Gönderen Konu: vtec 2 ye vtı motoru..  (Okunma sayısı 9573 defa)

karizmatik871

vtec 2 ye vtı motoru..
« : Ağustos 24, 2011, 09:43:16 ÖS »
slm arkadaşlar honda chip konusunda verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yeni bir proje geldi aklıma ve konu açayım dedim.
    -şimdi bu vtec2 motorunun üstünde bi dünya para harcayıp hp yükseltmekle uğraşacağıma,bir tane komple vtı motoru bulup swaplayayım diyorum.motor yatak sarık falanda olsa önemli değil,kendi oto tamir atölyemiz var.orada boş zamanlarımda sıfırdan rektefiye yapar ve performans ürünleri alıp(dereceli egzantrik,ona göre segman,yatak,piston vs.)hazır motoru açmışken bu ürünlerle güçlendirebilirz.he neden bu kadar uğraşıcan vtec 2 ile,sat vtı al diyebilirsiniz,yada yeni kasada alabilirm aslında.ama vtec 2 kasa benimiçin süper bir kasa inanın aracım yıkamadayken tek yaptığım karşısında taburede oturup çay sigara içmek :D hele aracı yere bastın mı,izlemekten kendimi alamıyorum.bu sebepten seviyorum ve uzun zamanlar binerim diyorum allah kaza bela ölüm kalım göstermez se.2006 model es7.68.000 km de.yeni kasa da güzel oluyor dıştan body kıt yapınca ama ne kadar basarsan bas yere yinede büyük ve yüksek gözüken bi arac.fazla uzatmadan,aracıma vtı motoru swaplayalım diyorum,düşündüğümde motor şanzuman kulakları akisleri vs. uydururuz diye düşünüyorum.acaba forumda bunu hiç yapan arkadaş varmıdır.ve bu konuda bilginizi almak isterim arkadaşlar.sonuçta 3000-5000tl harcayıp 20-30hp almaya uğraşmaktansa iyi kötü bir vtı motoru bulup toplasam daha iyi olur direk 160hp le başlarız olaya diyorum.gözümdeki rakamda zaten 5000-10.000tl arası olur diye düşünüyorum,alacağım komple motorun fiyatı.başınızı ağrıtmış olabilirim,kusuruma bakmayın arkadaşlar,anlat anlat bitmiyor :D

ozN

Ynt: vtec 2 ye vtı motoru..
« Yanıtla #1 : Ağustos 25, 2011, 12:39:53 ÖÖ »
güzel konu yardımcı lanlara takip edelim

mali

« Yanıtla #2 : Ağustos 25, 2011, 06:40:51 ÖÖ »
daha önce yapıldığını bilmiyorum
yurt dışında yapılan uygulamaları görünce burda neden olmasın
bence en büyük sorun işin resmi boyutu
kendin bu işten anlıyosun ruhsat vs işlerini halletnmi bu iş olur

galantus

« Yanıtla #3 : Ağustos 25, 2011, 08:35:31 ÖÖ »
slm arkadaşlar honda chip konusunda verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yeni bir proje geldi aklıma ve konu açayım dedim.
    -şimdi bu vtec2 motorunun üstünde bi dünya para harcayıp hp yükseltmekle uğraşacağıma,bir tane komple vtı motoru bulup swaplayayım diyorum.motor yatak sarık falanda olsa önemli değil,kendi oto tamir atölyemiz var.orada boş zamanlarımda sıfırdan rektefiye yapar ve performans ürünleri alıp(dereceli egzantrik,ona göre segman,yatak,piston vs.)hazır motoru açmışken bu ürünlerle güçlendirebilirz.he neden bu kadar uğraşıcan vtec 2 ile,sat vtı al diyebilirsiniz,yada yeni kasada alabilirm aslında.ama vtec 2 kasa benimiçin süper bir kasa inanın aracım yıkamadayken tek yaptığım karşısında taburede oturup çay sigara içmek :D hele aracı yere bastın mı,izlemekten kendimi alamıyorum.bu sebepten seviyorum ve uzun zamanlar binerim diyorum allah kaza bela ölüm kalım göstermez se.2006 model es7.68.000 km de.yeni kasa da güzel oluyor dıştan body kıt yapınca ama ne kadar basarsan bas yere yinede büyük ve yüksek gözüken bi arac.fazla uzatmadan,aracıma vtı motoru swaplayalım diyorum,düşündüğümde motor şanzuman kulakları akisleri vs. uydururuz diye düşünüyorum.acaba forumda bunu hiç yapan arkadaş varmıdır.ve bu konuda bilginizi almak isterim arkadaşlar.sonuçta 3000-5000tl harcayıp 20-30hp almaya uğraşmaktansa iyi kötü bir vtı motoru bulup toplasam daha iyi olur direk 160hp le başlarız olaya diyorum.gözümdeki rakamda zaten 5000-10.000tl arası olur diye düşünüyorum,alacağım komple motorun fiyatı.başınızı ağrıtmış olabilirim,kusuruma bakmayın arkadaşlar,anlat anlat bitmiyor :D
vtec 2 mod öyle abartılacak fiyatlarda cıkmıyorki. Heleki formdan 2. el sağlam alırsan cok uygun olur. Mesela 4 2 1 headers 51 lik düz boru simota kit son susturucu tahmini 1000 lirayı bulmaz. Bunlar dynoda 128 bg cıktı arkadaşın. Tabi 160 bg le kıyas olmaz orası ayrı. Yapabilirsen süper olur ama malininde dediği gibi işin birde resmi boyutu var.

