Gönderen Konu: TÜRKİYEYE ARABA MOTORU GETİRMEK ve ARACİNİZA TAKMANİN RESMİ İSLEM PROSEDURU  (Okunma sayısı 11832 defa)

34ozn88

• ULASAN GROUP
Merhaba arkadaslar beni nerdeyse bir cogunuz tanidiniz. Kanadada yasiyorum. Ve bildiginiz uzere en son motor almistim ve arabanin motorunu degistircektim. Simdi ailevi bir mesele yuzundrn turkiyeye gelmem soz konusu ( fakat net degil ) parcalarin bir cogunuda almis bulunuyorum. Motor dahil. B18c2 vtec cift egzantirik bir motorum var. Yani sira diger aldigim 50 parcadan fazla modifiye malzemem. Sizde. İstedigim bana konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarin yazmasi. Gumrukte ucret ne cikarsa ciksin bedelini odemeye ragziyim. Yeterki parcalari
 Ve motorum tr ye girsin ve ben onu aracima takabileyim. Bilindigi uzere sizin ordaki d16 bloc u cikarip b18 block uygulicam araca. Bu is mumkunse ve bilginiz varsa lutfen yardimci olun. Tesekkurler.

ed35

Buralarda bu işten anlayan çok ama çok kaliteli ustalar bulup iyi paralar harcamanız gerekecek gibi...
Buralarda herkes takamaz onu diye düşünüyorum,yorucu ve zahmetli bir iş olacak gibi,kolay gelsin :)

34ozn88

• ULASAN GROUP
Yok degisimi kendim yapicam. O konuda bilgi sahibiyim. Bana bu motoru nasil getircegim ve resmi sekilde aracima nasil isleticegim soz konusu. O kinuda bilgisizim. Motor degisimininkendim yaparim

ed35

Yok degisimi kendim yapicam. O konuda bilgi sahibiyim. Bana bu motoru nasil getircegim ve resmi sekilde aracima nasil isleticegim soz konusu. O kinuda bilgisizim. Motor degisimininkendim yaparim
Zannedersem oralardan mühendis raporu,faturaları vs. isteyeceklerdir birde gümrük ve bilim-sanayi bakanlığıyla iletişime geçmeniz gerekecek gibi.

34ozn88

• ULASAN GROUP
Ya rica ediyorum vallahi bana tam bir bilgi verin. Hadi dis gorunum ve modifiye malzenelerini bit sekilde yollarimda. Motor elimde patlamasin.

BraTo

razor ile iletişime geç. Kendisi konu hakkında bilgi sahibidir.

34ozn88

• ULASAN GROUP
razor ile iletişime geç. Kendisi konu hakkında bilgi sahibidir.
ya nasil bulucam kendisini. Arattim kullanici adini fakat bulamadim.

exceLLency

• exceLLency
Gumrukte calismis bir arkadas var yarin danisip yazicam size umarim bilgi sahibidir

34ozn88

• ULASAN GROUP
Ya cok tesekkur ederim yardimlariniz icin. Bide benim sahsi esyalarim var. tamir takimlarim falan.onlarida getirmem gerek. Bide normal sahsi rsyalarin gelisini sorarsaniz sevinirim. Ama tamir takimini belirtin lutfen

34ozn88

• ULASAN GROUP
Hatta ve hatta arkadasiniz bu islerimle ilgilenir ve gumruklememe yardimci Olur ve bana bir tasimaci kurum ayarlar ise kendisine ucretini taktim etmeknisterim.

exceLLency

• exceLLency
Bu sekilde ileticem eminim daha fazla ilgilenecektir
Hatta ve hatta arkadasiniz bu islerimle ilgilenir ve gumruklememe yardimci Olur ve bana bir tasimaci kurum ayarlar ise kendisine ucretini taktim etmeknisterim.

kingpeace

ya anlaş bi tırcıyla komple getirir sana herşeyiyle kaçak yoldan
sonra git bi hurdacıya ver adamın kdv sini senin adına fatura kesip satın almış görün sonra git
aracına koy ama bildğim kadarıyla
aracın motor blok neyse orjinalde ondan başkasını yasal bi yolla koyamıyorsun
misal
1,6 vti  b16
aynı kasaya b 18 koyamıyorsun
yasal değil
diye biliorum
saygılar :D

cevdet

yasal olarak %20 - 25 hacim büyütülebiliyor uygulayanlar var örnek çok.

cagatay54

tanıdığm yediemin hurdacılık işi yapıyor o demişti benzinliye benzinli motor koyabiliyosun artık istediğin motoru ama benzinse benzin dizelse dizel.motor numarasına bakılmıyor demişti.tabi işletmek gerekli..aslında o parçaları bulgaristan almanya gibi ülkelere getirebilirseniz türkiye ye tırcı tanıdıklar vasıtasıyla sokmak daha kolay olur.parça parça sokarsınız yine sokarsınız..kanada dan yardımcı olamıyabilirler mesafe bakımından...

gecetilkisi

ya anlaş bi tırcıyla komple getirir sana herşeyiyle kaçak yoldan
sonra git bi hurdacıya ver adamın kdv sini senin adına fatura kesip satın almış görün sonra git
aracına koy ama bildğim kadarıyla
aracın motor blok neyse orjinalde ondan başkasını yasal bi yolla koyamıyorsun
misal
1,6 vti  b16
aynı kasaya b 18 koyamıyorsun
yasal değil
diye biliorum
saygılar :D

arkadasherseyiaçıklamış, ysal yoldan baska motor taktırmıyolar.