Gönderen Konu: Turtle Wax Kil Seti artık Türkiye'de  (Okunma sayısı 1527 defa)

carousal

Turtle Wax Kil Seti artık Türkiye'de
« : Ekim 14, 2011, 06:13:01 ÖS »
Bilindiği üzere pasta-cila-boya koruma gibi işlemlerden önce aracın yüzeyindeki gözle görünmeyen kirleri temizlemek yapılan işlemden verimi arttıran bir işlem. Bu sebeple pek çok detailing ustası araç üzerinde herhangi bir işleme başlamadan önce aracı güzelce yıkıyor, ardından da kil ile detay temizlik yapıyor.

Ben de uzun süredir kil ile işlem yapmayı düşünüyordum, ancak kil bulabilmek büyük bir sorun olduğu için bu işlemi gerçekleştiremedim. Hatta değişik alternatifler üzerinde düşünmeye bile başlamıştım. Ancak bugün Turtle Wax'ın kil setinin Bauhaus yapı marketlerinde satılmaya başladığını öğrendim.

Önümüzdeki günlerde bu setten almayı düşünüyorum, kışa girmeden önce aracıma cila uygulaması yapıp boyayı koruma altına almayı düşünüyorum. Belki bu tarz uygulama yapmak için bekleyip de kil bulamayanlar vardır diyerekten, bu başlığı açarak haberdar olmayanların da kil temininden haberdar olabilmelerini düşündüm.

Kil uygulamasını yaparken spreydeki sıvı kaportaya sıkılıyor, kile de ped şekli veriliyor. İşlemi yaparken önemli bir nokta şu, eğer kili yere düşürürseniz o kili kullanmanız pek tavsiye edilmiyor. Zira yerdeki küçük parçacıklar aracınızın çizilmesine sebep olabilir. Bu yüzden, kil işlemi biraz dikkat gerektiriyor.
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2011, 06:14:55 ÖS Gönderen: carousal »

ilkercom

• Hasan İlker Çom
Ynt: Turtle Wax Kil Seti artık Türkiye'de
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2011, 06:28:22 ÖS »
paylaşım için sağol.

kil zaten bulunuyordu erdem boya yazın google a çıkıyor :D

bauhause da olması hem iyi hem kötü. erişim kolay ancak bir sorun olduğunda kullanıcı hatası deyip geçiyorlar.

Bu arada kili yere düşürürseniz çok iyi yıkayın ve kili hemen yoğurun.
kaportayı ovalarken sürekli yarım metre kare alanda bir kili yoğurun en ufak takılma çizilme hissederseniz kili yoğurun.

Kil ile araba çok güzel çiziliyor.

senede bir veya 2 defa kullanın. kil öncesi izopropil alkol ile aracı silin.