Gönderen Konu: vtec2 header ve kat iptali resimli...  (Okunma sayısı 15461 defa)

aviator35

vtec2 header ve kat iptali resimli...
« : Ocak 01, 2010, 06:16:27 ÖS »
 forumda gökhan7084 nickli arkadaşımızdan aldığım, dc 4-2-1 header'i bir kaç haftalık ekonomik toparlanma sürecinin ardından kat iptali ve komple 51'lik ile sona ulaştırma projemi gerçekleştirdim. montajda saatlerini harcayan 3ncü sanayi erbabından okan abi'ye teşekkürü borç bilirim, bir iş gibi değil bir eğlence havasında işimizi gördük ve benim açımdan harika bir sanayi günüydü. 51'lik boru konusunda da izmirdeki bir başka honda  sitesinin admini olan .,?!_ abi'nin katkısı için de ayrıca teşekkür ederim, şimdilik aracım kafamdaki spec'lere ulaştığı için çok mutluyum, bir sene önce aldığım günlerde açtığım dünden bugüne angel isimli konuma bakıp aracımın ilk halini gördükten sonra vtec2'ler için belki en belirgin farkı yaratan header kat iptali projemi de gerçekleştirince bir hayli yol aldığım için ayrıca mutluyum ve bu mutluğumu sizin gibi otomobil sevdalısı arkadaşlarla paylaşmak istedim, herkese iyi forumlar:)

orijinal header...

okan abi çok çalıştı sağolsun:)

okan abi'nin abisi de işin ucundan tuttu muhabbet baya güzeldi:)

ben de ayak altında işte;)

« Son Düzenleme: Ocak 01, 2010, 06:19:10 ÖS Gönderen: poşetçay »

poşetçay

• Ziyaretçi
Ynt: vtec2 header ve kat iptali resimli...
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2010, 06:25:59 ÖS »
hayırlısı olsun güle gül kullanda başka bi honda sitesinin admininden bize ney onu anlamdım ayrıca boru kıvırmak yerine nie kaynak yaptılar anlamadım

aviator35

« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2010, 10:45:37 ÖS »
bize ney derken? burada paylaşım yapıyoruz başka siteler düşman mı ki bahsetmeyelim yardımı dokunan bir kişi var bahsetmek istedim sadece ok?:) boru vtec2 için direkt al ve tak üretim olacak şekilde hazırlandı, fakat benim katın flexi kısmı daha önceden onarım gördüğünden o kısım biraz hesaplanana göre uzun ve de son susturucum da hattın gidişine uygun olmadığından kaynak kesim vb bir takım ekstralar oldu, boru kıvırma ile yapılan düz boruda 51mm çapı korumak pek mümkün değil ve bu da akışı bozuyor, bu yüzden iş temiz olsun diye bekledik bir süre ancak elbette fabrikasyon olmadığından ve devamı gelecek bir serinin ilk ürünü olmasından dolayı bir takım uyumsuzluklar oldu onlar da giderildi bir şekilde...

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2010, 10:56:07 ÖS »
bize ney derken? burada paylaşım yapıyoruz başka siteler düşman mı ki bahsetmeyelim yardımı dokunan bir kişi var bahsetmek istedim sadece ok?:) boru vtec2 için direkt al ve tak üretim olacak şekilde hazırlandı, fakat benim katın flexi kısmı daha önceden onarım gördüğünden o kısım biraz hesaplanana göre uzun ve de son susturucum da hattın gidişine uygun olmadığından kaynak kesim vb bir takım ekstralar oldu, boru kıvırma ile yapılan düz boruda 51mm çapı korumak pek mümkün değil ve bu da akışı bozuyor, bu yüzden iş temiz olsun diye bekledik bir süre ancak elbette fabrikasyon olmadığından ve devamı gelecek bir serinin ilk ürünü olmasından dolayı bir takım uyumsuzluklar oldu onlar da giderildi bir şekilde...
başka siteler deil bize zarar wermeye çalışanlar war bide onlara yardım etmeye çalışanlar biz bi çok sitenin sahipleri adminleri ile görüşüyoruz dostuz arkadasız bu forum ortamlarında herkez neyin ne oldunu bilir neyin niçin yapıldınıda bilir yeterki biz alet olmıyalım art niyetli kişilere egzost sistemin bidaha hayırlı olsun...

aviator35

« Yanıtla #4 : Ocak 01, 2010, 11:32:15 ÖS »
duyarlılığınız için teşekkür ederim admin bey ancak benim konumda ben bir düşmanlık, art niyet sezemedim ama siz diyorsanız vardır bir bildiğiniz, teşekkür ederim bu arada.

Çağrı

« Yanıtla #5 : Ocak 01, 2010, 11:35:41 ÖS »
hersey guselde bıde son susturucuya el atsan ıyı olur hemde baya iyi.hayırlı olsun zevkını cıkararak kullanman dılkelerımde umarım orj jantlarla degılsındır zabddetmesı zor oluyor biraz

Serkan VTEC

« Yanıtla #6 : Ocak 02, 2010, 12:59:35 ÖÖ »
Hayırlı olsun güle güle kullanın.Son susturucuya kaynak yerine kelepçe yapılması daha uygun olurdu diye düşünüyorum.

aviator35

« Yanıtla #7 : Ocak 02, 2010, 10:19:48 ÖÖ »
son susturucu olarak biraz ekonomik olarak topARlandıktan sonra giriş çıkış 51'lik güzel bir şeyler düşünüyorum, şu an bendeki son susturucu  bedelsiz olarak bir ustam tarafından bana verildi, ona da bir şeyler düşüncez, teşekkür ederim.

