Gönderen Konu: Vtec2 için Kutu İçi Performans filtresi mi, Cai mi tavsiye edersiniz?  (Okunma sayısı 4507 defa)

oguzz

Merhaba, aracım 2005 Vtec2 Es. yakında 40 bin bakımına girecek, hava filtresini orjinali ile değilde Kutu içi olan K&N marka yada Simota'nın Aero form modeli olan CAİ ile değiştirmek istiyorum, performans ve yakıt ekonomosi öncelikli olmak üzere ve güzel bir motor sesi alabileceğim bu iki üründen hangisini tavsiye edersiniz? Ayrca yağ değişiminde de tam sentetik (5-30W) kullanmak istiyorum doğru bir seçim mi yapmış olrum? Cevaplar için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım...

oguzz

Ynt: Vtec2 için Kutu İçi Performans filtresi mi, Cai mi tavsiye edersiniz?
« Yanıtla #1 : Haziran 17, 2010, 06:58:11 ÖÖ »
Güncel arkadaşlar yok mu acaba bir önerisi olan?... :ağlaa

silvervtec2

« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2010, 09:03:33 ÖÖ »
5-30w kullanıyorum aracım 2004 es cok memnunum sesınden calısmasına farkı hissedilir
Merhaba, aracım 2005 Vtec2 Es. yakında 40 bin bakımına girecek, hava filtresini orjinali ile değilde Kutu içi olan K&N marka yada Simota'nın Aero form modeli olan CAİ ile değiştirmek istiyorum, performans ve yakıt ekonomosi öncelikli olmak üzere ve güzel bir motor sesi alabileceğim bu iki üründen hangisini tavsiye edersiniz? Ayrca yağ değişiminde de tam sentetik (5-30W) kullanmak istiyorum doğru bir seçim mi yapmış olrum? Cevaplar için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım...

bbaris

« Yanıtla #3 : Haziran 17, 2010, 09:18:10 ÖÖ »
hava filtresinde kutu içi kullandım ses alamazsın şu anda simota air from 2 kullanıyom memnunum ses olarak güzel.basmassan yakıtta ii.

oguzz

« Yanıtla #4 : Haziran 17, 2010, 09:45:44 ÖÖ »
hava filtresinde kutu içi kullandım ses alamazsın şu anda simota air from 2 kullanıyom memnunum ses olarak güzel.basmassan yakıtta ii.

Sanırım Simota Aero form da yüksek devirlerde güzel ses veriyor,  uzun yolda bu ses rahatsız edici oluyor mu yoksa pek farkedilmiyormu, bi de en uygun fiyatta nerden temin edebilrim?

bbaris

« Yanıtla #5 : Haziran 17, 2010, 09:54:19 ÖÖ »
ben uzun yoldada kullandım zaten 4000 devirlere doğru sese giriyo uzun yolda 100-120 arası gidersen ses rahatsız etmiyo.ama ses çok tatlı.sıfırları 300-350 arası gibi ben ikinci el aldım.

oguzz

« Yanıtla #6 : Haziran 17, 2010, 09:57:42 ÖÖ »
http://www.hepsiburada.com/simota-honda-civic-16-aeroform-01-06-intake-filtre-kiti-840308/ProductDetails.aspx?productId=otm840308&categoryId=20006749 Linkde fiyat uygun mudur sizce? Montajı kendimiz yapabilirmiyiz yoksa sanayide bir ustaya mı taktırsak dah iyi olur?

ilkeronat

« Yanıtla #7 : Haziran 17, 2010, 10:06:35 ÖÖ »
ariza isigi yakar mi bu bilen var mi?

bbaris

« Yanıtla #8 : Haziran 17, 2010, 10:07:09 ÖÖ »
fiyat ii kendinde takabilirsin çok zor değil elin yatkınsa takabilirsin.sensör girişleri var iki tane önemli olan.

bbaris

« Yanıtla #9 : Haziran 17, 2010, 10:07:58 ÖÖ »
sensör girişleri var arkadaşım arıza ışığı yakmıyo.

ilkeronat

« Yanıtla #10 : Haziran 17, 2010, 12:23:46 ÖS »
sensör girişleri var arkadaşım arıza ışığı yakmıyo.
eyvallah

berkxg

• full indir
« Yanıtla #11 : Haziran 19, 2010, 10:14:44 ÖS »
arkadaşım, benim yeni kasada AEM cold air intake kit var. fakat yağmurlu havalarda veya yıkadıktan sonra ıslanıyor. devirli kullanırsan da debimetreye su çekiyor arıza lambası yakıyor.. bunları da yaz bi köşeye ;)

kacaman

« Yanıtla #12 : Haziran 19, 2010, 10:58:38 ÖS »
aem caı var bende, sesinden çooook memnunum, düşük devirlerde sanki daha atak oldu araç fakat arabayı yıkatırsan yada yağmurlu havalarda ıslanıyor, çok sıkıştırdığında arıza ışığı vsa ışığı falan yakıyo, lpg varsa ve basarsan sesi duymak için kesin ışık yanıyor, basmak isteğimde benzine alıyorum, tıkır tıkır gezerken lpg böyle idare ediyoz