Gönderen Konu: Üst kapak contası  (Okunma sayısı 3190 defa)

accordFB

Üst kapak contası
« : Ağustos 24, 2011, 03:18:22 ÖS »
Arkadaşlar alt takımlardan gelen sesten dolayı tamirciye gittim adam arabayı kaldırdığında motorun contadan yağ kaçırdığını ve değişmesi gerektiğini söyledi. Açıkcası pek inanamadım adama. ustalara pek güvenim kalmadı artık . Aracım 1994 accord ex. önceki yağ değişiminden sonra 9000 km oldu bu ay yağı değiştircem biraz yağ eksiltme var ama contayı değiştirmeye gerek varmı sizlere sormak istedim? Eğer öyleyse ortalama kaça mal olur bilenler bilgilendirirse sevinirim..

accordFB

Ynt: Üst kapak contası
« Yanıtla #1 : Ağustos 25, 2011, 11:46:31 ÖÖ »
Hondacılar bugüne kadar böyle sorunlarla karşılaşmadığı için kimse yorum yazamıyo :)) Honda motor işte sorunsuz..

volkan_sahin

« Yanıtla #2 : Ağustos 25, 2011, 12:04:03 ÖS »
Hondacılar bugüne kadar böyle sorunlarla karşılaşmadığı için kimse yorum yazamıyo :)) Honda motor işte sorunsuz..
Eğerki değişecek diyorsa değiştireceksin yapacak bişey yok ustam. Şöyle düşün bu gün bir dişçiye gidiyorsun çekilecekmi dolgumu yapılacak o karar veriyor. Yani sen bilirsin geçmiş olsun. iYİ FORMLAR

kayaci26

« Yanıtla #3 : Ağustos 25, 2011, 01:52:22 ÖS »
önce doğru anlatmak lazım sıkıntıyı... üst kapak contası = silindir kapak contasıdır ki oradan yağ kaçırmaz...

Senin sıkıntın . . . kartel contası ile ilgili... Kartel Contasını değiştirmeden önce kartelin vidalarını sıktırın... yıkatın temizleyin... yağ kaçağı devam ederse... bol şans.... orjinal contayı tek başına bulman neredeyse imkansız, yan sanayi bulacaksın muhtemelen o da en fazla bir yıl içinde yine terletecek . . .

accordFB

« Yanıtla #4 : Ağustos 25, 2011, 02:24:23 ÖS »
Zaten motorun üst kısmında herhangi bir yağ izi bile yok kaçırıyosa dediğiniz gibi altta bir problem var. Önce iyi bi yıkatıp gözlesem iyi olacak.