Gönderen Konu: Vtec II Ön Tampon Lip Montajı, Resimli Anlatım.  (Okunma sayısı 40184 defa)

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
Vtec II Ön Tampon Lip Montajı, Resimli Anlatım.
« : Temmuz 22, 2011, 08:45:01 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar,ürünümüz alttaki linkte bulunan "lif" şeklinde esnek bir plastik malzemedir,yanlız ilandada görüldüğü gibi lip yuvarlanabilecek esneklikte,buda montaj esnasında bihayli zorluk çıkarttı demektir :D (ilan ile alakam yoktur,bende malzemeyi gittim aldım montajını yaptık)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-100-esnek-tampon-alti-ek-lip-50856189/detay/

Tampon makyajlı olduğu için (düz olsaydı çok rahat dönülürdü)yerinde sağlıklı montaj olmayacağını düşünerek tamponumuzu söküyoruz (ki yerinde montaj imkansız,lifte bile alsanız çok zor)

Vtec II tampon nasıl sökülür ?
- Tamponun uç noktalarında çamurluğa bağlanan 1 sağ tarafta 1 sol tarafta 2 adet vidamız mevcut,onları söktükten sonra panjurun üzerinde hemen siyah klipsler görüceksiniz,vida usulu değildir,o klipsleri çıkarttıktan sonra 2 kişi karşılıklı tamponun uç noktalarından tatlı sert çekiniz,(gelmiyor diye kesinlikle haldur huldur çekmeyin,yukarı aşağı yapıp tatlı sert çektiğiniz zaman mutlaka tık die çıkıcaktır)

Tamponu söktükten sonra,temiz bir masaya tamponumuzu yatırıyoruz (cam masa olması tercih) ve lip montajımıza başlıyoruz,

Lip i tampona ne ile tuturucağız ?
- Ön tampon lip imizi Vidalama üsülü ile değilde,malzememiz ince ve plastik olduğu için havalı zımba ile çok kolay ve çok çok sağlam bir şekilde tutturuyoruz..

Lip in içindeki yeşil şerit sizi yanıltmasın,onu ek yerini daha rahat görebilmek adına folyo çektik.

Üstten üçünde resimde görüldüğü üzere,tam köşe noktasında bir dalgalanma söz konusu,sebebi ise lip orda aşağıya düşüyor ve sonra tamponun diğer ucuna doğru tekrar yukarı çıkıyor,bu 2 noktadaki dalgalanmayı aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi düz bir şekilde dalgalanma olduğu yerden keserek alıyoruz,sonra kestiğimiz yerin fazlalığını içeri vererek sağlam bir japon yapıştırıcısı ile yapıştırıyoruz.

evet lip montajımızı bitirdik ve japonladığımız ek yerlerini kurumaya bırakıyoruz.

Kurumaya bırakırken gördükki yapıştırdığımız ek yerlerinin uclarında çok hafif bir çıkıntı oluşmuş,hemen geçiş yerlerinide düzeltiyoruz.

VE SONUÇ

Resimler tel çekimi olduğu için biraz kötüdür,keyifli forumlar.

okn84

Ynt: Vtec II Ön Tampon Lip Montajı, Resimli Anlatım.
« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2011, 08:55:59 ÖÖ »
gule gule kullan guzel olmus

fatih(fb)

« Yanıtla #2 : Temmuz 22, 2011, 09:23:50 ÖÖ »
hayırlı olsun başarılı iş çıkarmışsınız ben ürünün sağlayıcısı olan fatih:)

kastar

« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2011, 12:01:56 ÖS »
Oğuzhan Hayırlı Olsun Ürünün Montajını Yapan Benim:)

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2011, 12:44:07 ÖS »
Oğuzhan Hayırlı Olsun Ürünün Montajını Yapan Benim:)

açıyomuyuz bi tuningci, ne diyosun ? :D

sanli90

« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2011, 01:13:49 ÖS »
Güzel olmuş eline sağlık...

Dinendal

« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2011, 01:51:46 ÖS »
maşallha güzel olmuş ancak bu kadar yumuşak lip ilk defa gördüm :D

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2011, 02:12:33 ÖS »
maşallha güzel olmuş ancak bu kadar yumuşak lip ilk defa gördüm :D

evet malzeme gayet yumuşak ama benim bihayli hoşuma gitti çalışma :) artık o kadar uğraştan sonramıdır bilmem ama daha toplu durdu aracın önü :D

civicci35

« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2011, 03:07:24 ÖS »
aslında bu kadar yumuşak olması biyerde iyi diğer türlü en ufak bi sürtmede çatlama yada kırılma yapıyordu.böylece bu olayınında önüne geçer.sağlam monte edilirse yerinden çıkma yapmaz.

kastar

« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2011, 03:15:18 ÖS »
Sağlam Monte Edilirse Çıkmaz Demişsin Kesinlikle Yerinden Çıkartamazsın 10 Cm Yerini Geri Sökmek İstedim Ama Çok Zor Çıkartamadık.

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Temmuz 22, 2011, 03:18:22 ÖS »
aslında bu kadar yumuşak olması biyerde iyi diğer türlü en ufak bi sürtmede çatlama yada kırılma yapıyordu.böylece bu olayınında önüne geçer.sağlam monte edilirse yerinden çıkma yapmaz.

kesinlikle doğru,ama yumuşak olmasının tek dezavantajı montaj esnasında bihayli zorluk çektirdi yoksa tampon paramparça olur lip tamponu tek parça halinde tutar, okadar iyi tuttu :)
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2011, 03:19:39 ÖS Gönderen: oguzhanbekar »

fatih(fb)

« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2011, 11:33:30 ÖS »
sürtme çatlama patlama yerinde çıkma ihtimali bile yok:)

kesinlikle doğru,ama yumuşak olmasının tek dezavantajı montaj esnasında bihayli zorluk çektirdi yoksa tampon paramparça olur lip tamponu tek parça halinde tutar, okadar iyi tuttu :)
hocam vtec 2 lerin tampondaki çıkıntıdan dolayı zor oldu sizinki:) ek eg kasalarda falan hiç sıkıntı yok direk pat pat zımba tamam:)

ekuzdere

« Yanıtla #12 : Temmuz 23, 2011, 01:37:20 ÖÖ »
Faydalı paylaşım birçok arkadaşın işini görür..

