Gönderen Konu: Turbo vti için eksoz önerisi?  (Okunma sayısı 3079 defa)

asvtec

Turbo vti için eksoz önerisi?
« : Ocak 27, 2010, 06:12:06 ÖS »
Arkadaşlar turbo dönüşüm yapılan aracım için son susturucu almayı düşünüyorum.Şuan üzerinde REMUS marka eksoz var.Sizce ne marka ve hangi özelliklerde bir eksoz tercih etmeliyim?maliyet ne olur?Şimdiden teşekürler...

Burak VTEC

Ynt: Turbo vti için eksoz önerisi?
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2010, 06:34:01 ÖS »
Hocam rodajın bitti mi?Yazılım yeniden yapılırken egzoz da hesaplanırsa daha verimli bir yazılım olur. Turbo olarak ne kullandınız ve orta borular kaç mm? Onlara göre tavsiyede bulunmaya çalışalım ;)

Burak VTEC

« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2010, 07:25:10 ÖS »
Hocam siz cevap vermeden yazmış olayım.GT30 farzedip yazayım76mm dp ve 76 boru ile megan racing 76mm veya HKS hi-power titanium 76mm tavsiye ederim performans ve ses olarak.

asvtec

« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2010, 04:09:04 ÖÖ »
Dostum merhaba ;

garrett turbo kullanıldı ama teknik detayını bilmiyorum,Eksoz işlemleri İskenderde yapıldı sanırım 61 mm lık boru kullanıldı.Bu konuda tecrübeli olduğun için tavsiyelerin benim için çok önemli,sence ne kullanalım ve fiyat ne civardadır?:)

Hocam rodajın bitti mi?Yazılım yeniden yapılırken egzoz da hesaplanırsa daha verimli bir yazılım olur. Turbo olarak ne kullandınız ve orta borular kaç mm? Onlara göre tavsiyede bulunmaya çalışalım ;)

Burak VTEC

« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2010, 10:16:57 ÖÖ »
Orta boru 61 değildir sanırım.Çünkü benim atmosferik vti da bile 63mm kullanmıştık. Turboyu ve basıncı bilmeden aslında iyi bir öneri vermek kolay değil.

Sizin motor içine girildi mi acaba?Kol piston gömlek konuldu mu araca?Ya da tahmini hedef kaç hp olacak.

Ankara da Mertcan diye bir arkadaşımız var onun vtec te turbolu ve megan 76mm kullanıyor.Onda kol-piston hepsi mevcut.Eğer sizde stock internallarla yapılmış bir turbo var ise(orj kol-piston) 63mm Dc kullanabilirsiniz.

İnternal  güçlendirilmiş isede 76mm Dc HKS ve magan kullanmanızı tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2010, 10:20:00 ÖÖ Gönderen: Burak VTEC »

asvtec

« Yanıtla #5 : Ocak 28, 2010, 12:52:08 ÖS »
hondata s300 ecü
oem ana-kol ve gezi yayları
1 tk RC injektor set                                                                            
1 ad turbo exhaust manifoldu +kargo
1 ad. Greddy Frounth mounth intercooler +kargo
1 ad. garrett turbo
1 ad. B&m benzin basınc regulatoru
1 tk NGK  irdyum buji
1 ad. Aem hava filtresi
6 ad. Silicone hose
1 ad. Hks blow off 
intercooler boruları
fuel pump
upper gasket set
1 tk. Arias piston
air temp sensor
51 mm. Elbow silicone hose

Dostum ; araca yapılan işlemler bunlar;yani motorun baya içine girdiler:) borunun çapını net bilmiyorum.Ama sanırım HKS yi tercih edecem 350 dolar fiyatı var.İlgin için teşekürler...

Burak VTEC

« Yanıtla #6 : Ocak 28, 2010, 05:06:12 ÖS »
HKS en iyisi olur hocam biraz pahalıdır ama bence hakkını da verir. Kazasız belasız bin inşallah. Degilerde veya İstanbula bir geldiğimde görmek isterim aracını :)

asvtec

« Yanıtla #7 : Ocak 28, 2010, 05:10:02 ÖS »
Hava muhalefeti bittiğinde doğruca İstanbul yolcusuyum ,burdan sana da haber veririm,dergilerde olmasa da Paşaoğlunda görüşürüz.Tavsiyelerin için teşekürler...

infaztim

« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2010, 11:14:51 ÖS »
76 mm dc yahut hks kullan.

ses seviosan kesinlikle dc sports.

asvtec

« Yanıtla #9 : Şubat 01, 2010, 11:35:16 ÖS »
HKS ye karar vermiştim hatta yarın havalesini yapacaktım ,dc sports a bir göz atayım ,tavsiye için teşekürler...