Gönderen Konu: Sizce Vtec2 Otomatık Vıtes Turbolanırmı?  (Okunma sayısı 6869 defa)

lordkaradavut

Sizce Vtec2 Otomatık Vıtes Turbolanırmı?
« : Ekim 31, 2010, 02:57:29 ÖS »
Arkadaslar;
Aracımı Turbolama konusunda dusuncelerım var.Detaylı bır Proje olabılır yada hıc olmayabılır.Ems den tutunda forget pıstonlara kadar.Şimdı bazı arkadasların ''Yaa ne geregı var o masrafı yapana kadar sat bı subaru al'' dedıklerını duyar gıbıyım :)) Ama modıfıye baska bısey.Sızden konu ıle ılgılı değerlı goruslerınızı almak ıstedım.

Saygılarımla.
Volkan.

fearlessantalya

Ynt: Sizce Vtec2 Otomatık Vıtes Turbolanırmı?
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2010, 03:01:52 ÖS »
subaruyu parası olan herkes alır. bence sen ideallerinden şaşma derim :)

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2010, 03:22:00 ÖS »
olmasına olur neden olmasın. güzelde olur. sadece otm şanzuman belki problem olabilir. o gücü kaldırmayabilir

lordkaradavut

« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2010, 03:25:41 ÖS »
Baskı balatayı degıstırmeyı dusunuyorum tabı dıslılerıde fakat otomatık oldugundan nasıl buluruz nasıl yaparız cokta bır fıkrım yok aslına bakarsan.

lordkaradavut

« Yanıtla #4 : Ekim 31, 2010, 03:33:20 ÖS »
subaruyu parası olan herkes alır. bence sen ideallerinden şaşma derim :)

Fear dedıgın gıbı bırazda ıdeal meselesı tabıkı.Kesınlıkle haklısın.

karizmaxenon

lordkaradavut

« Yanıtla #6 : Ekim 31, 2010, 06:48:53 ÖS »
Daha once Ebaydan bu tarz urunlerı getırtmıs olan arkadaslar vardı dıye hatırlıyorum.Onlardan yardım alabılırız.Uygulama konusundada ıstanbullda Turbolama konusunda ıyı garajlar var.Cok fazla problem yasayacagınızı sanmıyorum.Fakat benım tereddutum Bizim otomatık sanzımanların nasıl guclendırılecegı bu guc artısına karsı.AyrıcaBenım sohc vtec 2 ıcın sanırım bu sekılde hazır bı kıt bulma sanzım bayaa bı zor.

karizmaxenon

« Yanıtla #7 : Ekim 31, 2010, 09:12:35 ÖS »
ebayda var

Daha once Ebaydan bu tarz urunlerı getırtmıs olan arkadaslar vardı dıye hatırlıyorum.Onlardan yardım alabılırız.Uygulama konusundada ıstanbullda Turbolama konusunda ıyı garajlar var.Cok fazla problem yasayacagınızı sanmıyorum.Fakat benım tereddutum Bizim otomatık sanzımanların nasıl guclendırılecegı bu guc artısına karsı.AyrıcaBenım sohc vtec 2 ıcın sanırım bu sekılde hazır bı kıt bulma sanzım bayaa bı zor.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-UNIVERSAL-8psi-UPGRADE-T04E-TURBO-KIT-AR-63-/170524378603?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27b40b85eb

böyle bi şey var ama ?

Rekreb

« Yanıtla #8 : Ekim 31, 2010, 09:25:40 ÖS »
arabanin orginal sansumani hondanin hangi serisinden.??

Rekreb

« Yanıtla #9 : Ekim 31, 2010, 09:31:38 ÖS »
motor ve sansuman serilerini girersen daha iyi olur..

lordkaradavut

« Yanıtla #10 : Ekim 31, 2010, 09:48:02 ÖS »
ebayda var

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-UNIVERSAL-8psi-UPGRADE-T04E-TURBO-KIT-AR-63-/170524378603?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27b40b85eb

böyle bi şey var ama ?

Cıvıc ıcın unıversal bır kıt.Buyuk ıhtımalle  problemsız sekılde olur.Çok tesekkur ederım.Sız sanzıman hakkında bılgı edındınızmı.Nasıl uyum gosterecegı hakkında.

lordkaradavut

« Yanıtla #11 : Ekim 31, 2010, 09:49:09 ÖS »
arabanin orginal sansumani hondanin hangi serisinden.??

