Gönderen Konu: Supercharger Uygulama  (Okunma sayısı 3752 defa)

Taner.r

• Taner MEŞE
Supercharger Uygulama
« : Temmuz 12, 2012, 07:37:42 ÖS »
Merhabalar.

Yeni 91 model accord 20i aldım. bu ürünü gördüm.. http://www.ebay.com/itm/Honda-Intake-Supercharger-Kit-Turbo-Chip-Performance-/261062072002?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cc88316c2&vxp=mtr&_uhb=1#ht_6944wt_1102

Böyle birşeyin uygulamasını daha önce yapan var mı acaba?

Teşekkürler.

06FAT68

Ynt: Supercharger Uygulama
« Yanıtla #1 : Temmuz 12, 2012, 10:12:22 ÖS »
supercharger değil bu hava filitresi yalnız pervaneli gibi bişi

gecetilkisi

« Yanıtla #2 : Temmuz 12, 2012, 10:26:37 ÖS »
turbı benzeri bir uygulama ama pek verim alınmaz. benzer ürünü kullanan arkadaşların yakıtı arttırdıgını ancak pek bir guç elde etmediklerini soyluyorlar.

Taner.r

• Taner MEŞE
« Yanıtla #3 : Temmuz 13, 2012, 08:35:23 ÖÖ »
supercharger değil bu hava filitresi yalnız pervaneli gibi bişi
Mantik supercharger gibi iste. Sadece aksesuar kayisi degil elektrik ile tahrik edilmis.

Taner.r

• Taner MEŞE
« Yanıtla #4 : Temmuz 13, 2012, 08:41:24 ÖÖ »
turbı benzeri bir uygulama ama pek verim alınmaz. benzer ürünü kullanan arkadaşların yakıtı arttırdıgını ancak pek bir guç elde etmediklerini soyluyorlar.
Sitedeki video sonunda 30-35 oranindan bahsediyor konusan. Az degil eger dogruysa :)
Yakit olayinin teorik durumlarini dusundum..
İsin ehli bir elektrikci ile beyin firtinasi sonucu gaz potansiyometresi ile atesleme sistemi kontrol unitesi arasindaki gibi bilgi alisverisi saglayacak bir entegre ile farkli gaz pizisyonlarinda farkli charger devri elde edebiliriz dedik.

Bi durum icin hassas bir ayarla performans kullanimi haric yakitta oynama yapmadam kurtaririz diyoruz ama :)

Merakim deneyen varmi diye :)

Akhelmet

« Yanıtla #5 : Temmuz 13, 2012, 09:38:29 ÖÖ »
Bildiğim kadarı ile daha önce tartışıldı bu cihaz,  reklam hilesi gibi duruyor bunlar
yüksek motor devrinde çekilen havanın hızı pervaneyi olumsuz etkiler diyorlar

Taner.r

• Taner MEŞE
« Yanıtla #6 : Temmuz 13, 2012, 10:52:42 ÖÖ »
Bildiğim kadarı ile daha önce tartışıldı bu cihaz,  reklam hilesi gibi duruyor bunlar
yüksek motor devrinde çekilen havanın hızı pervaneyi olumsuz etkiler diyorlar
Pervanenin bir kisminda vakum bir kisminda basinc var. Basinc olusturacagi kisim emme manifoldundan hava filtresine baglanan yerler. Ayni andada emme zamani da vakumun olusacagi yer.
Benim mantigima gore devirsel degisiklik pervane uzerinde olumduz bir etki yaratmayacaktir. Yuksek devirlerde, vtec olmayan sistemimde, acik kalma suresi yetmeyen supaplardan dolayi dusen gucume fazla hava girisi saglayarak katkida bulunabilir.
Ancak fazla hava durumunda turbolardaki gibi wastegate isi goren birsey varmi :) yoksa bu fazla hava kanatciklari zorlayabilir.
Olmadi plastik boruya birde dumpvalve yada blowoff uygulatmasin bize :))