Gönderen Konu: VTEC2 - ön plakalık iptali  (Okunma sayısı 4676 defa)

hunace

VTEC2 - ön plakalık iptali
« : Ekim 11, 2009, 04:37:26 ÖS »
selamlar.
daha önce bi kac konuda bunun bahsi geçmişti. aracin önündeki plakalığı çıkardığımızda altindan kare plakalık için hazırlanmış bir şekil çıkıyor. yani uzun plakalar oraya takildiğinda kenarlarında boşluk oluyor. Daha önce bu şekilde takan arkadaşlar vardi, dişaridada böyle takmış arabalar görüyordum. ama kenarlarda kalan boşluklar görünümü bozuyordu. bu yüzden şöyle bi çalişma yaptim, resimlerini de ekliyorum.

önce siyah plakalığı söküp attım. sonra plakanın arkasina çift taraflı bantla ve şeffaf silikonla tampona yapiştirdim. kenarlarda kalana boşlukları ise beyaz silikonla doldurdum. işlem tamam. süper olmadi ama kenarlardaki boşluklara göre iyi oldu.

novalgine22

• Ziyaretçi
Ynt: VTEC2 - ön plakalık iptali
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2009, 05:29:47 ÖS »
kare plaka takmak ıstemıyosan fıbercıde dızelltır orayı puruzssuz 10 numara olur gotuntu acısından da daha hos olur.tabı bıraz masraflı olur tanponu komple boyatman gerekebılır

hunace

« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2009, 07:06:52 ÖS »
kare plaka takmak ıstemıyosan fıbercıde dızelltır orayı puruzssuz 10 numara olur gotuntu acısından da daha hos olur.tabı bıraz masraflı olur tanponu komple boyatman gerekebılır

bilgi icin tesekkurler. masraftan kactiğim için böyle bişey yapmaya çaliştim kendi kendime. yoksa aklimdaki zaten tamponu değiştirmek :)

et302gti

« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2009, 11:09:27 ÖS »
bende iptal ettim plakaliğı ama benimkinde o kare plakalık şekli çıkmadı:) 2005 vtec2 japon montaj arabam... bence oraya güzell bi app kare plaka al, çok daha güzel olur, 15 tl falan. ama bu halide kötü olmamış emeğine sağlık...

hunace

« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2009, 11:14:51 ÖÖ »
bende iptal ettim plakaliğı ama benimkinde o kare plakalık şekli çıkmadı:) 2005 vtec2 japon montaj arabam... bence oraya güzell bi app kare plaka al, çok daha güzel olur, 15 tl falan. ama bu halide kötü olmamış emeğine sağlık...

emin değilim ama makyajlı kasalarin tamponda bu kare palakalik yeri olmuyor galiba. bilgi icin tesekkurler.

zack

« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2009, 11:27:59 ÖÖ »
Makyajlı kasada kare plakalık yeri yok.  Direk tampona çift taraflı bant ve silikon ile uygulama yapmak gerek.