Merhaba;
D16v1 motor kodu.Şanzuman tork konvektorlu otomatık.Daha oncekı cıvıclerle aynı sanzımanı kullanmıyor dıye bılıyorum

Rekreb

« Yanıtla #12 : Ekim 31, 2010, 11:19:21 ÖS »
oncelikle kisisel olarak hic bir otomatik arabayi performans modifiyesi yapmak istemem ama ben modifiyede sinir tanimam diyorsan....  D16v1 (110hp) performans motoru olmadigindan dolayi senin yerinde olsam motoru turboyla oldurmek yerine b serisi bi motor bulmanin yollarini denerim ornegin b16a(197hp) motorunu swap yap derim.b16a disinda sadece yeni motor askilari,,b16 elektrik donanim ,p28 beyin ve shunk2 chip attir icine yeter..sanzuman icinde ayni otomatik sanzumanla devam edersin d series ve b series sanzuman girisleri birbirlerine uyarlidir.b serisi taktiktan sonra iste ozman turbo icin onun acilir..

Rekreb

« Yanıtla #13 : Ekim 31, 2010, 11:41:30 ÖS »
kusura bakma b16a konusunda duzeltme yapmak istiyorm.... jdm b16a(168hp) birde eger gucun yeterse jdm b16b(186hp) typR a swapla derim..jdm h22a(197hp) le karistirdim birden ama aklinda olsn h serisiylede gidebilrsn sanzuman girisleri d sanzumana uyumludur..

lordkaradavut

« Yanıtla #14 : Kasım 01, 2010, 10:50:16 ÖÖ »
Rekreb Swap fıkrıde aklıma geldı fakat kondusyonu duzgun ve fıyatıda ucmayan bır motor bulma konusunda cıddı suphelerım var.b16b sanırım ep2 nın kullandıgı motor degıl.Ep2 yıde uygulayabılırmıyız   kulaklar ve sanzıman problem cıkarırmı.Ve bu swapp la ılgılı Profesyonel yardımı kımden alabılırız. Ammada sordum deemı :) Sımdıden tskler.

RoCkWaRyUmM!!!

« Yanıtla #15 : Kasım 01, 2010, 11:05:46 ÖÖ »
otomatik vites bi araca  <nohapy manuel olsa kesinlikle derdim  >=ok ama otomatik olunca yorum yapmak gelmiyo içimden yap diye pek

Rekreb

« Yanıtla #16 : Kasım 01, 2010, 02:27:23 ÖS »
Rekreb Swap fıkrıde aklıma geldı fakat kondusyonu duzgun ve fıyatıda ucmayan bır motor bulma konusunda cıddı suphelerım var.b16b sanırım ep2 nın kullandıgı motor degıl.Ep2 yıde uygulayabılırmıyız   kulaklar ve sanzıman problem cıkarırmı.Ve bu swapp la ılgılı Profesyonel yardımı kımden alabılırız. Ammada sordum deemı :) Sımdıden tskler.

turkiyede jdm motor ve parcalarinin disburutorlugu yapan bi mekan varmi onu arastirmak lazim..ben yurdisinda yasiyorm biz nerdeyse burda her 2 haftada bir araba swapliyorz arkadasin garajinda. sana lazim olan motor jdm b16a obd2 bu motoru bulabilrsen hic kacirma derim cunku arabana lopp diye oturcaktir masrafsiz motor zaten intake manifold,,sensorler,fuel rail,, injectors,,distributor,,throttle body,,,alternator,,,power steering pump nerdeyse butun parcalarla beraber 70 bin km nin altinda geliyor eger jdm disburutorden alirsan.geri kalan elektirik donanim,,motor askilari,,birde p28 diyecektim ama araban obd2 oldugu icin chip nasil atacaginida bu linkten bakarak chip alip kendin skunk2 veya diger prog atabilrsn icine..(http://www.superhonda.com/forum/f99/how-chip-obd2-ecu-337498/)

sanzuman konusundada eger swaptan sonra turbolarim dersen motoru,,, d serisi sanzumanda kalmasi daha iyi olur cunku d serisi sanzumanlar b serisine gore deviri daha gec alir itme gucu daha uzun olur oyuzden turbo icin herzaman uzun devirler daha iyidir.ama ben turbolamiycam dersen b16 sanzumanida al derim devirleri cok daha hizli alir cok seri olur d serisi sanzumana gore.
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2010, 02:29:14 ÖS Gönderen: Rekreb »

lordkaradavut

« Yanıtla #17 : Kasım 01, 2010, 03:17:25 ÖS »
Rekreb ben bı Maslak sanayıye gıdıp nabız yoklayayım Jdm ıcın bakalım durum ne.Yurtdısındakı kadar kolay degıl burda maalesef bu ısler.Ince eleyıp sık dokumak lazım.

