Gönderen Konu: Standart yay ile spor arasında... soru ??? acil yardım...  (Okunma sayısı 4434 defa)

TLG

Arkadaşlar spor yay 3,5cm olsa kesilmiş yaydan daha mı sert olur esneme payı nasıl oluyor?

arkadaşlar benim ön yaylar spor ama sanırım ısıtılmış ve düşürülmüş.. usta öyle dedi... arka yay orjinal ve kesilmiş.. 3,5cm yay takım olsam daha mı sert olur? arkaya 3 kişi bindiğinde çok çöküyor ve çukurlarda lastik hafif sürtüyor...

focusn70

• Ahmet
Ynt: Standart yay ile spor arasında... soru ??? acil yardım...
« Yanıtla #1 : Ekim 01, 2009, 01:52:57 ÖS »
3.5 luk sıfır yay al sıkıntı yaşamazsın az basık olur araban ama 17 jant kullanıyosan araç orjinal yüksekliği gibi olur

cery

« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2009, 01:58:09 ÖS »
spor yay orijinal yaya göre daha kısa ve daha serttir. şimdiki haliyle araca 3 kişi bindiğinde çöküyorsa spor yay ile çökme yaşamazsın.
ayrıca başarılı bir yol tutuş için kesinlikle spor yay önerilir. çünkü orijinal yay kesme ya da ısıtma yoluyla kısaltılmışsa bile sertliği aynı olduğundan virajlarda yatma olayı çözülmez. sadece duruş açısından alçaltılmış olur. tavsiyem bir takım spor yay alman o zaman problemlerin çözülür

TLG

« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2009, 08:10:57 ÖS »
sağolun arkadaşlar.. arka tarafta yaşanan çökme olmaz değil mi,sert olması işime gelir.. lastiğe sürtüyor giderken araç yaylandığında... sanırım yay almak gerekiyor.. hatta şöyle sorayım sizlere: fotoğraftaki görünümden yukarıda mı olur 3,5cm yay ile? şuan kesilmiş yaylar ama ustanın dediğine göre spor yayları kesmişler..

My61

« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2009, 01:05:53 ÖÖ »
sağolun arkadaşlar.. arka tarafta yaşanan çökme olmaz değil mi,sert olması işime gelir.. lastiğe sürtüyor giderken araç yaylandığında... sanırım yay almak gerekiyor.. hatta şöyle sorayım sizlere: fotoğraftaki görünümden yukarıda mı olur 3,5cm yay ile? şuan kesilmiş yaylar ama ustanın dediğine göre spor yayları kesmişler..

Benim kara şimşekte 3.5'luk yay var.

Yayları taktıktan sonraki hali böyle. Bu da jant lastikten sonraki hali.

TLG

« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2009, 09:29:03 ÖÖ »
sağol dostum o zaman 3,5 ile jant lastik varken senin ki gibi duracak... daha küçük bir lastik olsa 5cm basmak gerekliydi ama.. üzerindekiler kesilmiş 4cm falan sanırım.. kesik olduğu için tam bilemiyoruz.. ama maşallahı var karaşimşeğin eyv. dostum...

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #6 : Ekim 02, 2009, 09:39:53 ÖÖ »
bu arada senin jantın ofstetli ya 3.5 cm likle pek iyi durmama olasılığı yüksek 5 cmlikle daha güzel durur

cahitarsal

« Yanıtla #7 : Ekim 02, 2009, 09:43:09 ÖÖ »
3,5 almanı tafsıye eerım 5 lıkte surtme fılan olur ayrıyetten kamper acınıda boza bılırsın en gzlı 35mm lık suan tehlıkedesın bır an once yaylarını degıs bence

TLG

« Yanıtla #8 : Ekim 02, 2009, 10:15:19 ÖS »
arkalar offset'li arka lastikte sürtme oluyor 2 3 kişi bindiğinde yaylanma olduğunda... megan racing ayarlı yay alsam mı önerirmisiniz?? çıkma bir arkadaşda varmış ona bakmayı düşünüyorum...

ERT

« Yanıtla #9 : Ekim 02, 2009, 10:31:39 ÖS »
megane racing coilover ise almanı tavsıye ederım bırı bınsede aynı olur ozaman çökmeleri unutursun ;)

TLG

« Yanıtla #10 : Ekim 02, 2009, 11:18:45 ÖS »
megane racing coilover ise almanı tavsıye ederım bırı bınsede aynı olur ozaman çökmeleri unutursun ;)

ovv o zaman süpermiş dostum bende bunu araştırmaya çalışıyordum.. eminsin ama dimi :D o zaman bir takım bulmak gerekiyor :)