Gönderen Konu: Sohc Vtec Üst Kapak Hakkında  (Okunma sayısı 12452 defa)

calienteboyy

Sohc Vtec Üst Kapak Hakkında
« : Aralık 27, 2009, 07:59:10 ÖS »
Arkadaşlar benim bu işten anlıyanlara bir sorum olacak hani şu d16 sohc vtec üst kapağı non-vtec lere uyarlayıp sohc vtec hale getiriyoruz ya. bu uygulamayı F22B2 motor kodlu non-vtec Accord içinde uygulayabilirmiyiz?

Honda shuttle  motoru olan F23A7, sohc vtec. Bunun silindir üst kapağını  F22B2'ye uyarlayabilirmiyiz?

rad-R

Ynt: Sohc Vtec Üst Kapak Hakkında
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2009, 08:38:08 ÖS »
taktın diyelim beyin ne olacak.

calienteboyy

« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2009, 10:07:17 ÖS »
İşte benimde merak ettiğim şey bu aslında nasıl uyarlarız?

TLM

« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2009, 01:03:12 ÖÖ »
"Tarantino"m catalkaram cingeneme sor, o kendi aracinda boyle bir zipirlik yapmisti sanirim, vtec solenoid'i filan takip bir numaralar yapiyordu diye hatirliyorum, uyelerden tarantino'yu bulup ozelden mesaj atip sorabilirsin.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2009, 01:13:24 ÖÖ »
"Tarantino"m catalkaram cingeneme sor, o kendi aracinda boyle bir zipirlik yapmisti sanirim, vtec solenoid'i filan takip bir numaralar yapiyordu diye hatirliyorum, uyelerden tarantino'yu bulup ozelden mesaj atip sorabilirsin.
hahaahahaha yaa güneş olm gece gece

rad-R

« Yanıtla #5 : Ocak 01, 2010, 11:14:56 ÖÖ »
İşte benimde merak ettiğim şey bu aslında nasıl uyarlarız?
ana parça olarak,tesisat, beyin, ve yağ pomp. güçlendirme gerekir. teferruattada proje olarak kafa yormak lazım. olur. ama sistemi bilmeden zor.

solmaz

« Yanıtla #6 : Şubat 17, 2010, 03:23:00 ÖS »
ARKADAŞLAR,
BENDE D15 MOTORU (KARB) ENJEKSİYONA ÇEVİRMEK İSTİYORUM. SOHC KAPAK UYGULAMASI YAPMAMIZ MÜMKÜN OLABİLİR Mİ?

skullcrusher

« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2010, 08:32:09 ÖÖ »
ARKADAŞLAR,
BENDE D15 MOTORU (KARB) ENJEKSİYONA ÇEVİRMEK İSTİYORUM. SOHC KAPAK UYGULAMASI YAPMAMIZ MÜMKÜN OLABİLİR Mİ?

Evet mümkün beyin(p28,p29,p72 gibi yazılabilir cinsten olmak şartıyla),tesisat,distribütör,ve emme manifoldu,enjektörler,gaz kelebeği ve bunlara ait tüm sensörlerle ile sohc vtec üst kapağı değiştirerek aracını convert edebilirsin...

civelek

« Yanıtla #8 : Şubat 18, 2010, 11:13:53 ÖÖ »
peki bu işlemlekazanç kale alınacak kadar ciddi olurmu d14a1 cift karbüratöriçin bu sorum

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #9 : Şubat 18, 2010, 11:52:02 ÖÖ »
Yawss arkadaşlar böyle ilginç modifikasyonlar iyi güzel,  girişimci fikirler ama maliyet olarak ta çok girişimci bir mevzuya dönüşüyor sonrasında >%6rol
sohc Vtec yapıpta ne kadar verimli bir araca sahip oluyorsunuz o da ayrı bir konu :con
Vtec yapınca ne oluyorsa moda oldu bu aralar..Vtec yapmak <nohapy
Orjinalinden şaşmayın bence  >=ok
çok paralar gidiyor çokk eğer atölyeniz yok ise ve de bu işi yaptırabilceğiniz güvendiğiniz bir usta yok ise vede maddi imkanınız fazla yok ise uzak durun bence >%Sakin

