Gönderen Konu: Sunroof açtırma  (Okunma sayısı 23038 defa)

ben_asi_gece

Sunroof açtırma
« : Eylül 23, 2008, 01:26:40 ÖÖ »
Arkadaslar 1.4is hb aaraca sunroof yaptırmayı planlıyorumm ama hıcbır bılgımm yokk. <783^2

1) Ne kadar saglıklık olur
2) Kullanım kolaylıgı yada zorlugu
3) Araca zarar verme riski
4) Maliyeti

İlgilenenn arkadaslara Sİmdiden TeşeKKürler >'34s >red+kid

Mahir TÜRKMEN

Ynt: Sunroof açtırma
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2008, 01:35:14 ÖÖ »
Bence zaten o bilinen sunroof sistemini araca uygulayamazlar ki servisler yapmıyormus zaten ustada yapamaz o sistemi mümkün değil sadece yapılacak havaya veya arkaya kızaklı kanalsız sunrooftur ve bence bu bir risk eğer lastiklerinde falan sorun cıkaracak oturmıcak olursa uğraştırır devamında ama bişey istiosan illa riski var buda var tabi ama tam donanım sunroof olmayacağı kesin havaya mandallı yada arkaya kızaklı bir sunroof olabilir.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 23, 2008, 02:42:54 ÖÖ »
aracını tawanında bi demir kuşak war tam sunroofun takılcagı yerde onu sökemk büyük bi rsk we zor dolaysıyla olmaz bi gökhann eski arabaya yaptıramamıştık

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 20, 2008, 11:17:39 ÖÖ »
heRKESE slm ....

arkadaşlar bende 97 1,4 sedan civice sunroff açtırmak istiyorum . maliyeti ve nerde yaptırabileceğim hakkında yardımcı olabilcek varmı acaba  ...

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2008, 11:23:25 ÖS »
yaptıran gordum ama hıc sormadım nasıl oldu kullanımı fln nasıl diye peki cıkma orj bulsak nasıl olur tavanın ıcıne oturtulabılır mı vti veya 1.4 kazalı  bır arabdn sokulebılır sonucta

radoslaf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2009, 12:13:08 ÖS »
valla super oluyo bızım arkadasta 106  XS var ucuza dusmus elıne bı yerden sunroof bız kendımız taktık cıktık arabanın ustune elımıze bı dekopaj bı tas motoru kestık arabanın tavanını super oldu ne su kacırıyo ne bı problemı var kac senedır :D bızımkıde cesaret tabı ama

aviator35

« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2009, 01:26:12 ÖS »
arkadaşlar sunroof araçta orijinalse tercih edin, sunrooflu araçların mukavemet, esneklik ve tokluk eğrileri sunroofa göre hesaplanıp aracın direkleri ona göre yerleştirilir, siz eğer orijinalinde sunroof olmayan bir araca sunroof açtırırsanız aracın rijitliği(stabil ve dengeli olması) zarar verirsiniz, olmayacak zamanda olmayacak bir kaza olur, normalde ezilmicek tavan ezilir ve ön direkler çat diye bükülür. çünkü aracın direkleri ve şasisi bir bütündür o yüzden tehlikeli ve emniyetsiz bir durum oluşur.

ibommmm79

« Yanıtla #7 : Mayıs 08, 2009, 04:26:38 ÖS »
bende var sonradan açma elektirikli ben çok memnunum sunroofun bi önüne bide arkasına askı gibi şase koyuyolar yani sunroof a çıkabilir ellerinle asılabilirsin.bişicik olmaz :D .

bi zamanlar çok pahalı idi ama şimdi ucuz çünki çok marka var artık.1000 tl ye makaniğiyle beraber alırsın işçiliğini bilmem :D

REDSTAR

« Yanıtla #8 : Mayıs 08, 2009, 05:17:25 ÖS »
bence yaptırma .

fikito

« Yanıtla #9 : Mayıs 08, 2009, 05:20:40 ÖS »
hoccam su alıyor ben bizzat şahit oldum ;)

vtec power

« Yanıtla #10 : Mayıs 08, 2009, 08:53:57 ÖS »
 Su alma ve kazada aracın dayanılılırlığını zayıflatma riskini alıp, zevk ugruna sunroof actırmaya bence değmez.
Sunroof bir keyif olabilir ama şahsen araçta olmasada olur derim.

ben_asi_gece

« Yanıtla #11 : Mayıs 09, 2009, 04:39:40 ÖS »
bizde bu kanıda oldugumuz ıcın uygulamadan vaz gectik :D

34VL6734

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 17, 2009, 03:27:15 ÖÖ »
bende çok hevesliydim ama kimse sorsam sakın dio :=))) ondan bende vazgeçtim.....gerenk yok yani sıkıntı çekmeye

kayipbalik

« Yanıtla #13 : Temmuz 04, 2010, 03:51:25 ÖS »
arkadaşlar sunroof araçta orijinalse tercih edin, sunrooflu araçların mukavemet, esneklik ve tokluk eğrileri sunroofa göre hesaplanıp aracın direkleri ona göre yerleştirilir, siz eğer orijinalinde sunroof olmayan bir araca sunroof açtırırsanız aracın rijitliği(stabil ve dengeli olması) zarar verirsiniz, olmayacak zamanda olmayacak bir kaza olur, normalde ezilmicek tavan ezilir ve ön direkler çat diye bükülür. çünkü aracın direkleri ve şasisi bir bütündür o yüzden tehlikeli ve emniyetsiz bir durum oluşur.

