Gönderen Konu: Sis fari yok?  (Okunma sayısı 9080 defa)

oakin

• Ziyaretçi
Sis fari yok?
« : Aralık 08, 2008, 12:53:47 ÖS »
merhaba arkadaslar,
civic 2004 makyajli aracim, bugun ayni araca sahip kuzenle karsilastim bu sekilde sis farlarimin olmadigini fark ettim :S. Sizlere sormak istiyorum

- iceride sis fari dugmesi var, basinca konsol da sis farlarinin yandigina iliskin simge gorunuyor (herhalde normal far yuvasinin icinde ozel ampulu falan vardir diye dusunuyordum)
 - normalde sis farlari, farlarin hemen alt kisminda olur (benim aracta yuvalari bos yeni fark ettim), bu aracla sisli ortamda kalmamam da farkedisimi geciktirdi.

forumda eski konulari da arastirdim ama bu konuda birsey goremedim, herkes sis farini kendi alip mi taktiriyor acaba? Fabrika cikisi olarak bulunmasi gerekmez mi bunlarin?

tesekkurler

metin16

• Ziyaretçi
Ynt: Sis fari yok?
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2008, 12:57:34 ÖS »
aracınız LS mi ES mi sonradan da taktırmış olabilir LS lerde sis farı yok
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2008, 12:58:54 ÖS Gönderen: MTNYLMZ »

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2008, 01:11:08 ÖS »
LS evet, bana asil garip gelen,bir aracin sis farSIZ uretilmesi, bence "olmazsa olmaz" olan birsey.
onceki aracimda 96 model toyotaydi (sis fari vardi tabi) her halde eski aliskanliklardan dolayi sis fari bulanamayacagini hic dusunmemisim bile

alip taktiracagim artik,
Metin bey, diger honda modellerinde durum nedir bilginiz var mi?

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 08, 2008, 02:53:45 ÖS »
LS de sis farı yok zaten müşteri bunu kabul edip alıyor isterseniz para verip taktırıyorsunuz ya da ES modelini alıp takılı olanı alabiliyorsunuz .bu şundan sis farsız aracın satış fiyatını düşük tutmak için yapılır zaten müşteride bunu kabul ediyorki alıyor.Diğer modeller derken 2008 den itibaren baz model de olsa sis farı koydu honda tabiki satış fiyatı yüksek ve ona görede donanım ekledi içine.
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2008, 02:55:06 ÖS Gönderen: MTNYLMZ »

ilkeronat

« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2008, 03:13:30 ÖS »
ls ya da es de sis farı standart değil arkadaşlar. sis farsız es de var (bizim). ön sis olmayan araçlarda sinyal kolunaki sis farı düğmesi sadece arka sisi çalıştırır. sis taktırmak istersen hepsiburada.com adresinden alıp 20 ytl ye taktırabilirsin. ben öyle yaptım. düğmesini de sunroof düğmesinin yerine takıyosun zaten oraya uygun şekilde üretilmiş cuk diye oturuyor. detaylı bilgi lazım olursa yardımcı olurum :)

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 08, 2008, 03:25:51 ÖS »
2006 makkajlı es standart 2004 tekiler farklı

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #6 : Aralık 08, 2008, 03:33:15 ÖS »
LS'lerde sis farı olmaz diye birşey yok. Benim LS orj sis farlı, sis farı olmayan ES'ler de mevcut piyasada

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 08, 2008, 03:33:54 ÖS »
kaç model LS ler baz olduğu için yok ''2006 model makkajlı cıvıclerde LS de sis yok ES modelinde standart'' 2006 için sıfırmı aldın aracı
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2008, 03:34:56 ÖS Gönderen: MTNYLMZ »

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 08, 2008, 03:47:10 ÖS »
tesekkurler, baska ihtiyaci olanlar icin sizin de yardimlarinizla;
yeni eklenmis bir sis fari
http://www.hepsiburada.com/honda-civic-sis-fari-2001-2004/productDetails.aspx?categoryid=264964&productid=otso11453411001

