Gönderen Konu: sizce topLam kaç bg eLde ediLmiş..?  (Okunma sayısı 5012 defa)

PearL GreY MoNsteR

sizce topLam kaç bg eLde ediLmiş..?
« : Eylül 16, 2010, 10:34:09 ÖÖ »
s.a tüm kardeşLerime 56 ay honce 1.4is cıvıc aLdım izmirde oturuyorum aracı aLdıqımızda modifiyeLiydi asLında modLu araç Lmayacaktık faKat araç düzgün çıkınca aLdık :d   aracın performansa yönelik değişimLerinde 
1-)4-2-1 heaDers
2-)Kat iptaLi
3-)51 Lik düz boru
4-)bonzai marka son susturucu
5-)chip tuninq
6-)açık hava filtresi

sizce bunLardan kç bg eLde ediLir iyi kotu yorumLarınızı bekLiyorum
birde açık hava filtresi var bide kutu içinde de filtre var hangisini nasıL kuLLanırız aracı ben mod etmediğim için detayLı biLqiye sahip deiLim şimdiden teşekkürLer...hayırLı forumLar

ilkeronat

Ynt: sizce topLam kaç bg eLde ediLmiş..?
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2010, 10:53:21 ÖÖ »
dyno verisi en emin olanidir.tabii duzgun bir yer olmasi kosuluyla. kafadan soylenecek rakamlar tahminden ote gidemez.

ferad

« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2010, 10:54:21 ÖÖ »
15

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2010, 10:57:37 ÖÖ »
dyno verisi en emin olanidir.tabii duzgun bir yer olmasi kosuluyla. kafadan soylenecek rakamlar tahminden ote gidemez.

tşk iLker abi yaa dyno ya çıkmakta istemiyorum sadece en yakın veri neyse o yani zaten modLu araba almıcaktık izmirdeki baktıqımız araçların en güzeLi buydu ve bunu aLdın ondan peki hava filtresi hakkında ne dersin ..?

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2010, 10:58:10 ÖÖ »
15

tşk kardeşim peki sence hangi parça kç bg ..?

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2010, 11:47:02 ÖÖ »
Aleykümselam.
Sadece chip tuning dahi çok değişik değerler verebilir. Burada yazılacaklar çok uçuk farazî rakamlar olur.

ferad

« Yanıtla #6 : Eylül 17, 2010, 10:55:03 ÖÖ »
hava filtresi 3 chip 7 headers 5

DENON

« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2010, 11:18:14 ÖÖ »
maşallah hangi hava filtresi ies e 3 hp verisa markasını yazarmısın kardeşim
konuyu acan arkadasın sorununa gelınce ööle tek tek şu parca bu hp yı verır dıye kımse bişay sööleyemez söylerse sallamıs olur, sebebıne gelınce bu iş takılan parcaların bırbırıne kombınasyonu ve motora uyumluluğuyla endex lıdır kardeşim, egsoz işinin mantıgı şudur headers takılmayan bır araca düz boru sadece ses verır hp değil, bır çeşmeyı düşün kısık bı şekilde acık durumda ve bır tane borudan suyun akmasını istiyosun borunun çapı 20 cm de olsa çesmeden akan su kadar olacak 50cm de olsa çesmeden akan su kadar olacak , onun içindir ki tek tek parcaların ne kadar güç verdiği hesaplanmaz kombınasyondan ve dogru uygulamadan güç alınır

