Gönderen Konu: Spor Helezon  (Okunma sayısı 1943 defa)

sener_09

Spor Helezon
« : Kasım 20, 2011, 01:11:55 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar.... Siteye yeni üye olsum. Herkese iyi pazarlar.
2005 model Honda Civic aracım var. Aracıma takılı olmayan 17 jant lastiğim bulunmakta. Aracıma takmak için spor helezon almak istiyorum. Fakat 5 cm.lik spor helezon alırsam bu helezona uygun amasör de almam gerekir mi?  bir de tavsiye edebileceğiniz iyi bir marka var mı?
3,5 cm.lik spor helezonda uyumlu oluyormuş. ne yapacağımı bilemedim. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların bilgi vermesinden memnun olurum....

Etu35

Ynt: Spor Helezon
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2011, 02:52:20 ÖS »
Arkadasim ben 205/45/17 lastik ve 60/40 fk kullaniyorum,nasil istedigin neyden hoslandigin onemli ben ailemle kullaniyorum kucuk cocugum var ve amortisor degismedim bence yol tutus mukemmel oldu arabaya tekrar asik oldum.Kule gergisinide unutma cukurlardan bonus almadigin surece korkma hic sorun olmaz...

civicci35

« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2011, 10:53:43 ÖS »
Arkadasim ben 205/45/17 lastik ve 60/40 fk kullaniyorum,nasil istedigin neyden hoslandigin onemli ben ailemle kullaniyorum kucuk cocugum var ve amortisor degismedim bence yol tutus mukemmel oldu arabaya tekrar asik oldum.Kule gergisinide unutma cukurlardan bonus almadigin surece korkma hic sorun olmaz...
dostum arkalarda sürtme olayı yaşıyomusun yani bende düşünüyorum fakat zaman zaman arkaya 200kg ağırlığında 3kişi biniyor bu tip durumlarda sürtme olurmu.orjinal amortisör 5lik yada 6/4 yay düşünüyorum.fakat endişelerim war yecrübeni paylaşırsan sevinirim.

Etu35

« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2011, 11:07:52 ÖÖ »
Benim arka koltuga 200 kg agirliginda 3 kisi hic binmedi ama norrmal kilolarda 4 kiside surtme yapmiyor
Biseyler isterken bazi seylerdende ödün vermek lazim (mesela birini almamak :gulegule) saka yaptim.
Camurluk mesafesine bakmistim 205/45/17 de sorun olacagini sanmiyorum
Hemde amotisor kisayayla nereye kadar iner dogrusu pekde bilgim yok.
Bi kac gun orj.lastiklerle gezmistim o haliyle lastikler daha icerdeydi daha surungendi suanda
Onler lastikler camurluk hizasinda  arkalarda cok az yukarda,tak hic korkma super olur....

hsncck26

« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2011, 11:30:21 ÖÖ »
amacın aracı basmaksa yay çözüm değil :) ben 3.5 luk kullanıyorum konforda bı sıkıntım yok ve aynı zamanda yol tutuşunda artış ta var, ama görüntü derseniz çok bariz bişey yok :)