Esinti

« Yanıtla #13 : Temmuz 23, 2011, 12:12:23 ÖS »
güzel olmuş paylaşım icin sağol

bRk26

« Yanıtla #14 : Temmuz 24, 2011, 12:27:59 ÖÖ »
Eline Sağlık Abi Süper Olmuş Denemek Lazım Aslında Ama Benim Elimde Kalıcağına %1 Milyon Garanti Verebilirim =) =)

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Temmuz 25, 2011, 09:58:52 ÖÖ »
teşekkür ederim arkadaşlar,yararlı olabildiysek ne mutlu bize ;)
burak elimde kalacağına derken ? taktıktan sonra parçalarımmı diyosun yoksa takarkenmi parçalarım diyosun ?

hsncck26

« Yanıtla #16 : Temmuz 27, 2011, 08:28:10 ÖÖ »
hocam çok güzel olmuş elinize sağlık . öncelikle bikaç soruum olacak :)
1)linkteki ilandan 30 tl lık mi aldınız ?
2)bizim kasa makyajlı ya önden bi kaç foto daha uzaktan alabılırmıyız :)
3) kapı kolları ıcınne dusunuyorsun ?
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2011, 08:29:01 ÖÖ Gönderen: hsncck26 »

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Temmuz 27, 2011, 08:41:21 ÖÖ »
hocam çok güzel olmuş elinize sağlık . öncelikle bikaç soruum olacak :)
1)linkteki ilandan 30 tl lık mi aldınız ?
2)bizim kasa makyajlı ya önden bi kaç foto daha uzaktan alabılırmıyız :)
3) kapı kolları ıcınne dusunuyorsun ?

1)evet hasan ilandaki ürünü alıp montajladık
2)foto çektim,bikaçtane daha çekeyim koyucam siteye,ama emin ol çok başarılı çok hoş durdu
3)kapı kolları içinde öyle bırakıcam,japon civic olduğu bitek ordan anlaşılıyor(birde arkalar kampana olmasından :) ),geri kalanı komple es görünümlü yaptım,
es jantlar (haliyle 15"oldu 4 tanede sıfır michelin),marşpiyeler,sisler,paçalıklar,mugen cam vizörleri,honda cdçalar teyp,bide son olarak bu lip işte,çok harcadık çook :D

birde sana tavsiyem,ön tampon plakanı slikonlamışsın ya,plaka plastiği ile bir plalakık ile montajla,daha dolgun,sade ve hoş duruyo,tercih meselesi tabi.
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2011, 08:44:34 ÖÖ Gönderen: oguzhanbekar »

galantus

« Yanıtla #18 : Temmuz 27, 2011, 08:46:10 ÖÖ »
güzel çalışma olmuş emeği gecen herkesin eline sağlık fakat siyah olduğu için görünüş olarak benim pek hoşuma gitmedi. Bu ürünü boyama imkanı varmı acaba. Birde ön plakalık iptali yaptırsanız daha hoş olur bence tabiki zevk sizin
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2011, 08:48:05 ÖÖ Gönderen: galantus »

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Temmuz 27, 2011, 08:47:56 ÖÖ »
güzel çalışma olmuş emeği gecen herkesin eline sağlık fakat siyah olduğu için görünüş olarak benim pek hoşuma gitmedi. Bu ürünü boyama imkanı varmı acaba.

plastik astarı atıp boyarsınız,alternatif olarak gri folyoda çekebilirsiniz,fakat bu yere bihayli yakın olduğu için,taş,mıcır,pislik,sürtmelerden attığını boya yada çektiğiniz folyo zarar görücektir,o yüzden en temizi bu şekil kalsın dedik,ama yakından baktığınız zaman emin olun daha hoş duruyor,yakında yeni fotoları eklicem başka bi konu altında,aracı komple yani.

gazapd216

« Yanıtla #20 : Temmuz 27, 2011, 08:58:00 ÖÖ »
paylaşım için sağolasın bende aldım aynı lipten c.tesi günü  >=ok , fatih sağolsun bulmuş bu lipi :D en güzeli bu bence en azından kırıldı,boyası çizildi derdi yok . bende takınca fotoları paylaşırım.

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Temmuz 27, 2011, 09:18:09 ÖÖ »
senin tampona montajı daha kolay dostum,ama tamponu sökersen daha düzgün bir işçilik çıkartırsın ufak bi tavsiye ;)

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Temmuz 27, 2011, 09:47:10 ÖÖ »
Buda daha uzaktan bir çekim...Es japon :D

« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2011, 09:48:26 ÖÖ Gönderen: oguzhanbekar »

Qzann

« Yanıtla #23 : Temmuz 27, 2011, 08:59:00 ÖS »
tek kelimeyle  harika !
yanlız plakalıgını kaldırıp atıppp, plakanıda fiberle kalınlaştırsan daha bi asil durur arac.buda bnim gorusum tabi..
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2011, 09:01:42 ÖS Gönderen: Qzann »

Dinendal

« Yanıtla #24 : Temmuz 27, 2011, 09:15:07 ÖS »
gerçekten on numara olmuş en yakın zamanda bu lipten çözüyorum :)
maşallah diyelim nazar değmesin