MaximuS

« Yanıtla #8 : Ocak 02, 2010, 11:09:56 ÖÖ »
hayırlı olsun güle güle kullan...

lordkaradavut

« Yanıtla #9 : Ocak 08, 2010, 01:22:27 ÖS »
kardesım hayırlı olsun.Performansta bı fark ssettınmı pekı?

DENON

« Yanıtla #10 : Ocak 08, 2010, 01:28:27 ÖS »
stock vtec2 ye aracın kondisyonuna göre çok rahat 4-5 boyu vardır en mütevazi. çünkü ben kullanıyorum aynı sistemi stock vtec2 ile arasında uçurum var.

lordkaradavut

« Yanıtla #11 : Ocak 08, 2010, 02:28:24 ÖS »
o zmn sıradakı ıslem headers-kat kesınlestı artık :D

aviator35

« Yanıtla #12 : Ocak 08, 2010, 05:14:24 ÖS »
ewet ilk üç vitesi araç çatır çatır bitiriyor, in-çıkları geçerken veya iki tarafı yüksek binalı yerlerden geçişleri çok seveceksin ayrıca yaparsan;) bugün bir cumaya gidelim dedik, yandaki okuldan hemen arabanın ufak bir hayran kitlesi oluştu:) araca bir hayli zevk katıyor doğrusu...

must!

« Yanıtla #13 : Ocak 08, 2010, 06:29:03 ÖS »
elinize sağlık.yavaştan başlıoruz:D

lordkaradavut

« Yanıtla #14 : Ocak 08, 2010, 08:49:10 ÖS »

ewet ilk üç vitesi araç çatır çatır bitiriyor, in-çıkları geçerken veya iki tarafı yüksek binalı yerlerden geçişleri çok seveceksin ayrıca yaparsan;) bugün bir cumaya gidelim dedik, yandaki okuldan hemen arabanın ufak bir hayran kitlesi oluştu:) araca bir hayli zevk katıyor doğrusu...
cai m var son susturucumda remus bı kac ay bekleyım dc 4-2-1 seramık alıp o sekılde halledıcem.Yapmısken kalıtelı bısey olsun dıyorum.Yaza basa basa gırerız artık :D

aviator35

« Yanıtla #15 : Ocak 08, 2010, 10:02:03 ÖS »
51mm giriş çıkışlı güzel bir son susturucu da bana lazım...

lordkaradavut

« Yanıtla #16 : Ocak 08, 2010, 11:05:44 ÖS »
tok bır ses ıstıyorsan remusu tavsıye ederım.

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 09, 2010, 07:48:27 ÖÖ »
Gule gule kullanman dilegiyle masallah kazasiz belasiz, resimli olarak gostermende cok guzel olmus, eline saglik..
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2010, 07:49:19 ÖÖ Gönderen: Time-R »

aviator35

« Yanıtla #18 : Ocak 09, 2010, 04:36:03 ÖS »
eywallah arkadaşlar, görüntülü olsun dedik işte aydınatıcılı:) egzos konusunda remus iyi olur da işte para kısmını halletmek ve 51mm denk getirmek lazım, genelde 76 filan oluyolar daha üst seviye araçlar için...

lordkaradavut

« Yanıtla #19 : Ocak 09, 2010, 07:55:09 ÖS »
evet haklısın kardesım hepsı bırden olmuyor benım headers eksık senınde egzoz :D yaza kadar yaparız ınsallah :D

statik

« Yanıtla #20 : Ocak 09, 2010, 08:06:39 ÖS »
stock vtec2 ye aracın kondisyonuna göre çok rahat 4-5 boyu vardır en mütevazi. çünkü ben kullanıyorum aynı sistemi stock vtec2 ile arasında uçurum var.

Nasıl yani, headers ve kat iptaliyle stocklara 4-5 boy mu atıyor?

DENON

« Yanıtla #21 : Ocak 09, 2010, 08:10:40 ÖS »
evet en az 4-5 boyu var. en azından benim aracım alakasız bi şekilde açıyor arayı.

hatta akşam bi si la denedim headerslı filtreli düz borulu yaklaşık 5 boy mesafe vardı aramızda be öndeydim. ama tabi o si ın kondisyonundan şüpheliyim.

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #22 : Ocak 09, 2010, 11:06:35 ÖS »
kazasız cezasız gazlamalar maşallah

aviator35

« Yanıtla #23 : Ocak 10, 2010, 10:58:37 ÖÖ »
benim daha deneme şansım olmadı ama gerçekten çok canlanıyor araç.

statik

« Yanıtla #24 : Ocak 10, 2010, 11:47:55 ÖÖ »
evet en az 4-5 boyu var. en azından benim aracım alakasız bi şekilde açıyor arayı.

hatta akşam bi si la denedim headerslı filtreli düz borulu yaklaşık 5 boy mesafe vardı aramızda be öndeydim. ama tabi o si ın kondisyonundan şüpheliyim.

Ben 1 sene önce kullananlardan aldığım referansa göre "çokta büyük bir performans alamazsın" diyorlardı. Bende 2002 civiciğime takmaktan vazgeçmiştim (headers ve filtre, kat iptali ve egsoz yok) sizin söylediğiniz bunlardan farklı. Şimdi ne yapmam lazım :)