Bu da sanirim biraz daha eskice
http://www.hepsiburada.com/honda-civic-2001-uzeri-orijinal-sis-lambasi-491159/productDetails.aspx?categoryid=264964&productid=otm491159

ilker bey, daha once kitapcik konusunda da yardimci olmustunuz, taktirma olayi icin reklam olmamasi acisindan ozelden yaziyorum

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #9 : Aralık 08, 2008, 05:20:40 ÖS »
bu linktekiler makyajsız kasa için yanlız

mechanicer

« Yanıtla #10 : Aralık 08, 2008, 05:24:43 ÖS »
bahsettıgınız gostergedekı arka sıs far uyarı ısıgıdır. onde yoksa gostergedede yoktur.

ilkeronat

« Yanıtla #11 : Aralık 08, 2008, 06:48:54 ÖS »
okudum ve cevapladım dostum :)

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 09, 2008, 10:25:41 ÖS »
herhalde arka sısle on sıs ısıgını ayırabılırsınız die dusunuyorum ve teorımı soluyorum aracı ıkıncı el aldıysanız eger daha once onden kaza yapmıs ve sıslerı takmamıslardır ve ıcerdekı tesısatda oylece kendı kendıne yanıyordur

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 09, 2008, 10:34:20 ÖS »
hemen kötüye yormayalım, kaza falan değildir, adam sonradan taktırdığı için satarken sökmüştür sisleri

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Aralık 09, 2008, 11:47:24 ÖS »

hemen kötüye yormayalım, kaza falan değildir, adam sonradan taktırdığı için satarken sökmüştür sisleri
oyle bsy yapsa kı ben olsam tesısatı dugmesınıde alırım sonucta onlarda lazım kotuye yormak ıcın demedım ufaktan on tampon bıyere dokunmstr kaskoyada bıldırmemstır  parasıda yoktur taktırmamıstır die dusundum

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 10, 2008, 07:43:14 ÖÖ »
inceledim baktim, haklisiniz, dugme arka sis,
on sis fari yerlerinde cikarilmak uzere plastikler var. Bana yanlis gelen fiyati dusurmek icin olsa bile sis farsiz arac satilmamali.
Neyse bir ara, sis fari + kablolar+dugmesi vs. alip (sanirim kit olark satiliyor) taktirmak

tesekkurler

adiken

« Yanıtla #16 : Aralık 10, 2008, 01:37:07 ÖS »
selamlar,
bende 2004 makyajlı civic es-at var.sunroof var.ama park sensoru ve ön sis farı yok.ayna kontrol ve sunroof düğmesinin yanında far yukseklik ayarı düğmesi var.yani 3 boşluk da dolu.sis farı için düğme yeri yok.sizce ben ön sis farını nerden alayım?kaça alayım?düğmesini nereye taktırayım?

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Aralık 10, 2008, 01:55:24 ÖS »
valla orj ci degılsen bır tane salter al orn nos şalteri ona baglat derim yada arka sise baglat ıkısı aynı anda yansın

ilkeronat

« Yanıtla #18 : Aralık 11, 2008, 12:39:58 ÖS »

selamlar,
bende 2004 makyajlı civic es-at var.sunroof var.ama park sensoru ve ön sis farı yok.ayna kontrol ve sunroof düğmesinin yanında far yukseklik ayarı düğmesi var.yani 3 boşluk da dolu.sis farı için düğme yeri yok.sizce ben ön sis farını nerden alayım?kaça alayım?düğmesini nereye taktırayım?

diğer forum sitesinde başka bir arkadaşında böyle bir sorunu vardı.sis farının yanında verdikleri butonu el freninin oradaki boşluğa koydurtmuştu. sağ eliyle aç kapa yapabiliyordu rahatça, selektör yapar gibi. mevcut deliklerle aynı ebatta açacağın deliğe uyar, yani nereye istiyorsan o ebatta deliği aç taktır. mevcut sisteme uyarlamak elbette mümkündür ama nasıl, kim yapar ona bişey diyemem. sonuçta röle çektirmesi başka bişey değil.