777

« Yanıtla #18 : Kasım 01, 2010, 03:58:11 ÖS »
b serisinin o.v sanzimani d serisine uyarmi

canguder

« Yanıtla #19 : Kasım 01, 2010, 04:31:59 ÖS »
şanzımanın kaldıracağı güç sınırlıdır. üzerinde çok çalışılması lazım. eğer ciddi ciddi girilecekse bu işe her türlü masrafı göze almak lazım.

nucro

« Yanıtla #20 : Kasım 01, 2010, 04:39:26 ÖS »
şanzımanın kaldıracağı güç sınırlıdır. üzerinde çok çalışılması lazım. eğer ciddi ciddi girilecekse bu işe her türlü masrafı göze almak lazım.

kesinlikle katılıyorum. Bunu yapabilicek usta sayısı da bir elin parmak sayısını gecmez.

Rekreb

« Yanıtla #21 : Kasım 03, 2010, 01:37:32 ÖÖ »
Rekreb ben bı Maslak sanayıye gıdıp nabız yoklayayım Jdm ıcın bakalım durum ne.Yurtdısındakı kadar kolay degıl burda maalesef bu ısler.Ince eleyıp sık dokumak lazım.

evet bu konuda haklisin turkiyede sadece jdm far vites topuzu tampon vs. yaygin.. jdm performans konusunda forumlardan okudugm kadariyla Trde yok denilecek kadar az...Allah nasip ederse yakin bi arkadasima yazin turkiyeye gelirken jdm k20 ve trans getirecegim beraber swapliycz cok kotu soz verdik hic sorma.. ama yinede dediklerim aklinda olsn eger b16a dusurursen biyerlerden d sanzumani degistirmeden masrafsiz bi sekilde motoru yerlestirebilirsn ve turboya nazaran ck daha iyi bi sonuc alirsn..

Rekreb

« Yanıtla #22 : Kasım 03, 2010, 02:03:29 ÖÖ »

jdm b serisi bi performans motorunu d sanzumanla kullanabilrisin.birbirine uyma konusunda sorun yasamzsin bu isin icinde oldugum icin bunun garantisini veririm.ama d sanzuman 75-130hp li d motorlarinda kullanildigi icin b serisi 160hp ve uzeri bi motora taktiginda tek farkl jdm b serisi motor d sanzumanla daha uzun devir alir yani sanzumanin tekerleklere guc dagilimi farkli olur ve arabanin ozellikle ilk kalkista b serisi bi sanzumana karsi brz daha hantal kalir..b serisi sanzuman performansa yonelik oldugu icin daha cabuk devir alir guc dagilimi daha guclu ve cabuk olur. buarada sanzumanin tam gucu kullanabilmesi icin de lastik ve jant sizelari cok onemlidir.
(http://www.zealautowerks.com/transcalc.php)bu likten sanzuman karsilastirmalarini yapabilrsn..

b serisi swaptan sonra turborlarim motoru dersen d sanzuman bence daha akillaca olur cunku uzun devirler turbo icin yararlidir.

777

« Yanıtla #23 : Kasım 03, 2010, 07:58:02 ÖÖ »

jdm b serisi bi performans motorunu d sanzumanla kullanabilrisin.birbirine uyma konusunda sorun yasamzsin bu isin icinde oldugum icin bunun garantisini veririm.ama d sanzuman 75-130hp li d motorlarinda kullanildigi icin b serisi 160hp ve uzeri bi motora taktiginda tek farkl jdm b serisi motor d sanzumanla daha uzun devir alir yani sanzumanin tekerleklere guc dagilimi farkli olur ve arabanin ozellikle ilk kalkista b serisi bi sanzumana karsi brz daha hantal kalir..b serisi sanzuman performansa yonelik oldugu icin daha cabuk devir alir guc dagilimi daha guclu ve cabuk olur. buarada sanzumanin tam gucu kullanabilmesi icin de lastik ve jant sizelari cok onemlidir.
(http://www.zealautowerks.com/transcalc.php)bu likten sanzuman karsilastirmalarini yapabilrsn..

b serisi swaptan sonra turborlarim motoru dersen d sanzuman bence daha akillaca olur cunku uzun devirler turbo icin yararlidir.

b16 vti motorunu automatic  ies'ime sanzimana gerek kalmadan takabilirim o zamn

Rekreb

« Yanıtla #24 : Kasım 03, 2010, 02:11:16 ÖS »
sorunsz swaplarsin d sanzumani kullanarak..ama arabayi bildign guvendigin bi ustaya gotur anlamayana yada hallederiz diyenin yanina yaklasma sakin.
b16a2 vti avrupa versyonu 160hp kulaga hos geliyor baslangic icin ama benim tavsiyem swap isine gireceksen japanese b16b(type R) 186hp ile girerim.