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2010, 09:56:12 ÖS »
maşallah hangi hava filtresi ies e 3 hp verisa markasını yazarmısın kardeşim
konuyu acan arkadasın sorununa gelınce ööle tek tek şu parca bu hp yı verır dıye kımse bişay sööleyemez söylerse sallamıs olur, sebebıne gelınce bu iş takılan parcaların bırbırıne kombınasyonu ve motora uyumluluğuyla endex lıdır kardeşim, egsoz işinin mantıgı şudur headers takılmayan bır araca düz boru sadece ses verır hp değil, bır çeşmeyı düşün kısık bı şekilde acık durumda ve bır tane borudan suyun akmasını istiyosun borunun çapı 20 cm de olsa çesmeden akan su kadar olacak 50cm de olsa çesmeden akan su kadar olacak , onun içindir ki tek tek parcaların ne kadar güç verdiği hesaplanmaz kombınasyondan ve dogru uygulamadan güç alınır

tşk açıkLayıcı oLmuş zaten ben kesin oLmayacağını biliyorum 3 dersin ya 1 çıkar ya da 5 çıkar tşk sadece tahminen yani ama tahminde oLmuyo heralde

bladerk

« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2010, 10:19:34 ÖS »
1.4 silerde p2y ecu çıkar ve chiplenemez obd1 e çevirmekse her babayiğidin harcı değildir chipi unutun 51mm boru 1.4 için çok yüksek bi değer onu da boşverin 48mm yeterli açık filtre de sadece soğuk hava çektiğinde işe yarıyacaktır

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #10 : Eylül 17, 2010, 11:21:33 ÖS »
1.4 silerde p2y ecu çıkar ve chiplenemez obd1 e çevirmekse her babayiğidin harcı değildir chipi unutun 51mm boru 1.4 için çok yüksek bi değer onu da boşverin 48mm yeterli açık filtre de sadece soğuk hava çektiğinde işe yarıyacaktır

peki beyin değiştiqinde oLmasmı ?

bladerk

« Yanıtla #11 : Eylül 17, 2010, 11:43:44 ÖS »
tabiki olur o şekilde çalıştırdığım bi miktar araç var ama 2 ayrı yöntem var eğer araç 99 üstüyse obd2b ecu çıkar distribitörü zaten farklıdır obd2b to obd1 harness + obd1 ecu olduğunda mümkündür
ya da 99 altı modelerdense obdecmdir pxy ecu türüne sahiptir bi tip ecuları obd1 e çevirmek çok zordur
obd1 ecu distribitör iacv ecu konnektörler gerekir bunları n yanında 54 tane pini tek tek çekerek obd1 e göre sıralamak gerekir bu şekilde 7 tane araç yaptım hepsi sağlıklı çalıştılar

bunun yanında bazı sensorleri değiştirmek kaydıyla aletnatör soketi de dahil 994 harnessını ve distribitörünü takıp yine converisyon harness kulanarak obd1 e çevrilebilir
ya da hiç uğraşmayıp tarantinonun aracına yaptığımız gibi wasted skark + standalone ecu yöntemi

ya da benim aracımdaki gibi bi yöntem de uygulanabilir

sonu yok ancak emek isteyen şeyler

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #12 : Eylül 19, 2010, 12:46:41 ÖÖ »
tabiki olur o şekilde çalıştırdığım bi miktar araç var ama 2 ayrı yöntem var eğer araç 99 üstüyse obd2b ecu çıkar distribitörü zaten farklıdır obd2b to obd1 harness + obd1 ecu olduğunda mümkündür
ya da 99 altı modelerdense obdecmdir pxy ecu türüne sahiptir bi tip ecuları obd1 e çevirmek çok zordur
obd1 ecu distribitör iacv ecu konnektörler gerekir bunları n yanında 54 tane pini tek tek çekerek obd1 e göre sıralamak gerekir bu şekilde 7 tane araç yaptım hepsi sağlıklı çalıştılar

bunun yanında bazı sensorleri değiştirmek kaydıyla aletnatör soketi de dahil 994 harnessını ve distribitörünü takıp yine converisyon harness kulanarak obd1 e çevrilebilir
ya da hiç uğraşmayıp tarantinonun aracına yaptığımız gibi wasted skark + standalone ecu yöntemi

ya da benim aracımdaki gibi bi yöntem de uygulanabilir

sonu yok ancak emek isteyen şeyler

araç 99 modeL cvp için çok teşekkür ederim...