katılmamak elde değil

honda2002

« Yanıtla #14 : Temmuz 04, 2010, 04:17:49 ÖS »
Sonradan sunroof lu aracı almazdim
Yani satarken de zor satarsın

filmci

« Yanıtla #15 : Temmuz 04, 2010, 05:14:22 ÖS »
sonradan takılan sunrooflarda yukarı ve geri acılyor rüzgarın şiddetinden hareketli noktaları zamanla boşluk yapıyor rüzgar uğultusu yapıyor ve su almaya başlıyor  tabi garantiden değişiyorlar ama tavanın tam ortasındaki kuşak kesilerek alınıyor ve çökmeler meydana geliyor taktırmanı tavsiye etmem

antrepocu

« Yanıtla #16 : Temmuz 04, 2010, 05:33:00 ÖS »
Tamam kabul, sunroof arabaya inanılmaz bir hava katıyor ve keyif verici.ancak orjinalleri bile belli bir zamandan sonra su alıyor ve ses yapıyor.Hatta yeni kasa civiclerde çökme bile yapıyor diyenler var.Sen sen ol sakın böle sonucu kötü olacak bir çabanın içine girme.

gknvt4

« Yanıtla #17 : Temmuz 04, 2010, 08:56:58 ÖS »
bos seylerle ugrasmayın bı sunruf tamırı 5oo tl den asagı deıl bzulursa

alican_07

« Yanıtla #18 : Temmuz 05, 2010, 07:17:48 ÖÖ »
hiç bişey olmaz herhangi bi sıkıntı çıkartmaz bazıları orjinal sunrooflu araçal demiş değilse alma demiş orjinal sunroof ları da görüyoruz özellikle 106 ve 206 yı 80 km den sonra uçabiliyor sunroof benim biraderin vtec 2 nin de sunroof uçtu ama 130 la giderken.sonradan uygulanmış bi sunroof dan dolayı sıkıntı çıkmaz tabii güzel bi işçilik lazım.

canguder

« Yanıtla #19 : Temmuz 05, 2010, 08:36:06 ÖÖ »
benim araçla 160 ile giderken üste doğru açıktı sunroof hiç birşey olmadı. sunroof uçması nedir anlamadım :)

alican_07

« Yanıtla #20 : Temmuz 05, 2010, 09:18:37 ÖÖ »
benim araçla 160 ile giderken üste doğru açıktı sunroof hiç birşey olmadı. sunroof uçması nedir anlamadım :)
ya 106 ve 206 larda kronik bi problem bizim şansımıza benim biraderin vtec 2 de aynı problemi yaşattı sunroof yolda giderken bildiğin uçuyor arabadan kopuyor yani biz yolda giderken sunroof açıktı hızımız 130 filan ilk çat çut sesler geldi sunroof dan daha sonra bizim sunroof u kapatmamıza fırsat kalmadan çaffff diye bi ses ve bizim sunroof yok artık arkaya bi baktım yolda parçalanmış vaziyette duruyor sunroof allahtan arkadan gelen arabanın camına filan patlamadı yoksa kaza yaptırırdı.

HondaFit

« Yanıtla #21 : Temmuz 05, 2010, 09:24:59 ÖÖ »
Jazz'la 190 küsür seyrederken yukarı kalkıktı sunroofum nasıl uçuyormuş öğrenmek isterim bende ?

alican_07

« Yanıtla #22 : Temmuz 05, 2010, 09:42:12 ÖÖ »
Jazz'la 190 küsür seyrederken yukarı kalkıktı sunroofum nasıl uçuyormuş öğrenmek isterim bende ?
okuma yazmanız varsa yukarda yeterince açık bi şekilde açıkladım daha da yalan söylüyormuşuz gibi laf söylemenin anlamı yok.

alican_07

« Yanıtla #23 : Temmuz 05, 2010, 11:15:55 ÖÖ »
okuma yazmanız varsa yukarda yeterince açık bi şekilde açıkladım daha da yalan söylüyormuşuz gibi laf söylemenin anlamı yok.
kusura bakma sana denk geldi biraz önce cacık bi yazı okudum ona laf söledim senide terslemiş gibi yazmışım özür dilerim

HondaFit

« Yanıtla #24 : Temmuz 05, 2010, 11:28:51 ÖÖ »
kusura bakma sana denk geldi biraz önce cacık bi yazı okudum ona laf söledim senide terslemiş gibi yazmışım özür dilerim

gerçekten sorun değil fakat ben sana asla yalancı muamelesi yapmadım burada.. ilk sayfadaki mesajına hitaben yazmıştım ikinci sayfada yazdığını görmedim. sadece merak ettim sunroofun nasıl uçtuğunu ve bunu engellemek için neler yapmak gerek onu sorucaktım :) o cacık yazıyı biliyorum galiba, kompleksli bi adamdan bahsediyosun büyük ihtimal o tarz konuşmalardan nefret ediyorum işte ve o tip herifler forumdan soğutuyo insanı.