber veririm.
aslında 3 kişi daha olsa ucuza malederiz.

kolok

« Yanıtla #35 : Mayıs 17, 2012, 11:39:01 ÖÖ »
badboys   bende gönderecem ama burası doğu merkeze yolum düşünce gönderirim yalnız ADRES ve PARA İçin hesap no almak lazım SUSTALI BAHATTİN ustadan birde nasıl zamanla sallanmıyor demi anahtar yuvasından , hatta kendisiyle görüş burada reklam yapalım oda hs-esap açsın THT de  ,  onun müşterisi çoğalsın bizim işimiz hallolsun 40 tl bence güzel fiyat ama kullanılan sustalınında kaliteli olması iyi olur irtibata geçelim

kolok

« Yanıtla #36 : Mayıs 17, 2012, 11:48:48 ÖÖ »
 mustafa (badboys) benim araç 2000 1.6 ies  acaba olurmu sustalı , ha bu arada link açtım konu ile ilgili , hayır duası alırsın saol kardeşim
http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/sustali_bahattin_usta-t66046.0.html

badboys

« Yanıtla #37 : Mayıs 17, 2012, 12:36:36 ÖS »
badboys   bende gönderecem ama burası doğu merkeze yolum düşünce gönderirim yalnız ADRES ve PARA İçin hesap no almak lazım SUSTALI BAHATTİN ustadan birde nasıl zamanla sallanmıyor demi anahtar yuvasından , hatta kendisiyle görüş burada reklam yapalım oda hs-esap açsın THT de  ,  onun müşterisi çoğalsın bizim işimiz hallolsun 40 tl bence güzel fiyat ama kullanılan sustalınında kaliteli olması iyi olur irtibata geçelim

benim ev bahattin ustaya baya yakın diğer arkadaşlara benim şirket adresini verdim onlar bana yollar hesap no ya gerek yok bence eft ucreti felan. parayı kargo paketinin içine koyarsınız bence bir sıkıntı olmaz.

badboys

« Yanıtla #38 : Mayıs 17, 2012, 12:38:17 ÖS »
mustafa (badboys) benim araç 2000 1.6 ies  acaba olurmu sustalı , ha bu arada link açtım konu ile ilgili , hayır duası alırsın saol kardeşim
http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/sustali_bahattin_usta-t66046.0.html

kardeş yazışmalara oradan devam edelim ben resimleri oraya ekleyim.

sogulcan

« Yanıtla #39 : Mayıs 17, 2012, 01:01:25 ÖS »
Konu baya genişlemiş ama bi açıklama yapan yok.Bu iş kopyalama yoluyla falan olmuyormu?Orjinal anahtarı ve kumandayı kaybetmeden olmuyormu.Bu sustalı anahtarların ömrü kısa oluyor.Kırılınca  veya sallanmaya başlayınca ne yapacaz.Yenidenmi yaptıracaz?Her ne kadar ucuz da olsa insan orjinalini yitirmek istemiyor değilmi?

sogulcan

« Yanıtla #40 : Mayıs 17, 2012, 01:04:25 ÖS »
'badboys'  sen bu konuları sorarım demiştin.Sordunmu?

BEYLER ŞİMDİ BENİM Kİ YAPILIRKEN İKİ MODEL VARDI DİĞERİ ÇOK HOŞUMA GİTMEDİ ZEVK MESELESİ TABİİ.SİZLER BENİM YAPTIRDIĞIM MODELİ BEĞENDİYSENİZ ONDAN YAPTIRIRSINIZ DİĞER MODELİN RESMİNİ BULURSAM EKLERİM.MODEL A BENİMKİ OLSUN DİĞERİNE MODEL B DERİZ OLMADI.
SUSTALI ANAHTARIN YAPILMASI İÇİN KUMANDA KULLANILIYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM YEDEK ANAHTARADA OLUYORMU ONU SORMAK LAZIM AMA PEK ZANNETMİYORUM.KUMANDANIN CHIP INI KULANNIYODUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
YARIN YİNEDE BİR SORARIM.

badboys

« Yanıtla #41 : Mayıs 17, 2012, 01:06:35 ÖS »
Konu baya genişlemiş ama bi açıklama yapan yok.Bu iş kopyalama yoluyla falan olmuyormu?Orjinal anahtarı ve kumandayı kaybetmeden olmuyormu.Bu sustalı anahtarların ömrü kısa oluyor.Kırılınca  veya sallanmaya başlayınca ne yapacaz.Yenidenmi yaptıracaz?Her ne kadar ucuz da olsa insan orjinalini yitirmek istemiyor değilmi?

kardes tam olarak nası bi açıklama yapalım sen yedek anahtarı neden sustalı yapmak istiyorsun onu anlamadım.anahtarın orjinalliği olmaz bence arabayı satarken arabanın anhatarını sustalı yapmışsın diye kimse vazgeçmez. :)

badboys

« Yanıtla #42 : Mayıs 17, 2012, 01:11:40 ÖS »
'badboys'  sen bu konuları sorarım demiştin.Sordunmu?