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 11, 2008, 12:56:56 ÖS »

inceledim baktim, haklisiniz, dugme arka sis,
on sis fari yerlerinde cikarilmak uzere plastikler var. Bana yanlis gelen fiyati dusurmek icin olsa bile sis farsiz arac satilmamali.
Neyse bir ara, sis fari + kablolar+dugmesi vs. alip (sanirim kit olark satiliyor) taktirmak

tesekkurler

Bu sis farları olayını fazla abartıyorsun gibime geliyor kokain kardeş, biliyorsundur heralde, sislerin normal farlarla birlikte yakılması yasak, cezası var, sis olmadığı zamanlarda yakılmasıda yasak, zaten normal farların var, sisli havalarda onları'da kullanabilirsin,... bazı sis farı hastaları tanıyorum ki sisleri yakmadan  arabayı sürmezler, her yakalandıklarında paşa paşa cezayı ödeyip yine yakmaya devam ediyorlar, inşallah onlardan değilsindir; bu sis farı olayınada pek fazla takma kafayı, olmazsa olmaz bir şey değil yani

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Aralık 11, 2008, 05:44:35 ÖS »
Kemall kerdes, "kurallar uyulmak icin vardir" prensibini savunanlardanim, bu arada kullanici adimi "kokain" yazmissiniz teessuf ederim :) neyse, yazdiklarinizin bilgilendirici yonleri var, bircok insan hava olsun diye gunduz. gece sis farlari ile gezer.
simdiye kadar, canakkala kaz daglari, islantanbulun bazi bolgeri, bursa uludag etekleri vs. bolgeri asiri derece sisli olabiliyor, daha onceki aracimda normal far ile sis farkini tecrube etmistim gercekten ise yariyor.
Bu arada ozur dilerim, 2004 civic LS arac icin durumu tekrar ozetliyim
 -  arka sis farlar var (acaba ikisi de yaniyor mu, canli test yapmadim)
 -  on sis farlar bulunmamakta
 - arka sis fari dugmesi de, normal farlari yakan direksiyonun hemen solundaki kol ustunde € gibi bir isareti bulunmakta.
 - normalde sunroof vs. yoksa ayna yukseklik ayari dugmesinin yaninda bir dugmelik bosluk bulunmakta

mr.cih@NS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Aralık 11, 2008, 05:51:19 ÖS »
ya bu 2005lerde ben tek sıs farı bılıyorum oda tamponda oluyor baska varmı ?? abicimn sende bosluga taktırcan zatn orj seti aldıgında cıkan dugme tam oraya goredir yok olmaz dersen elektrikcie diyecen arka sis tesisatına baglıycak sn ordan € bastın mı ıkısıde aynı anda yanıcak o sadece anahtar akıp yolluyor...

ilkeronat

« Yanıtla #22 : Aralık 11, 2008, 07:47:24 ÖS »

ya bu 2005lerde ben tek sıs farı bılıyorum oda tamponda oluyor baska varmı ?? abicimn sende bosluga taktırcan zatn orj seti aldıgında cıkan dugme tam oraya goredir yok olmaz dersen elektrikcie diyecen arka sis tesisatına baglıycak sn ordan € bastın mı ıkısıde aynı anda yanıcak o sadece anahtar akıp yolluyor...

aynen oyle arkada tek sis farı var, biraz daha dikkat :) tamponda sol altta

ilkeronat

« Yanıtla #23 : Aralık 12, 2008, 06:28:04 ÖÖ »
linkte her model icin nasil takilacagi acikca anlatilmis.

http://www.handa-accessories.com/civext01.html

ilkeronat

« Yanıtla #24 : Aralık 12, 2008, 06:42:23 ÖÖ »

linkte her model icin nasil takilacagi acikca anlatilmis.

http://www.handa-accessories.com/civext01.html

iceriye girisi sol taraftan yapinca hic burada anlatildigi kadar yer sokmeye gerek yok, belirteyim de.