Gönderen Konu: siyah cam hakkında bildikleriniz (yardım)  (Okunma sayısı 4837 defa)

leader_siyah

siyah cam hakkında bildikleriniz (yardım)
« : Haziran 21, 2010, 01:36:47 ÖS »
iyi günler arkadaşlar dün filim hakkında araştırma yaparken buna alternatif olarak siyah camla karşılaştım.
adamlar senin arabanın camlarını alıyorlarmış bunun yerine orjinal siyah cam takıyorlarmış. Bu sayede polisin anahtarlarıyla da muhattap olmuyorsun.
bu konuda bilgisi olan yaptıran duyan gören var sa bilgilerini paylaşırsa çok iyi olur. bi de fiyat olarak ne kadara mal olur.

ysf55

Ynt: siyah cam hakkında bildikleriniz (yardım)
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2010, 01:51:59 ÖS »
tse olmuyor siyah camda yine aynı yanı yasak. arka camda tselisi oluyor sadece. onada gerek yok arka cama filme bişey demiyor polisler genelde.

poseidon999

« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2010, 02:00:04 ÖS »
Kanun der ki: Madde No: 30/1b

...............görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli
olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde
olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran
araçları kullanmak

Nasıl yaparsan yap camların rengi orjinalden koyu olursa polis cezayı keser. Bu tip söylentilere inanma çünkü polisler
filmi affetmiyor artık.

leader_siyah

« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2010, 02:07:55 ÖS »
iyide fabrikadan çıkışlı siyah camlı arabalar var onlar ne oluyor o zaman.
yi gidipp sonax tan 300 tl ye lumar marka cam filmi çektirmek en ideali o zaman. o da 2 numara olur mu.
fakat diğer model arabaların forum sitelerin de siyah camlar daha mantıklı deniyordu.
sonuçta bizim muhatabımız polisin anahtarı değil mi
adam anahtarı attığı zaman bi bozulma olmıyacak. bu yönden mantıklı değil mi

leader_siyah

« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2010, 02:11:10 ÖS »
bi de görüşü engelleme konusun da  yazın sonax ın kendi arabasına bindim adamlar siyah cam çekmiş dışarıdan içerisi görünmüyor. fakat akşam olmasına rağmen içeriden dışarısı çok net bi şekilde görünüyordu. bu kazaya sebebiyet verir mi ki.

Kanun der ki: Madde No: 30/1b

...............görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli
olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde
olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran
araçları kullanmak

Nasıl yaparsan yap camların rengi orjinalden koyu olursa polis cezayı keser. Bu tip söylentilere inanma çünkü polisler
filmi affetmiyor artık.

ysf55

« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2010, 02:17:43 ÖS »
iyide fabrikadan çıkışlı siyah camlı arabalar var onlar ne oluyor o zaman.
yi gidipp sonax tan 300 tl ye lumar marka cam filmi çektirmek en ideali o zaman. o da 2 numara olur mu.
fakat diğer model arabaların forum sitelerin de siyah camlar daha mantıklı deniyordu.
sonuçta bizim muhatabımız polisin anahtarı değil mi

özel proje çizdirirsen ruhsata işliyorlar filmi buda çok para demek zaten :) fabrika çıkışlı diyorsun işte fark burda hondaların hangisi fabrika cıkışlı siyah cam ? 

ysf55

« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2010, 02:19:13 ÖS »
bence camla falan uğraşma polis yazdıktan sonra onada yazar filmede zaten durdurursa kesin yazar cama bulamasa başka şeye bulur emin ol :)

poseidon999

« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2010, 02:44:30 ÖS »

Polisin sana oracıkta bırak filmi
camı söktürme yetkisi var. Olmadı cam sökülene kadar bağlar.
2. yakalanmada aracını trafikten men eder.
Ben demiyorum devlet baba diyor.

Görüşü engelleme konusunda sadece içerden dışarıyı düşünme. Polisin de seni görmesi önemli.
Ayrıca kaza anında allah korusun takla falan olursa ve araçtan çıkış imkansız hale gelirse camlar
filmlerden dolayı parçalanmaz ve araçtan çıkış zorlaşır. Bu da ceza sebebi.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2010, 02:46:52 ÖS Gönderen: poseidon999 »