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #10 : Şubat 18, 2010, 04:55:37 ÖS »
Yawss arkadaşlar böyle ilginç modifikasyonlar iyi güzel,  girişimci fikirler ama maliyet olarak ta çok girişimci bir mevzuya dönüşüyor sonrasında >%6rol
sohc Vtec yapıpta ne kadar verimli bir araca sahip oluyorsunuz o da ayrı bir konu :con
çok paralar gidiyor çokk eğer atölyeniz yok ise ve de bu işi yaptırabilceğiniz güvendiğiniz bir usta yok ise vede maddi imkanınız fazla yok ise uzak durun bence >%Sakin

yazdıklarına sadecce gülüyorum her zevkin bir bedeli vardır ama buna inan şaka yapmayı çok seven bir insanımdır

bladerk

« Yanıtla #11 : Şubat 18, 2010, 11:40:23 ÖS »
1.5 ex i sohc vtece çevirdim daha önce gayet keyifli oldu ama çok parça gerekiyo

fatih senin araban ney stock integramı bi de ne kadar harcadın bi yazar mısın
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2010, 11:45:11 ÖS Gönderen: tarantino »

fsunnetci

« Yanıtla #12 : Şubat 19, 2010, 09:59:50 ÖÖ »

yazdıklarına sadecce gülüyorum her zevkin bir bedeli vardır ama buna inan şaka yapmayı çok seven bir insanımdır
:emo Mehmet maliyet açısından bakıldığında maceradan başka birşey değil..Parası ve imkanı olanlar için güzel bir uğraş ve tatmin olayı ama Bu işi merak edipte ve bütçe olarak 1500-2000Tl gibi rakamlar ile bu işi bitirmeyi düşünenler için yukarda ki söylediklerim..Evet değişik projeler ie uğraşmak çok güzel bir duygu ama bu iş tamamen duygusal(parasal) biliyorsun :con
1.4 ies aracına 4000tl masraf edip sohc Vtec yapmak her kişinin tercih etceği bir durum değil <nohapy 125Hp
ama 1,4ies aracını satıp üzerine 4000TL koyup 1.6Vtec  araç almak bir çok kişinin tercih etceği bir durum.. 160Hp
Bu arada şanzıman olayı için geçmiş olsun üzüldüm inan, inşallah sorunu aranızda halledersiniz >=ok
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2010, 10:01:45 ÖÖ Gönderen: fsunnetci »

fsunnetci

« Yanıtla #13 : Şubat 19, 2010, 10:13:15 ÖÖ »
1.5 ex i sohc vtece çevirdim daha önce gayet keyifli oldu ama çok parça gerekiyo

fatih senin araban ney stock integramı bi de ne kadar harcadın bi yazar mısın

Bak işte ne güzel diyorsun çok parça gerekiyor diyorsun..Mehmet gibi adamların çevresi var imkanı var'da bu iş kolay geliyor eee birde bu iş'den anlamayan ama sadece merak eden ve yapmak isteyen bir kişinin içinde bulunduğu durumu düşünebiliyormusun <nohapy
Benim arabaya stage 2 egzantrik+Hondata S300+walbro benzin pompası+Eagle kollar+Acl yataklar,Cometic ince Conta,B20 Krank,, Kılı Tüyü fln değişim yaptım 7000tl para gitti,,diğer yapılanları katmıyorum saymıyorum..
Benim Integra Türkiyede yapılan ilk Ls/Vtec Integra  :emo ama şuan'a kadar harcanan paralar ile temiz bir 98-99 Vtec rahat alınırdı  :con
Type R'lar ile beraber yürüyor evet bu güzel bir duygu ama Her an araba süpriz yapabilir :emo yaptı da zaten komple motor yaptırdım  >%6rol

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #14 : Şubat 19, 2010, 10:18:11 ÖÖ »

:emo Mehmet maliyet açısından bakıldığında maceradan başka birşey değil..Parası ve imkanı olanlar için güzel bir uğraş ve tatmin olayı ama Bu işi merak edipte ve bütçe olarak 1500-2000Tl gibi rakamlar ile bu işi bitirmeyi düşünenler için yukarda ki söylediklerim..Evet değişik projeler ie uğraşmak çok güzel bir duygu ama bu iş tamamen duygusal(parasal) biliyorsun :con
1.4 ies aracına 4000tl masraf edip sohc Vtec yapmak her kişinin tercih etceği bir durum değil <nohapy 125Hp
ama 1,4ies aracını satıp üzerine 4000TL koyup 1.6Vtec  araç almak bir çok kişinin tercih etceği bir durum.. 160Hp
Bu arada şanzıman olayı için geçmiş olsun üzüldüm inan, inşallah sorunu aranızda halledersiniz >=ok
saol fatih desteğin için ne insanlar var dünyada herkes senin benim gibi değilmiş
1.4 benim için bii tutku  ama gerçekten şaşırtıcı sonuçlar aldık eksiklikler oldu ama onlarıda yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyoruz

OkanTufek

• Okan Tüfek
« Yanıtla #15 : Ekim 22, 2014, 09:50:51 ÖÖ »
konuyu hortlatmış olacam ama 1.4 is üzerine d16 sohv vtec kapak koyup dyno alan varmı aramızda ?