Gönderen Konu: Stop boyası çatlakları için yardım...  (Okunma sayısı 5120 defa)

TLG

Stop boyası çatlakları için yardım...
« : Ağustos 30, 2009, 02:48:05 ÖS »
Arkadaşlar selam,
aracımın stop boyaları çatlak durumda. sanırım güneşten çatlamış..
nasıl bu boyayı çıkartıp yenisini yapabilirim? bir fikri olan yada deneyimi olan paylaşırsa sevinirim..

delimanyak

Ynt: Stop boyası çatlakları için yardım...
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2009, 04:31:09 ÖS »
boyadıktan sonra ustune vernık atmamısın heralde dostum cıkarmadan ustune ceksen boyayı en sonda vernık cekersen bence hıc bı sorun kalmaz

TLG

« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2009, 07:54:14 ÖS »
dostum valla ben aldığımda böyleydi.. dediğin gibi yapsam kesin çözüm olur mu? diyeceğim fakat o çatak vs boya soyulan yerler pürüzlü olur diye düşünüyorum.. su zımparası yada tiner ile çıkmaz mı?

mali

« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2009, 08:00:46 ÖS »
tinerin çıkarması lazım ama tiner stoplara zarar verir mi onu bilen bir arkadaş yorumlasın

TLG

« Yanıtla #4 : Ağustos 30, 2009, 08:08:34 ÖS »
evet umarım işi bilen yada bu durumu yaşamış bir arkadaş vardır da cevaplar.. Çünkü karabole iş yapıpda batırmak istemiyorum.. Kaporta boyacısı bir ustaya sordum bilemem denemek lazım dedi.Zımpara mı yoksa tiner mi o da kestiremiyormuş..

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2009, 08:12:04 ÖS »
mantıgımca cewaplıorum tecrubem yok zımpara cızerse gerı donusun yok ama tıner rengını alırsa nasıl olsa boyuyacan sorun olmaz bıde ne renk boyamak ıstıyorsun ?? orj rengi mi sıyah mı

mali

« Yanıtla #6 : Ağustos 30, 2009, 08:18:35 ÖS »
mr.cih@NS arkadaşı doğrusunu söylemiş  zımpara çizerse dönüş olmaz tiner boyayı çıkarmada etkili ama plastik aksama zarar verebilir

TLG

« Yanıtla #7 : Ağustos 30, 2009, 08:23:51 ÖS »
mantıgımca cewaplıorum tecrubem yok zımpara cızerse gerı donusun yok ama tıner rengını alırsa nasıl olsa boyuyacan sorun olmaz bıde ne renk boyamak ıstıyorsun ?? orj rengi mi sıyah mı

evet bende öyle düşünüyorum aslında ama su zımparası çok çok çizmez falan dedi. ondan düşünceye girdim. Aracı yeni aldım yavaş yvaş eksikleri yapmaya çalışıyorum işten arta kalan zaman ile. Aynı renk boyayacağım. Siyah çok kapatır bence aracın rengine göre.

mr.cih@NS arkadaşı doğrusunu söylemiş  zımpara çizerse dönüş olmaz tiner boyayı çıkarmada etkili ama plastik aksama zarar verebilir

büyük ihtimal tiner ile deneyeceğim fakat plastik sakata giderse yandım.. yine az biraz bekliyeyim belki işin içinden çıkmış biri çıkar.. Ama Salı günü haftalık iznimde halletmeyi planlıyorum.

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 30, 2009, 08:25:57 ÖS »
anladım aynı bnm gıbı bende aracı bu aralar toparlamak ıcın ugrasıorum bugun elıme bır tornavıda aldım baktım  5saat basında kalmısım yaa resım de gordugum kadarıyla altları sıyah boyanmıs bnce sen kırmzıı folyo al ve stopları dıstan kapla hıc boya tıner masraf yapma dhaa canlı olur heryeride kırmzı olmus olur

Jumper

« Yanıtla #9 : Ağustos 30, 2009, 09:57:36 ÖS »
Metanol plastiğe zarar vermeden boyayı çıkartır diye tahmin ediyorum daha doğrusu laborantım öyle söyledi

asetonda çıkartabilir ama plastiğe zarar verme ihtimali sözkonusu

bana sorarsan stop boyası aldım ama boyamaya cesaret edemedim. Folyo aradım ama onuda bulamadım. :))

ert16

« Yanıtla #10 : Ağustos 31, 2009, 12:10:37 ÖÖ »
tinerlele çıkar hocam plastiğe zarar fln vermez bnce

Jumper

« Yanıtla #11 : Ağustos 31, 2009, 12:22:49 ÖÖ »
Stop Boyası sentetik değil sanırım ama tineri demektende zarar gelmez
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2009, 12:23:59 ÖÖ Gönderen: SnaKe »

TLG

« Yanıtla #12 : Ağustos 31, 2009, 12:27:15 ÖÖ »
anladım aynı bnm gıbı bende aracı bu aralar toparlamak ıcın ugrasıorum bugun elıme bır tornavıda aldım baktım  5saat basında kalmısım yaa resım de gordugum kadarıyla altları sıyah boyanmıs bnce sen kırmzıı folyo al ve stopları dıstan kapla hıc boya tıner masraf yapma dhaa canlı olur heryeride kırmzı olmus olur

yok hocam siyah değil gölgeden öyle görünüyordur...

Snake; Metanol nerden buluruz? Cidden zarar vermez mi?

ert16; ustam korkuyorum ya stopları iptal ederim diye.. :D sonra bir süre çorap çekip dolanmayalım :p

Sİ yah

« Yanıtla #13 : Ağustos 31, 2009, 07:28:24 ÖS »
aseton çıkartıyor ben asetonla çıkardım problem olmadı

TLG

« Yanıtla #14 : Eylül 11, 2009, 10:34:03 ÖS »
arkadaşlar aseton da denedim ama olmadı.. en sonunda zımpara çalışması ile süper oldu sanki yeni stop almışım gibi.. ama ilk biraz kalın zımpara sonrada p1500 ile ip ince zımpara ile zımparaladım sonrada pasta cila yaptım üstüne.. en kısa zamanda foto çekip ekleyeceğim.. ;) aklınızda olsun zımpara çok çok iyi temizliyor...