BEYLER ŞİMDİ BENİM Kİ YAPILIRKEN İKİ MODEL VARDI DİĞERİ ÇOK HOŞUMA GİTMEDİ ZEVK MESELESİ TABİİ.SİZLER BENİM YAPTIRDIĞIM MODELİ BEĞENDİYSENİZ ONDAN YAPTIRIRSINIZ DİĞER MODELİN RESMİNİ BULURSAM EKLERİM.MODEL A BENİMKİ OLSUN DİĞERİNE MODEL B DERİZ OLMADI.
SUSTALI ANAHTARIN YAPILMASI İÇİN KUMANDA KULLANILIYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM YEDEK ANAHTARADA OLUYORMU ONU SORMAK LAZIM AMA PEK ZANNETMİYORUM.KUMANDANIN CHIP INI KULANNIYODUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
YARIN YİNEDE BİR SORARIM.

tamam senin konu tam olarak çözüldü aracın olmasına gerek yokmuş yedek anahtara yapılabilirmiş yalnız maliyet olarak fiyat artar dedi.

cembasmaci

• cembasmaci
« Yanıtla #43 : Mayıs 17, 2012, 01:23:03 ÖS »
Arkadaslar badboys'a surekli soru yagmuru geliyor, anladıgım kadarıyla; Ben de bildiklerim dogrultusunda bilgi vereyim.

Ben daha once cenmax alarm merkezinden bir anahtarımı sustalı yapmıstım ve kalitesi gercekten berbattı. Mustafa (badboys) un resmini koydugu gercekten honda amblemli felan FD6 larınki gibi kaliteli duruyor. Bu yuzden ilk sustalıda yaşadıgım hayal kırıklıgı sonrası yaptırdıgım yeni anahtarı da bozduracagım.

Öncelikle orjinal anahtarınız tabi ki bozuluyor. Yoksa bu iş 40 - 50 TL ye mumkun degil. Anahtar kökünden kesiliyor ve kesildigi yerden tornada sustalıya oturtulacak sekilde pim/vida yeri açılıyor. Ayrıca anahtarın kök yerinde honda ambleminin orada ufak çip oluyor. O yuzden o kök de kesiliyor ve içinden çip çıkartılıp sustalının içine güzelce yapıstırılıyor.

Bu arada ben ilk sustalı sonrası yeni anahtarı çip dahil; 120 - 130 Tl ye mi ne yaptırmıstım buna arabaya obd cihazı ile tanıtma da dahil. Kısaca Su an 3 adet anahtar arabama uygun (1 hiç elletmedigim orjinal; 1 yaptırdıgım kopya; ve 1 adet gevsemis kendi kafasına gore
sustası açılan kalitesiz sustalı) Sacma sapan çalışan sustalıyı anneme verdim olurda biz evde olmazsak bir şey gerekirse araba cekilmesi felan diye onda duruyor. O kadar kalitesiz ki günlük kullanıma uıygun değil. Eşimde orjinal var; Ben de ise orjinal seklinde ama kopya.

Yani 40-50 TL lere hem orjinal anahtarınız bozulmuyacak hem de bir sustalı daha olacak mumkun değil...

sogulcan

« Yanıtla #44 : Mayıs 17, 2012, 01:53:59 ÖS »
Badboys kardeş öncelikle açıklamaların için teşekkür ederim.Senin soruna gelince 'cambasmacı' arkadaşında başına geldiği gibi bu sustalıların özellikle sonradan yapılanların sonu hep kötü oluyor.3-4 yıl sonra o anahtar şimdiki gibi sapa sağlam kalmama ihtimali  var.Ben kontağı çevirirken sustalı anahtarı elinde kalan arkadaşlar gördüm yeni yaptırmış olmalarına rağmen.Resimdeki sustalı ile burda benim ustanın gösterdiği aynı.Ve dediğin gibi çok sağlam duruyor.Evet bizim gibi zevk sahibi araba sevdalılarına göre tabiki sustalı anahtar bizim orjinallerden çok daha güzel.Ama malum yurdum insanı hep parçanın orjinalini sever.Bizim araçların kumandası bi tane.yedek anahtar orjinal olarak kalacak ama kumandasız.Arabayı kendim gibi veya sizler gibi birine satacağımı bilsem hiç bu soruları sormazdım zaten.Neyse ben yardımların için teşekkür ederim yine.Ben bide burdan araştırayım kumandayı bozdurmadan kaça mal olacak.Sonra bakarsın sizin listeye ben de eklerim ismimi.Çünkü ben de çok istiyorum uzun zamandır sustalı anahtar olayını...

canpower7

« Yanıtla #45 : Mayıs 17, 2012, 01:55:24 ÖS »
guzel cevap..benimde yillar once bi sustali deneyimim oldu fakat oda gevsedi falan hic iyi olmamisdi..:(  elinde olunca ister istemez oynuyosun anahtarla..:) bakalim bu sefer guzel biseye benziyor denemekde fayda var ve deneyip deneyimlerimi paylasicam..:)