Gönderen Konu: Sprint Booster + Gaz Teli  (Okunma sayısı 3959 defa)

AlpOgur

Sprint Booster + Gaz Teli
« : Aralık 21, 2011, 12:41:04 ÖS »
Konu Başlığı Biraz Sakat Oldu Öncelikle Kusura Bakmayın  <va1m
Aracım; 2004 Model Honda Civic 1,6i LS EuroCivic HatchBack 5 Kapı Otomatik Vites

Fotoğraf Kendi Aracım Değil Ama Tıpkısının Aynısı;

Şimdi gelelim asıl konumuza ben sizden yardım almak istiyorum Sprint Booster diye bi olay var onu aracıma taktırmak istiyorum ama Gaz Teli olmayan araçlara takılmıyormuş bende arabamda gaz teli var mı yok mu bilmiyorum onu sizden öğrenicem ilk sorum bu :balık

Sonraa Sprint Booster ne demek onuda bi açıklayorum şimdi ama sonra aşağıda ki yorumlar şöyle olmasın "Biz biliyoruz zaten ne demek olduğunu" diye bir yorum görmek istemiyorum  >%Sakin
Açıklamamın nedeni sitemizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan üyelerimiz olabilir >=ok

Sprint Booster (Gaz Tepkisi Hızlı Kalkış Sistemi);

Otomobilin gaz pedalı sensörü ile beyin ve boğaz kelebeği arasındaki sinyal transferini hızlandırarak aracınızın gaza daha tepkili olmasını sağlayan mucizevi bir parçadır.
Aracınızdan beklediğiniz atak hareketlerini veya ilk gaz tepkilerini yarı sürelere indirgemektedir. Bu sayede düşük hacimli veya otomatik vitesli araçlardaki alt devirlerdeki hantallığı %80 oranında serileştirmektedir.

DENON

Ynt: Sprint Booster + Gaz Teli
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2011, 12:46:32 ÖS »
senın arabanda gaz telı var kardeşim , bu parca elektronık gaz kelebeği olan araclardakı gaz pedalı tepkisini daha teknık söylersek throtle potıtıon sensor unden ecuya gıden sınyalı hızlandırı bır parcadır , bu sayede gaz pedalına bastıgında tellı sıstem gibi olmasada ona yakın bır tepkıma alırsın , senın aracın tellı sıstem oldugundan buna gerek yoktur

HondaCivic10

« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2011, 04:38:34 ÖS »
senın arabanda gaz telı var kardeşim , bu parca elektronık gaz kelebeği olan araclardakı gaz pedalı tepkisini daha teknık söylersek throtle potıtıon sensor unden ecuya gıden sınyalı hızlandırı bır parcadır , bu sayede gaz pedalına bastıgında tellı sıstem gibi olmasada ona yakın bır tepkıma alırsın , senın aracın tellı sıstem oldugundan buna gerek yoktur

Aynen.Forumda birkaç arkadaş Fd6 için denemişlerdi ve deneyimlerini paylaşmışlardı.

AlpOgur

« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2011, 05:26:26 ÖS »
Aynen.Forumda birkaç arkadaş Fd6 için denemişlerdi ve deneyimlerini paylaşmışlardı.

Cevaplarınız için öncellikle teşekkür ederim :) deneyimlerini paylaşan arkaşlarımın açtığı konuları veya linklerini buraya atabilirmisiniz zahmet olmazsa eğer zahmet olacaksa ne diye aratmam lazım sitede?

BGR19

« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2011, 03:42:26 ÖS »
gaz telliyse zaten sprintbooster var demektir :D
sprintbooster gaz telinin atikliğini yalamak için gibi bişe diyebiliriz heralde :)

AlpOgur

« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2011, 09:06:53 ÖÖ »
gaz telliyse zaten sprintbooster var demektir :D
sprintbooster gaz telinin atikliğini yalamak için gibi bişe diyebiliriz heralde :)
valla benim durum vahim o zaman hayatımda böyle hantal bir araba görmedim kalkışlarda öldürüyo :) bir sorum daha olsun yaa:)
Ben bu araca body kit nereden bulurum tek kapılı type-r ların ön-arka tamponları bana uyar mı örnek :  http://www.cancanoto.com.tr/TYPE-R-BODY-KIT-SET,PR-926.html

AlpOgur

« Yanıtla #6 : Ocak 08, 2012, 11:55:36 ÖÖ »
yardım edeccek yok mu?