Gönderen Konu: LPG YARDIM!!!  (Okunma sayısı 10231 defa)

ilkeronat

Ynt: LPG YARDIM!!!
« Yanıtla #25 : Temmuz 31, 2009, 06:27:10 ÖÖ »
BRC 2A muhendisligin servis agi genis (digerlerini bilmiyorum). turkiyenin neresinde olursaniz olun seyahat sirasinda bile bir probleminiz oldugunda (ki insallah olmaz) bulundugunuz yere en yakin bayiiye gidip destek alabiliyorsunuz.

loverman46

« Yanıtla #26 : Ağustos 06, 2009, 12:18:41 ÖS »
bendede 2000 ies var uzun km boyunca sıralı lpg kullanıyorum baykan marka lavoto malzemeleri kullanılıyo markadan dolayı arada 300 tl fiyat farkı var şehir içi 150 şehir dışıda 125 civarı yakıyo arıza lambasıda yanmıyo benzinle kullanıyomuşum gibi kesiciye felan giriyo memnunum yani

umutcan

« Yanıtla #27 : Eylül 02, 2009, 02:24:44 ÖS »
Lpg kullanıcılarından biri de benim.

2000 model Civic 1.4 is (sedan) aracımda Atiker marka sıralı lpg sistemi kullanıyorum İstanbul'da Bostancı oto sanayi sitesinde yaptırdım firma ismini öğrenmek isteyen olursa ö.m le yollayabilirim.

Oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim lakin ufak bir hesap yapmak gerkirse İstanbul'dan Keşan'a 298 km yol kat ettim ve tekrar depoyu doldurduğumda 35.00TL ücret ödedim. Bu da km'de yaklaşık 11.7 kuruşa tekabül eder. Şehir içi kullanımda da şu ana kadar 15 kuruşu geçtiğini görmedim. Performans konusunda sadece rampa çıkışlarında kaybı oldu aracın onun dışında cana değer bir kayıp yaşamadım.

Ücretine gelince 990 TL / 10 ay kredi kartı ile de ödeme yapabiliyorsunuz ve Atiker servisi olan herhangi bir ilde sisteminizin kontrolünü ücretsiz yaptırabilir garanti olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Reklam yapmış gibi oldum sanırım :) ancak sadece tecrübelerimi anlattım.

Saygılar

Umut Can ÖKSÜZ

integtant_83

« Yanıtla #28 : Eylül 02, 2009, 11:02:41 ÖS »
LPG\Benzin oranlamasında masrafları karşılaştırırken sadece yakıta ödenen paraya bakmamak gerek. Lpg'siz bir honda'nın motor kaputunu bakımdan bakıma açarsınız. Yani yalnızca yağ,su,filtre v.s. gibib standart masraflar. Oysa Lpg takılıysa motordaki direkt değil belki ama dolaylı masrafları düşünmek gerek. Yakıt hesabına bunlarda eklenip tasarrufun miktarı daha sağlıklı ölçülebilir diye düşünüyorum. Örn: Lpg'li araçta subap ayarının sık yapılması gerekliliği, bujiler sık değişimi,benzin yollarında zamanla aksamalar yaratacak parçalar,bu işlemler için ödenen işçilik ücretleri,....
          Diğer bir açıdan da şu anki lpg fiyatlarına pek güvenim yok. Talep fazlalaşıyor fiyat dengeleri bozulabilir 

MaximuS

« Yanıtla #29 : Eylül 03, 2009, 12:20:38 ÖS »
umutcan arkadaşım;
sen atikerden memnun olabilirsin. ben de bütün atikerlerde sıkıntı var demedim zaten. ayrıca verdiğin yakıt değerleri lpg kitinin markasına göre değil, takılan araca ve kullanıma göre değişir. haa seninle polemiğe de girmek istemiyorum ama atikerin ve diğer italyan markalarının (brc,tartarini vb.) malzemelerini yanyana koyup baktığında, hiç konuyla ilgili olmayan birisi bile olsa aradaki kalite farkını rahatça anlıyor... sitedeki arkadaşlar içinde atiker taktırmayı düşünen varsa tekrar düşünsünler...

umutcan

« Yanıtla #30 : Eylül 03, 2009, 02:56:28 ÖS »
:) inan senin mesajına itafen yazmadım ben :)