karizmatik871

« Yanıtla #4 : Ağustos 25, 2011, 03:05:23 ÖS »
bildiğim kadarıyla hasarlı araclar dağıtıldıktan sonra örneğin motor faturalı olarak satılıyor ve faturası olduğu için ruhasata işletmede bir problem olacağını snmıyorum.neticede vtı da 1.6 vtec 2 de 1.6.işletme kısmını iyice araştırmam lazım.dediğim gibi karoserin içine vtı motoru kolaylıkla olur benim görüşüm.ve ortaya direk 160 hp stoc vtec 2 çıkar.

ozN

« Yanıtla #5 : Ağustos 25, 2011, 07:20:58 ÖS »
canavar olur :D

DENON

« Yanıtla #6 : Ağustos 25, 2011, 07:53:09 ÖS »
hiç uğraşma ben sana vtec2 için hazır yapılmış turbo kıtı vereyım saglıklı sıhhatlı 180 hp gez bır gecede montajını yap, faturaydı motor işletmeydi , b16 nın adaptasyonuydu bır suru paran gıder agırlık merkezı farklı oldugundan o motor vtec2 de performans vermez güç kaybı yaşarsın

Cntknatly

« Yanıtla #7 : Ağustos 25, 2011, 08:23:57 ÖS »
denon 'dan video bekliyoruz*** 

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #8 : Ağustos 25, 2011, 08:58:02 ÖS »
Denon Yani Yusuf Abi Diyorsa Dinlemelisin. Mod Konusunda vTEC2 De Bir Dahidir Kendisi. Bilgi Alıp Az Para Çok Hp Alabilirsin Diye Düşünüyorum...

mindhunter34

« Yanıtla #9 : Ağustos 25, 2011, 09:32:13 ÖS »
kardeş resmi yönden sıkıntı yasarsın. motoru taktığında proje cizdireksin en önemli olan egsoz emisyon gürültü değerleri normal standartlarda olmadığı zaman çizilmiyor proje.ayrıca yetkili servisten bu değerlere uygun olduğuna dair bir belge alıyosun.  senin bahsettiğin motorlar giren motorla cıkan motor aynı değerlere sahip yani mukayase raporu(motor gücü kw oranları vs.) aynı.  önemli olan proje çizdirdikten sonra tsenin onaylaması. Kısacası projen onaylanırsa servisten de teknik raporu alırsan ruhsata işletebilrsin.

kayaci26

« Yanıtla #10 : Ağustos 25, 2011, 10:14:34 ÖS »
hiç uğraşma ben sana vtec2 için hazır yapılmış turbo kıtı vereyım saglıklı sıhhatlı 180 hp gez bır gecede montajını yap, faturaydı motor işletmeydi , b16 nın adaptasyonuydu bır suru paran gıder agırlık merkezı farklı oldugundan o motor vtec2 de performans vermez güç kaybı yaşarsın

+5500

madem bineceksin... Yusuf abini dinle... baka türlü uğraşma... Bir arkadaş blok patlatttı onun için bile epey gitt geldi... sen ki komple motor değiştirecen...

Heni desen ki ies e VTI motoru takacam anlarım, aklıma yatar... ES7 nin karoser başka dostum olmz demiyorum ama TUTMMAZ . . .

karizmatik871

« Yanıtla #11 : Ağustos 26, 2011, 11:00:07 ÖÖ »
slm denon önerin için tşkrlr.zannedersem bursadasın,ben kocaelideyim.olmazsa gelirim bir görüşmüş oluruz.turbo kitte neler var öğrenebilirmiyim,turbonun türbini revizyonlumu yoksa sıfır mı?pistonları ve segmanları da varmı?fiyatıyla ve geniş bir bilgi ile cevabını bekliyorum.saygılar..

goldbergbrk

« Yanıtla #12 : Ağustos 26, 2011, 03:36:26 ÖS »
imkanın var gibi piston conta vs genişleterek ve değiştirerek işe başlıyabilirsin sonra güzelcede bir turbo yap mis gibi bin araca.