Hatta direkt böyle bir başlık açılmış madem ben de tecrübelerimi aktarayım dedim yani anlayacağın iletini okumadım bile :) ama tabiki marka marka kalite fark edecektir buna karşı sözüm yok ancak ben memnunum şimdilik, önümüzdeki geçecek süre zarfında neler değişecek yaşayarak göreceğiz ;)

alkan

« Yanıtla #31 : Eylül 03, 2009, 03:08:49 ÖS »
arkadaşlar sıze ben bişey soyleyeyım 2001 model honda cıvıc 1.6 ies aracım var 1 sene once tup taktırmıya karar verdim bilirsinız voltran marka lpg kitini cok sorun cıkarır kımse tavsiye etmez o zmanda brc ile arasında 500 tl fark vardı bn voltran taktırdım şimdi mutluyum arkdaslar tık yok arabada saat gibi calısıor kmde sehir içi 1.70 ltresi 152 krş yakıyor yani kısacası anlayacagınız
bu işler birazda şanş işi :) vede atiker voltrandan daha iyi bir marka  tercih sizin belki iyisinı taktırınca sorun cıkaracak kimse bılemezz şans işte
« Son Düzenleme: Eylül 03, 2009, 03:10:14 ÖS Gönderen: alkan »

mali

« Yanıtla #32 : Eylül 03, 2009, 10:04:14 ÖS »
tabiki şans işi benim eski arabamda voltran vardı arada bir ayardan ayrı sorun çıkarmadı ama yinede ben voltran kullanmam

yilmazazra

« Yanıtla #33 : Eylül 18, 2010, 08:37:24 ÖS »
iyi günler bende bugün honda aldım ve almayanlarında bir an önce almalarını tavsiye ediyorum bende zavoli taktıracağım çünkü garantisi devam edecek servis kendisi gönderiyor.garantisi devam edenler zavoli taktırsınlar.

maisiyah

« Yanıtla #34 : Ekim 03, 2010, 05:41:55 ÖS »
2004 vtec II 1 yıldır atiker kullanıyorum araba 30 litreyle 350 km yol yapıyor arıza ışığım yanmıyor performansı çok iyi. artık atiker eskisi gibi değil arkadaşlar müthiş ARGE çalışmaları yapıyorlar. sağlam bir işçilikle dünya para ödemenize gerek yok diye düşünüyorum. bu arada haftada en az 10-20 km benzinle gidiyorum ve akşam arabamı stop etmeden önce mutlak benzine alıp kapatıyorum, motor ıslak kalıyor. tavsiye ederim

drmeckel

« Yanıtla #35 : Ekim 10, 2010, 01:27:44 ÖÖ »
2005 civic var. 3 yıldır tartarini takılı. ama tartarini tavsiye etmiyorum. her markaya uyum sağlayan lpg sistemleri var. bence brc civiclere daha iyi gidiyor. takan serviste çok önemli ayarlarını yapmasını bilmesi lazım benim araç otomatik erzurumda kiler bir türlü ayarlarını yapamamişlardı. taktığıma takacağıma pişman olmuştum. artık konyadayım burda yapılan ayarlardan sonra yaklaşık 1.5 senedir hiç  lamba yanmadı, performans kaybıda yok. ama şimdiki aklım  olsaydı civic e brc taktırırdım.

MaximuS

« Yanıtla #36 : Ekim 11, 2010, 10:35:16 ÖS »
2005 civic var. 3 yıldır tartarini takılı. ama tartarini tavsiye etmiyorum. her markaya uyum sağlayan lpg sistemleri var. bence brc civiclere daha iyi gidiyor. takan serviste çok önemli ayarlarını yapmasını bilmesi lazım benim araç otomatik erzurumda kiler bir türlü ayarlarını yapamamişlardı. taktığıma takacağıma pişman olmuştum. artık konyadayım burda yapılan ayarlardan sonra yaklaşık 1.5 senedir hiç  lamba yanmadı, performans kaybıda yok. ama şimdiki aklım  olsaydı civic e brc taktırırdım.
arkadaşım malesef, lpg de işçilik en önemli olay. aynı araba bende de vardı. 2008 de tartarini taktırdım ve sadece ayar için 1 kere gittim. adamın dükkanını hatta yüzünü unuttum. hiç bir sorun çıkarmadı. zaten italyan markaları birbirlerine kalite olarak oldukça yakın, tekrar söylüyorum iş malesef işçilikte bitiyor...